Sada je: 14 svi 2024, 14:24.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

retsam je napisao/la:Fedora NIKAKO, jedina distribucija koja nije uspjela prenociti na mom racunalu (i za to nisam ja kriv), uvjek se nesto sjebe, a yum je najcesce krivac zajedno sa selinuxom. Kernel ne bi zelio komentirati, neka se ugledaju na opensuse ekipu.


Šta fali kernelu na Fedori? Nije nikakvo podbadanje, nego sam slabo upućen pa me zanima zašto je toliko lošiji od recimo OpenSusea.

Što se tiče stabilnosti, ja nemam nekih velikih prigovora. Evo Fedoru 16 koristim od prve alphe, i dosad nisam imao velikih problema - u smislu da je sustav postao neupotrebljiv ili teško popravljiv. Znalo se dogoditi da se Shell malo malo restartira sam od sebe, ali to je to. Sad radi ko vurica.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
@Hugo diffaj config file :bleh

Fedora ne koristi kernel previse razlicit od vanille, poneki patchevi (valjda ne zele oskvrnuti liki i djelo linusa i ulizujum mu se) dok recimo debian i opensuse heavy patchiraju kernel (opensuse ima preko 400 patcheva ) , zapravo je najbolje procitati changelog.

fedora je nestabilno smece, a yum je spor i nikad nije radio kako spada, ocito da nedjeli previse ljudi moj dojam, 1 distribucija 100 cudi :) .

EDIT: gnome shell je jos radio najpristojnije, nisam naisao na nesto vecih poteskoca i bugova prilikom koristenja.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Spomenes Fedoru i odma' paljba. Rekao sam Fedora iz vec navedenog razloga.
Probao sam Fedoru 15 na svom laptopu i nije radila kako treba ali sam pretpostavio da ne prepoznaje moj hardware u potpunosti kao i vecina distri te generacije.

No kako sada vidim nije u tome bila stvar.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
max360se je napisao/la:Spomenes Fedoru i odma' paljba.

nije to nista... da vidis kada netko spomene ubuntu :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Ubuntu isto ima ružan kernel.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Ubuntu isto ima ružan kernel.

...koji, bar što se tiče zadnjeg LTS-a, radi bolje od većine ostalih 2.6.32 baziranih. ;) :mrgreen:
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6770
Moderator
Postovi: 6770
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 419 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Ako trebaš stari i stabilan kernel onda centos
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Ako trebaš stari i stabilan kernel onda centos

Jesi probao instalirat (ne kompajlirat) ffmpeg na CentOS? ;) Meni nije pošlo za rukom. Možda tko iskusniji bi znao kako. :zvizdi
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6770
Moderator
Postovi: 6770
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 419 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Ne koristim centos. Ipak više volim friški software.
Lutherus
Lutherus
Nisam ni ja baš svakodnevno koristio CentOS, ali sam ga višestruko puta isprobavao (i live i virtualno). Meni više paše stabilnost OS-a, nego friški softver. ;) A sa PPA-ovima sam na balansi. :)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6770
Moderator
Postovi: 6770
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 419 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.