Switch to full style
Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

Matlab

14 lip 2014, 11:10

Ima li neko iskustva instaliranja Matlab R2014a verzije...



Na LZS forumu torrenti nisu prihvatljivi.

Re: Matlab

14 lip 2014, 11:18

Shadow je napisao/la:Ima li neko iskustva instaliranja Matlab R2014a verzije...


Pročitaj pravila!



Moja iskustva sa Matlabom na Linuxu su odlična. Nekoliko različitih verzija (od 2010 b do 2013a) mi je uredno radilo...

Ne znam za što ti treba, ali Python + Numpy + Scipy + Pandas + matplotlib su odlična alternativa!
I to tako dobra alternativa da su u mnogočemu bolji od Matlaba! A opensource su i free...

Re: Matlab

14 lip 2014, 11:51

Jesi li barem probao instalriati matlab, na koji si problem naišo...?

Re: Matlab

14 lip 2014, 13:09

pa sta nije GNU Octave najbolja alternativa matlabu?

Re: Matlab

14 lip 2014, 13:12

GNU Octave je odlicna alternativa,ali to je ipak samo alternativa... Ima more funkcija koje nisu dostupne u Octave-u,kao i simulink ...

Re: Matlab

14 lip 2014, 13:16

nisam toliko ulazio u njega ali moart cu posto matlab ne radi na mojo kanti :D

Re: Matlab

14 lip 2014, 13:42

Ma Octave je ipak miljama daleko od Matlaba. Jedini plus je što ima istu sintaksu.

Ali jedina prava alternativa je Python + stotine modula. Dugo smo o tome razmišljali i odlučivali kada smo uvodili Python umjesto Matlaba u našu nastavu. I Sada smo sigurniji nego ikad da je to bio odličan potez!

Re: Matlab

14 lip 2014, 13:56

stefan je napisao/la:
Ali jedina prava alternativa je Python + stotine modula. Dugo smo o tome razmišljali i odlučivali kada smo uvodili Python umjesto Matlaba u našu nastavu. I Sada smo sigurniji nego ikad da je to bio odličan potez!


Da? zašto?

Re: Matlab

14 lip 2014, 14:00

Nisam Python + jos koristio... Matlab jesam, znam da je odlican za simulaciju, regulaciju i upravljanje nelinearnih sistema :)

Re: Matlab

14 lip 2014, 16:38

shrike je napisao/la:
stefan je napisao/la:
Ali jedina prava alternativa je Python + stotine modula. Dugo smo o tome razmišljali i odlučivali kada smo uvodili Python umjesto Matlaba u našu nastavu. I Sada smo sigurniji nego ikad da je to bio odličan potez!


Da? zašto?

Jer za naše potrebe može što i Matlab, a neke stvari (npr. optimizacijski algoritmi) ima bolje riješeno. Python kao jezik je superiorni. I sve je free i open.

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2
Odgovori