Sada je: 20 lis 2019, 02:47.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kad pomislim koliko ljudi imaju Windowse bez antivirusa nakrcane piratskim softverom i tko zna cime i sa takvih racunala s logiraju na svoj bankovni racun.
Meni padne mrak na oci ako se moram logirati u banku s odrzavanog Win racunala.
Srecom pa imam token i mogu bez problema sve rijesiti s Linux racunala.
Inace, svaka cast Zagrebackoj banci! Bice da im je neki od programera Linuxas.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
Kad sam upitao čovjeka na telefonskoj tehničkoj podršci u vezi linuxa rekao je da i on koristi također koristi linux i izrazio žaljenje zbog nedostatka podrške za linux, tako da je moguće da i njihovi programeri koriste linux :thumbs
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
sigurno Gustin ima prste u ovome.....
Lutherus
Lutherus
Imao sam potrebe u ime LZS-a čestitati Zabi na uvođenju Linux podrške mejlom:

Poštovani,

U ime portala Linux za Sve čestitam Vam na otvaranju podrške za Linux korisnike Vašeg poslovnog bankarstva. Unatrag par godina bilo je dosta upita glede mogućnosti rada sa E-zabom i Linuxom gdje smo ljude morali odgovarati od Linuxa.

Ovom Vašom odlukom stvari su se stubokom promijenile i mi Vam želimo puno uspjeha u daljnjoj podršci Linux korisnicima.

U vezi toga pregledali smo Vašu dokumentaciju za Linux koja se može "skinuti" s Vaših stranica i uputili bi Vam dobronamjerne sitne primjedbe:

1. U tekstu najave malo je krivo sročena rečenica:

„Naša suradnja s Assecom na projektu internetskog bankarstva za poslovne subjekte traje više od 10 godina. Logično je da s Assecom nastavljamo raditi i dalje i drago nam je da smo uz njihovu pomoć prvi u Hrvatskoj ponudili uslugu internetskog bankarstva tvrtkama i poduzetnicima koji u svom poslovanju koriste Linux Kernel kao operativni sustav namijenjen desktop računalima, koji postaje sve zastupljeniji u poslovnom okruženju“

Ispravno bi bilo: koriste operativni sustav sa Linux kernelom namijenjen desktop računalima (Linux kernel je samo dio operativnog sustava, a ne operativni sustav sam po sebi!)

2 Poveznica na USB Key - Kratki vodič za instaliranje i registraciju na LINUX OS-u iz Uputa ne vodi nikuda, odnosno baca grešku: The requested URL /linux/http:/www.zaba.hr/download/linux/USB_Key_Kratki_vodic_Linux_web_112011.pdf was not found on this server.

3. U dokumentaciji Uputa za korištenje aplikacije za potpis datoteka (LINUX OS), iako je na početku dokumentacije naveden Linux kao operativni sustav, sve dalje namijenjeno je Windows korisnicima (izgledi ekrana i prozora aplikacije, tekst uputa u kojem se spominje isključivo Windows OS, a ne Linux) U duhu podrške, mislimo kako bi bilo ispravno da ovaj priručnik zaista i prikazuje rad unutar Linux, a ne Windows aplikacije.

U nadi da će te naše sugestije prihvatiti srdačano vas pozdravljam

pa sam dobio i odgovor :)

Poštovani gospodine ******,

zahvaljujemo Vam na e-mailu.

Drago nam je da ste zadovoljni uvođenjem mogućnosti korištenja e-zabe poslovnog bankarstva i za korisnike Linux-a.
Iznimno cijenimo Vašu pohvalu, kao i Vaše prigovore koje smo proslijedili na uvid nadležnim osobama u cilju poboljšanja kvalitete web stranice.

Također Vam u privitku dostavljamo "USB Key - Kratki vodič za instaliranje i registraciju na Linuy OS-u", a vjerujemo da će uskoro biti popravljena i poveznica s naše web stranice na taj dokument.

S poštovanjem

Zaba 24
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je Linux Ambasador! :D

Grofe, stvarno si Car! :thumbs
Zadnja izmjena: Hugo; 09 stu 2011, 20:04; ukupno mijenjano 1 put/a.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
:thumbs2
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
@Grof
:thumbs

@Suko
Ja na svojoj sedmici nemam antivirus, nego samo firewall, antivirus samo usporava sustav - i ometa rad i7 usput receno.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
max360se je napisao/la:@Grof
:thumbs

@Suko
Ja na svojoj sedmici nemam antivirus, nego samo firewall, antivirus samo usporava sustav - i ometa rad i7 usput receno.

i7 je šteta klat sa windowsima. daj mu da diše
Lutherus
Lutherus
odin je napisao/la:[....i7 je šteta klat sa windowsima. daj mu da diše

Zato je tu Slackware :)
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.