Sada je: 02 svi 2024, 08:17.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Otvaram novu temu jer ne nađoh sličnu (slobodno mi linkajte i lupajte me po glavi ako netko nađe :D).

Budući da imam potrebu gotovo cijeli dan držati otvoren file manager, a Dolphin mi iz nekog razloga zauzima nekako previše resursa kad ga koristim za to, tražim neku lightweight alternativu.

Jedino mi je bitno da ima tabove. Ako podržava i bookmarkse (ekvivalent Dolphinovom "Places"), super, to je plus ali nije uvjet.

Eto, pišite svoje prijedloge, unaprijed hvala ::bravo

Samo molim da pišete o aplikacijama koje ste zaista i koristili, dakle sami isprobali kako rade...nemojte mi sad pejstat tu članke i popise svih postojećih file managera za Linux, to si mogu i sama naći :hihi
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Probaj PCmanfm, ima što tražiš i meni je djelovao dosta lightweight :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
+1 za PCmanfm!
Laganije od toga neces naci, a usput da je i funkcionalan, naravno.

Thunar je isto ok, ali mislim da on vuce i hrpu dependencya, kazem mislim! :)
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Thunar je lagan i mocan, ali moj najveci favorit je SpaceFM. Podrzava bookmarke, tabove i do 4 prozora u jednom (opcija split pane). Poziva i terminal, te ima jos hrpu opcija. Jedino kavu ne kuha :hihi
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
+1 za Thunar, +2 za PCmanFM i +3 za SpaceFM. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6767
Moderator
Postovi: 6767
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 355 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Hm, a taj SpaceFM se ne razvija više, koliko vidim? :hmm
Znate li ima li on puno dependencyja? Ako nema, mislim da ću onda njega instalirati.

Inače mi se jako sviđaju minimalistički-izgledajući file manageri tipa onaj iz elementaryja (Marlin? Pantheon?), ali čini mi se da se i za njega treba instalirati hrpu dodatnih paketa, a to želim izbjeći. Ni Nemo mi ne izgleda loše, ali opet ista stvar.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Nisam siguran koliko dependencya povlači spacefm kad imaš KDE, a ni nisam pri kompu. Najbolje ti je apt-getat i vidit koliko će toga povuć. Lako ti je onda odabrat yes ili no. ;) Ako se i ne razvija, ne znači da nije dobar. Možda su tvorci zaključili da je rock-solid, pa nemaju više što radit na njemu. :hihi
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6767
Moderator
Postovi: 6767
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 355 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Zašto ne Dolphin, kada si već na KDE-u?
Dolphin je tu bez premca.. osim što nije lagan kao ostali navedeni. Tu cijenu plaćam drage volje za ono što Dolphin pruža :)
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:Zašto ne Dolphin, kada si već na KDE-u?

Ma žrtvuje Dolphin vjerovatno zbog FF-a :hihi a i vjerovatno ima 2GB RAM-a szbunjen
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Dolphin ne samo da nije lagan već ne vidim što je toliko posebno kod njega. Osobno su mi daleko draži Caja i Thunar, pa čak i PCmanFM. Brzi, lagani i služe čemu su i namijenjeni. :bleh
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6767
Moderator
Postovi: 6767
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 355 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.