Switch to full style
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.
Odgovori

KDE4 dileme

13 sij 2008, 18:34

Izašao je KDE4. Najava na službenom siteu 'The Start of Something Amazing with KDE 4.0 Release.'
Medjutim, nakon što sam downloadao Kubuntu live KDE4 nažalost ne mogu reći da sam previše oduševljen.
Konfigurabilnost je vrlo ograničena, panele je nemoguće podesiti. KDE kontrol centar je zamjenjen nečim što mi više liči na Gnome nago KDE.
Widgeti nisu ništa posebno. Čini mi se kao korak natrag prema Kde 3.58.
Izgleda da će trebati pričekati verziju 4.2 ili 4.3, a do tada ostajem na 3.58.

Re: KDE4 dileme

13 sij 2008, 18:55

Probao sam Kubuntu sa KDE 4.0... radi uzasno sporo.
Prije mi sve liči na neku alphu, nego na gotov proizvod.

13 sij 2008, 20:42

Za one neutješne pogledajte http://www.kdedevelopers.org/node/3174 :|

13 sij 2008, 20:48

Ma predivno! Ja i dalje navijam za GNOME!

13 sij 2008, 21:07

Grof je napisao/la:Ma predivno! Ja i dalje navijam za GNOME!

Stvar afiniteta. Ako pogledamo povijest kažu da niti OSX u prvoj verziji nije mogao pročitati običan DVD, a prvi GNOME 2.O bio je koma. Ja ću malo pričekati na 3.58,
a ako stvari sa KDE ne krenu nabolje imam i odlični PCLinux GNOME. 8-)

13 sij 2008, 21:45

Mislim da će se najviše stvari izkristalizirati u proljeće kada izađu ubuntui 8.04. Do tada ima još 4 mjeseca, a to je dovoljno da izađe i pravi KDE4 i novi GNOME...

13 sij 2008, 21:56

Moguće je da će kao na Susu biti zajedno 3.5 i 4.. pa će korisnici moći birati sve dok četvorka ne 'sazrije'. Druga varijanta kao na nekim distribucijama da ćemo osim defoltnog 3.5 moći preko Synaptica instalirati KDE4 paket.

14 sij 2008, 07:16

Po mojim prognozama KDE4 će pravo zaživjeti tek kroz godinu danam koliko će trebati za debugiranje i prepisku programa na nivi KDE4. Do tada i GNOME može napraviti svašta...

Evo, baš sam malo probao Live CD Kubuntua KDE4. Samo stisnite na Switch user i pogledajte što će te dobiti... :lol:

ma dajte, pa to nije ni release candidate. To bi trebala biti beta.... Zadivljen sam i opcijama desne tipke miša na desktop ili task meni.... ima tu još toliko posla. godina dana, još sam malo rekao!

07 vel 2008, 16:46

KDE 4.0.1 dostupan.

Info:
http://www.kde.org/announcements/announce-4.0.1.php
Odgovori