Sada je: 02 srp 2020, 21:13.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

http://www.24sata.hr/tehnologija/britan ... nju-247348
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Dakle model A ce biti posve beskoristan i brzo otici u zaborav, dok ce model B mozda i ziveti koju godinu, ali samo pod uslovom ako bude prenosno racunalo. Sve u svemu, ok je da je nesto jeftino, ali ako nije funkcionalno, cemu trositi i te male novce ???
gMajstor
gMajstor
tu vjest sam postao prije 3 ili 4 dana ali nema veze.
mislim da ce sva ta racunala posebno b modeli (sa lanom) biti jako trazena roba , tipa debian ili centos server za sitne pare, a iskreno i sam bi kupio racunalo za 140 kn i instalirao gcompris na njega sa nekom nix distrom i dao djetetu da se igra i uci na njemu . mali novci a puno dobijes, mogucnosti su ti nebrojene
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Zasto opet postate vec objavljeno. Sad bi ovdje trebao napisat ono sto sam vec u temi u kojoj je scheissman objavio ovu vijest. Ma da ne bi. :(
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
max360se je napisao/la:Zasto opet postate vec objavljeno. Sad bi ovdje trebao napisat ono sto sam vec u temi u kojoj je scheissman objavio ovu vijest. Ma da ne bi. :(

Ajd ovako, vidim da je vijest objavjena u temi čavrljanje ? e pa to se baš ne uklapa u kategoriju vijesti, osim toga dosta je nepregledno.
Prije nego što stavim vijest provjerim dali su se slični naslovi prije pojavili, ako nisu onda stavim ja tu vijest. Tako da ubuduće vijesti stavite zasebno a ne u čavrljanje.
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
A jesi li trazio Raspberry?
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
gMajstor je napisao/la:Dakle model A ce biti posve beskoristan i brzo otici u zaborav, dok ce model B mozda i ziveti koju godinu, ali samo pod uslovom ako bude prenosno racunalo. Sve u svemu, ok je da je nesto jeftino, ali ako nije funkcionalno, cemu trositi i te male novce ???

Oprosti, ali ako obratiš pažnju na svoje postove, uvijek samo rant, rant. Ima li išta na ovom forumu što tebe zanima, zabavlja, veseli. Naravno da ima boljih i moćnijih proizvoda sličnih raspberryju, ali usporedi cijene. Ovo je jako zanimljiv kompjuterčić za određene namjene upravo zbog male cijene. Ako nešto ne koristiš i ne vidiš namjenu ne znači da je svima beskorisno. Meni bi recimo raspberry služio kao kućni server i zamijenio bih starog Celerona koji ne troši puno (40-tak W), ali raspberry troši 10 puta manje, pa može biti stalno uključen. Ovo je samo jedan primjer. Može se koristiti i za gledanje filmova jer kažu da vrti full HD, a možeš ga prikopčati i na nove i na stare tv-e.
Korisnost takvog strojčića ovisi kome dospije u ruke. Cijena je takva da ima šanse za uspjeh makar izgleda kao igračka za geekove. Ako ništa, bar će si ga mnogi geekovi moći priuštiti.

Što se tiče ponavljanja teme, istina je da do sada ovo nije bilo objavljeno u vijestima, a relativno je zanimljiva vijest, tako da ima opravdanje da bude i ovdje. Ako nas dovoljno pokupuje taj uređaj, onda možda možemo otvoriti i posebnu temu.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
gospodo , cim se bude moglo kupit uredjaj na e baju ja ga kupujem , jedini bed, sto nemam monitor pa cu morat kod drugih debian install.
inace ispricavam se sto sam u cavrljanje ubacio to i napravio pomutnju
sory very žao
nepismena seljačina
Da ne bude zaboravljeno

Decki su napravili event za novu godinu i prodavali su 10 komada i novce donirali u dobrotvorne svrhe

inace ako sam dobro vidio ostao je jedan ili 2 komada a cijena je sitnica 1900 funti

link na ebay
http://www.raspberrypi.org/ #vijesti i youtube video
nepismena seljačina
Interesantno, također sam sinoć obišao njihov sajt. :)
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 271 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.