Switch to full style
Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

LOGO! soft comfort

28 tra 2018, 22:40

radite li još na S7-200 seriji PLC-ova ?
najbolja serija ikad napravljena !
mrzim napredak, sve upropaste

nakon nostalgije za starim dobrim vremenima, evo kratkog zapisa što sam danas radio ( nije bilo radi zabave )
korisnik je donio PLC poznate kompanije , serije LOGO! , u prilogu je dostavio USB kabel i original DVD s plaćenim softverom

budući da kod kuće nerado startam windoze , idem krenuti podršku za PLC iz linuxa
na original DVD je verzija 7.1 na stranici kompanije je 8.2 ( samo demo i upgrade verzije )
skinem demo 8.2 i starta se u java VM bez imalo muke, čini se da je naš linux narastao do prave desktop makine

ajmo sad vidjeti šta ima na DVD
za windoze ima 64 i 32 bitna verzija, za linux nema, samo 32 bitna ... uh, gadno

kad skinem onu verziju Update sa weba, kaže nemaš original na stroju
makar mu dam putanju na original DVD
tražim na webu 64 bitnu verziju 7.1 ne mogu naći

na kraju odustanem i upalim windoze :zvizdi

nisam ovo zapisao radi plakanja i kukanja,
naprotiv - prije desetak godina nisam niti pomislio da bi ovako nešto radilo na linuxu
napredujemo ! :bravo

Re: LOGO! soft comfort

29 tra 2018, 20:12

Radio sam nešto prije dvije godine s tim programom za neki LOGO PLC modul i baš u Linux Mintu, 32bit. Pošto je to java program, bilo mi je čudno da nema 64 bitne verzije i išao sam pogledati na Siemensovu stranicu:
https://w3.siemens.com/mcms/programmabl ... fault.aspx

Kao što vidiš, imaju i 32 i 64 bitnu verziju.

Re: LOGO! soft comfort

01 svi 2018, 11:37

sada imaju, verzija 8.2 dolazi kao 64-bitna i kako sam već napisao - RADI na linuxu, problem je postojao na verziji 7.1 , ali to sad više nije važno

interesantno je da 'dependency-hell' nije samo linux boljka , ozbiljan je to problem i na windozama, baš kad su u pitanju biblioteke za 32 ili 64 bitne procesore

nedavno sam dobio gotov projekt za VS 2015 koji je koristio NET framework 3.5 i SQLite 32 bitnu verziju ... kao potrebna je samo manja izmjena he he

toliko sam izgubio vremena da to proradi , na kraju sam obrisao projekt i krenuo od nule sa NET 4.5 i novijom 64 bit verzijom SQLite

Re: LOGO! soft comfort

01 svi 2018, 15:26

Inače odavno nemam windoze ali slagao sam nedavno rođacima (samo rođacima - nikome više). Napatio sam se k'o raspeti isus. Recimo, nakon što sam stisnuo "Shutdown", čekao sam 2 sata da se Win10 isključi jer je instalirao neki update. Ma nemoj me J36@7!!! I onda update cijelu noć!!!

Re: LOGO! soft comfort

01 svi 2018, 17:00

jurastublic je napisao/la:Inače odavno nemam windoze ali slagao sam nedavno rođacima (samo rođacima - nikome više). Napatio sam se k'o raspeti isus. Recimo, nakon što sam stisnuo "Shutdown", čekao sam 2 sata da se Win10 isključi jer je instalirao neki update. Ma nemoj me J36@7!!! I onda update cijelu noć!!!


To je neko ili slabo računalo ili tu nešto gadno nije u redu, na mojoj instalaciji Windowsa 10 i najveći updateovi kao što je bio onaj Creators Update su bili skinuti, instalirani i odrađeni svi rebootovi za jedno pola sata maksimalno, obični updateovi se instaliraju u sekundama ili minutama tako da ne znam što je problem na tom sustavu jer to nije normalno ponašanje, ako je to bio Creators Update, a računalo ima slab procesor, nema SSD i slično to sigurno produži instalaciju, onda su vjerojatno moguća ta dva sata, a ovo cijelu noć definitivno nije normalno.

Re: LOGO! soft comfort

01 svi 2018, 20:43

JH-IM je napisao/la:To je neko ili slabo računalo ili tu nešto gadno nije u redu, ...

Jako slabo, kupili su ga usput u Pevcu. pface Neki celeron bez ssd-a. Ali svejedno sam stavio Mint na njega za probu. Instalirao se komplet za 40 minuta sa updateima i nikakve brige s njime. Ali eto, htjeli su win i što da čovjek radi.

Re: LOGO! soft comfort

01 svi 2018, 21:07

jurastublic je napisao/la:Jako slabo, kupili su ga usput u Pevcu. pface Neki celeron bez ssd-a. Ali svejedno sam stavio Mint na njega za probu. Instalirao se komplet za 40 minuta sa updateima i nikakve brige s njime. Ali eto, htjeli su win i što da čovjek radi.


Za takav laptop bi bili bolji Windowsi 7 jer oni nemaju te velike feature updates koje svako toliko imaju Windowsi 10, ali vjerojatno su htjeli najnovije :-D

Re: LOGO! soft comfort

02 svi 2018, 11:10

JH-IM je napisao/la:Za takav laptop bi bili bolji Windowsi 7 jer oni nemaju te velike feature updates koje svako toliko imaju Windowsi 10, ali vjerojatno su htjeli najnovije :-D

Upravo su i htjeli win7, ali nikako se nije dao instalirati jer nema drajvere za noviji hardver na ploči. Pokušao sam prije instalacije ručno pribaviti drajvere ali svejedno pri kraju tupavi instaler blokira iako piše da su drajveri u redu. Osim toga i produžena sigurnosna podrška prestaje za oko godinu dana. Normalna je prestala prije dvije godine. Zato sam i odabrao win10, na moju daljnju nesreću. :hihi
Odgovori