Sada je: 30 ožu 2024, 02:06.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

krenila je proizvodnja. prva proizvodi silaze sa linije krajem sjecnja, ako sam dobro procitao ( nabrzaka sam pregledo) imaju 10k komada narudjbi. trenutno se proizvodi B (35$)model. a tek kasnije ce u proizvodnju A model koji kosta 25$ i nema ethernet port i ima samo 128 mb rama.
spajat ce se preko hdmi i dvi a za vga ce pripremit i adapter pa ce to biti podrzano
tipkovnica, mis, wifi, sve se moze prikljucit preko usb hub-a .


slika


ps. podrzane distre su debian , fedora i arch
ubuntu je nesto zeznio sa podrskom za arm procesore i nece trenutno biti u mogucnosti podrzat uredjaj
uredjaj moze raditii i na 4 AA baterije a gledaju da u buducnosti radi sa POE(power over ethernet)

inace spec :
The SoC is a Broadcom BCM2835. This contains an ARM1176JZFS, with floating point, running at 700Mhz, and a Videocore 4 GPU. The GPU is capable of BluRay quality playback, using H.264 at 40MBits/s. It has a fast 3D core accessed using the supplied OpenGL ES2.0 and OpenVG libraries.
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Avatar
Postovi: 926
Postovi: 926
Pridružen/a: 13 stu 2011, 22:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint
Mali ispravak: nemaju 10k narudžbi, to je količina koja će biti proizvedena u prvoj seriji, a proizvodnja je krenula. Inače, ne uzimaju pretplate, nego će isključivo naplaćivati konkretne primjerke koje budu imali "na lageru" nakon što im tih 10k komada stigne.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
drone je napisao/la:Mali ispravak: nemaju 10k narudžbi, to je količina koja će biti proizvedena u prvoj seriji, a proizvodnja je krenula. Inače, ne uzimaju pretplate, nego će isključivo naplaćivati konkretne primjerke koje budu imali "na lageru" nakon što im tih 10k komada stigne.

thx na ispravci
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Avatar
Postovi: 926
Postovi: 926
Pridružen/a: 13 stu 2011, 22:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint
Mislim da je Fedora trenutno najbolji izbor za ovu masinu. Negdje sam gledao interview sa jednim od inzinjera i rekao je da Fedora zajednica daje najvise podrse i razvija drivere.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
max360se je napisao/la:Mislim da je Fedora trenutno najbolji izbor za ovu masinu. Negdje sam gledao interview sa jednim od inzinjera i rekao je da Fedora zajednica daje najvise podrse i razvija drivere.



donekle se slazem sa time za fedoru, ali oni ce davat na memory card-u OS(vjerujem da ce biti i za dwnld) koji ce biti potpuno konfiguriran i spreman za rad na tom racunalu , znaci svi driveri i sve ce raditi out of the box ). dalje ce biti tvoja volja, kakav ces si nabavit sd card ili ces si usb hdd spojit i dalje nadogradjivat sustav sa paketima po zelji
opet si moras uzet u obzir da je to 256 mb i koliko ce te to usrecivat
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Avatar
Postovi: 926
Postovi: 926
Pridružen/a: 13 stu 2011, 22:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint
Sigurno cu experimentirati i sa drugim sustavima, ali sam dobio osjecaj da je nekako Fedora najbolje podrzana trenutno.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Možda Fedora i je najbolja ali ima gadan kernel :( no ovo je idealno testno računalo za arch arm ekipu :D
Lutherus
Lutherus
Mislim da ce svi dobiti dio kolaca. Jedva cekam da dodje na trziste.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Fedora NIKAKO, jedina distribucija koja nije uspjela prenociti na mom racunalu (i za to nisam ja kriv), uvjek se nesto sjebe, a yum je najcesce krivac zajedno sa selinuxom. Kernel ne bi zelio komentirati, neka se ugledaju na opensuse ekipu.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
OpenSuse je priča za sebe. Iza njega stoji hrpa inženjera koji svi rade kao jedan stroj a i dovoljna je činjenica da oni jedini kod kompajliranja svaki warning tretiraju kao error. Baš neki dan kompajliral suse kernel za svoj arch. 440 patcheva su dečki izbacili. Komentar - Fedora posrami se. ( da vanilla kernel je fedora pred mjesec dana.baš me zanima dokle će trajati Linusovo uvlačenje redhatovcima ).
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.