Switch to full style
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.
Odgovori

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 17:52

krenila je proizvodnja. prva proizvodi silaze sa linije krajem sjecnja, ako sam dobro procitao ( nabrzaka sam pregledo) imaju 10k komada narudjbi. trenutno se proizvodi B (35$)model. a tek kasnije ce u proizvodnju A model koji kosta 25$ i nema ethernet port i ima samo 128 mb rama.
spajat ce se preko hdmi i dvi a za vga ce pripremit i adapter pa ce to biti podrzano
tipkovnica, mis, wifi, sve se moze prikljucit preko usb hub-a .


slika


ps. podrzane distre su debian , fedora i arch
ubuntu je nesto zeznio sa podrskom za arm procesore i nece trenutno biti u mogucnosti podrzat uredjaj
uredjaj moze raditii i na 4 AA baterije a gledaju da u buducnosti radi sa POE(power over ethernet)

inace spec :
The SoC is a Broadcom BCM2835. This contains an ARM1176JZFS, with floating point, running at 700Mhz, and a Videocore 4 GPU. The GPU is capable of BluRay quality playback, using H.264 at 40MBits/s. It has a fast 3D core accessed using the supplied OpenGL ES2.0 and OpenVG libraries.

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 19:12

Mali ispravak: nemaju 10k narudžbi, to je količina koja će biti proizvedena u prvoj seriji, a proizvodnja je krenula. Inače, ne uzimaju pretplate, nego će isključivo naplaćivati konkretne primjerke koje budu imali "na lageru" nakon što im tih 10k komada stigne.

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 19:43

drone je napisao/la:Mali ispravak: nemaju 10k narudžbi, to je količina koja će biti proizvedena u prvoj seriji, a proizvodnja je krenula. Inače, ne uzimaju pretplate, nego će isključivo naplaćivati konkretne primjerke koje budu imali "na lageru" nakon što im tih 10k komada stigne.

thx na ispravci

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 20:16

Mislim da je Fedora trenutno najbolji izbor za ovu masinu. Negdje sam gledao interview sa jednim od inzinjera i rekao je da Fedora zajednica daje najvise podrse i razvija drivere.

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 20:33

max360se je napisao/la:Mislim da je Fedora trenutno najbolji izbor za ovu masinu. Negdje sam gledao interview sa jednim od inzinjera i rekao je da Fedora zajednica daje najvise podrse i razvija drivere.



donekle se slazem sa time za fedoru, ali oni ce davat na memory card-u OS(vjerujem da ce biti i za dwnld) koji ce biti potpuno konfiguriran i spreman za rad na tom racunalu , znaci svi driveri i sve ce raditi out of the box ). dalje ce biti tvoja volja, kakav ces si nabavit sd card ili ces si usb hdd spojit i dalje nadogradjivat sustav sa paketima po zelji
opet si moras uzet u obzir da je to 256 mb i koliko ce te to usrecivat

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 21:31

Sigurno cu experimentirati i sa drugim sustavima, ali sam dobio osjecaj da je nekako Fedora najbolje podrzana trenutno.

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 21:39

Možda Fedora i je najbolja ali ima gadan kernel :( no ovo je idealno testno računalo za arch arm ekipu :D

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 21:47

Mislim da ce svi dobiti dio kolaca. Jedva cekam da dodje na trziste.

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 21:54

Fedora NIKAKO, jedina distribucija koja nije uspjela prenociti na mom racunalu (i za to nisam ja kriv), uvjek se nesto sjebe, a yum je najcesce krivac zajedno sa selinuxom. Kernel ne bi zelio komentirati, neka se ugledaju na opensuse ekipu.

Re: Britansko računalo za 140 kn uskoro ulazi u proizvodnju

12 sij 2012, 21:59

OpenSuse je priča za sebe. Iza njega stoji hrpa inženjera koji svi rade kao jedan stroj a i dovoljna je činjenica da oni jedini kod kompajliranja svaki warning tretiraju kao error. Baš neki dan kompajliral suse kernel za svoj arch. 440 patcheva su dečki izbacili. Komentar - Fedora posrami se. ( da vanilla kernel je fedora pred mjesec dana.baš me zanima dokle će trajati Linusovo uvlačenje redhatovcima ).
Odgovori