Switch to full style
Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

UNetbootin

04 svi 2019, 21:58

Spomenuta aplikacija ima opciju instalacije ili pokretanja live CD linuxa sa tvrdog diska.

Koliko je to sigurno za raditi... Brlja malo po grubu, ali kasnije kada pokreneš UNetbootin aplikaciju vrati grub na staro stanje.

I da li je moguće uopće napraviti takvu vrstu instalacije u novije vrijeme?

Re: UNetbootin

05 svi 2019, 17:42

Riskirao sam i instalirao Kubuntu putem HDD, mana je što ne može instalirati OS na disk koji se koristi.

Pozitivna stvar je brzina, mnogo brže instalira i pokreće live CD sa diska nego sa CDa, vjerojatno i brže nego sa USBa.

Još jedna mana je što nakon instalacije u grubu nećemo vidjeti instalirani OS, tako da nakon instalacije treba osvježiti grub. Najlakše je podignuti stari OS i u terminalu ukucati "sudo update-grub".

Sviđa mi se ovaj način :thmb-up

Re: UNetbootin

07 svi 2019, 21:01

Jeremija je napisao/la:Riskirao sam i instalirao Kubuntu putem HDD, mana je što ne može instalirati OS na disk koji se koristi.

U stvari, vjerojatno si mislio na particiju koja se koristi. Jer bez problema može instalirati na isti disk ako imaš neku slobodnu particiju viška.

Re: UNetbootin

11 svi 2019, 09:28

jurastublic je napisao/la:
Jeremija je napisao/la:Riskirao sam i instalirao Kubuntu putem HDD, mana je što ne može instalirati OS na disk koji se koristi.

U stvari, vjerojatno si mislio na particiju koja se koristi. Jer bez problema može instalirati na isti disk ako imaš neku slobodnu particiju viška.

Ne može izvršiti particioniranje, čak iako pripremim particiju kao slobodan prostor i prije instalacije, svakako pri instalaciji izbaci obavijest da ne može odmontirati particiju / gdje se nalazi ISO CD (na istom disku ali na različitoj particiji). Ali ako u gparted prilikom instalacije narediš da instalira na neki drugi disk gdje nije ISO CD instalira bez problema.
Nadam se da sam dobro objasnio i još ću se igrati s tim, možda ima način. Možda smeta i swap particija koja je zajednička.
Odgovori