Sada je: 27 tra 2024, 05:10.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ajde neka.... :)

http://www.bug.hr/program/
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
LOL LOL LOL

Može stvoriti maksimalnih šest virtualnih radnih površina

Compiz može imati 32^3 radnih površina, od čega max 32 može prikazati na prizmi, a 32^2 u expo pluginu, dok za svaki od tih 32^2 efektno promjenjivih desktopa možete imati još extra 32 desktopa koja se mijenjaju besprimjetno, kao da nema compiza.

Putem ikone u sistemskom trayu moći ćete u bilo kojem trenutku skočiti u bilo koji prozor koji je otvoren na nekoj virtualnoj radnoj površini zahvaljujući popisu na kontekstnom izborniku.

Pa kaj nije korisnije imati desktop switcher odmah na toolbaru, bez potrebe za ponekad iritirajućim desnim klikom???

Kvaliteta prikaza je izvrsna, a nismo baš očarani brojem dostupnih opcija za podešavanje kvalitete prikaza.

A što drugo i očekivati od windowsa? :D

Ipak, ugodno nas je iznenadila činjenica da DeskSpace dopušta definiranje posebne tapete za svaku radnu površinu (tako ih je zbilja lakše razlikovati), ali i raspored i broj ikona. Prilično zgodno.

Ajd barem jedna prednost. To mi fali na GNOME-u, ali navodno radi u KDE-u (nisam isprobal sa uključenim compizom).

To mu je, zapravo, i najveći nedostatak – DeskSpace voli trošiti sistemsku memoriju (pogotovo kada sve postavite na maksimum) što nije ništa neobično za programe koji se razmeću izvrsnom grafikom, no sve je moglo biti i daleko bolje balansirano uzmemo li u obzir i da je prikaz radnih površina na trodimenzionalnoj kocki statičan, što mu je samo još jedan nedostatak.

Glede desktop cube plugina, nije ni compiz štedljiv, ali u svakom slučaju mi s maksimalnim efektima troši manje RAM-a nego što je Vista sa minimalnim efektima :D .

... prikaz radnih površina na trodimenzionalnoj kocki statičan ...


????
!!??
?!?!

Pa koja je onda uopće svrha kocke? Nema mi jače fore nego pokrenuti 4 filma da se vrte svaki na svojoj strani kocke, ili još bolje u expo pluginu - efektivnost gledanja filmova mi se učetverostruči.
;) Ma šalim se, ne gledam 4 filma odjednom, ali ipak, statična kocka mi nema baš smisla.

Imajte samo na umu da će te za ovu svojevrsnu ekstravaganciju morati izdvojiti dvadeset dolara...

Kaj još i to?
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Ma mrak, da sutra ne moram na put, evo sada, sada bi odmah instalirao Vistu.. i zbrisao taj jadni besplatni Linux na kojem nemam što crackirati. fuj...blje
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Eh onda sad moram kupovati jos 5 GB rama i dvije 9800 da to sve radi. Brate nemam tol'ko para. Sala :')
Avatar
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 25 ožu 2008, 14:47
Lokacija: Nova Gradiska
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 10 - KDE 4.2.x
To je samo blijedan pokušaj kopiranja Compiza.
U svakom slucaju kocka izgleda ružno.


Hmm grofe, imam vistu,theme mi je windows clasic (nema aera, nema nicega s efektima), maknem pozadinu, screeen saver, isklucim sve antiviruse, i sve programe od (različitih proizvodača), cudno mi je što rame opet puno troši.
Microsoft s time želi uvjeriti korisnike da je vista tenk, bez pogona, prozora i vrata, koji gorivo troši u ništa
.
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan
@tux zaboravio si i 1200W napajanje za sve te silne komponente.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ma daaaaaj :mrgreen: :mrgreen:
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
Postovi: 889
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.