Sada je: 04 svi 2024, 20:26.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

na mintu sam vidio da ima skype u onom njihovom paketu programa,kao i opera browser. može li se na kubuntu instalirati skype i opera i kako. ako ko zna .molim za pomoć
Postovi: 170
Postovi: 170
Pridružen/a: 04 vel 2012, 10:08
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Skini .deb paket ovdje i pokreni ga (dvoklik).
Avatar
Postovi: 327
Postovi: 327
Pridružen/a: 26 srp 2013, 07:31
Lokacija:
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Arch
coolaid, hoće li mu raditi skype za neku od prijašnjih verzija na ovoj novoj? neka pogleda u onom software centru ili kako se već zove...
btw, jesi li omogućio neslobodne aplikacije? mislim da se u ubuntuju to zove "kubuntu-restricted-extras" ili tako nešto...ubuntaši će više znati
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
uradio sam,nisam baš sve testirao nemam sad koga zvati ali na izgled radi sve i test i zvuk ima i slika preko kamere i chat.hvala puno
Postovi: 170
Postovi: 170
Pridružen/a: 04 vel 2012, 10:08
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
a kako operu dodati,ako ko zna. sad naime i neznam kako sam dodao skaype jer sam samo paket instalirao,ali hvala za sve i ako može i za operu,može isto tako,ha,ha,ha,
Postovi: 170
Postovi: 170
Pridružen/a: 04 vel 2012, 10:08
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Shicy je napisao/la:coolaid, hoće li mu raditi skype za neku od prijašnjih verzija na ovoj novoj? neka pogleda u onom software centru ili kako se već zove...
btw, jesi li omogućio neslobodne aplikacije? mislim da se u ubuntuju to zove "kubuntu-restricted-extras" ili tako nešto...ubuntaši će više znati


Za Skype treba uključit Canonical partners repozitorij, a ne kubuntu-restricted-extras (extras je za ne free codece, flash i sl). Preferirao bi instalaciju aplikacija preko repozitorija, a tek ako ih tamo nema iz nekog drugog izvora (ili ako onaj koji to radi zna i točno zašto mu to treba).
Avatar
Postovi: 55
Postovi: 55
Pridružen/a: 27 kol 2013, 08:58
Lokacija: Ivanec
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu / Gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.