Switch to full style
Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

Brave preglednik

11 svi 2020, 06:11

Moje novo pozitivno iskustvo. Ovaj web preglednik zaslužuje biti broj jedan na mom stroju. Baziran na chromiumu, povukao je sve moje postavke, brži je od drugih i za sada je sve što mi treba za "surfanje".

Re: Brave preglednik

11 svi 2020, 16:06

A šta san ti ja reka? :hihi

Re: Brave preglednik

11 svi 2020, 21:58

Brave je i mene ugodno iznenadio.
Moje mišljenje je kako je to trenutačno najbolji chromium based preglednik.
Definitivno je za deset razina bolji od Chroma :lulz

- vjerojatno najbrži preglednik;
- odlična implementacija add blockera (napisan u Rustu);
- Tor integriran u private window;
- HTTPS Everywhere integriran u takozvani Shield;
- mogućnost skidanja torrent fileova u pregledniku;
- solidne postavke privatnosti za out of the box instalaciju.


Ali... uvijek ima neki ali :zvizdi

- WebRTC mu pušta na sve strane i ne može se spriječiti (na svim chromium preglednicima!). Običnom korisniku nije važno ali svima koji ovise o VPN-u ovo je velika mana;
- sporo ažuriranje (verzije imaju određenu odgodu u odnosu na Chrome);
- Brendan Eich... ne znam iskreno što napisati ovdje. Dovoljno je malo DuckDuckGo-ati;
- BAT...razumijem privlačnost ovakvog koncepta ali ovo nije dugoročni lijek protiv googlefikacije cijelog interneta (mislim na užasno dosadne oglase na svakom mogućem milimetru stranice).


Kad zbrojimo sve dobre i loše strane dobijemo jedan solidni zaključak kako je ovo vjerojatno najbolji preglednik poslije Firefoxa za "običnog" korisnika. Definitivno ga držim "na oku".

Re: Brave preglednik

30 srp 2020, 20:54

Zaboravio sam reci da Brave pleše i na androidu. :bravo

Re: Brave preglednik

16 kol 2020, 10:25

Da, trenutačno je najbolji izbor za android...barem dok se novi Firefox ne stabilizira malo.

Re: Brave preglednik

17 kol 2020, 06:56

Meni je pravio problem sa download fileova, skinem ih preko Brave, al otvoriti nikako nisam mogao. Pa sam se vratio na firefox beta, i ostao na njem.

Re: Brave preglednik

07 lip 2021, 17:51

Brave se ne spaja QR kodom na WhatsApp Web. Svi ostali preglednici (Chrome, FF...) uredno rade. Čak i MS-ov Edge :nee
EDIT: uz malo googlanja, riješeno. WhatsApp Web prijava ne radi na dark temi. Valjda crna pozadina zbunjuje QR kod.

Re: Brave preglednik

08 lip 2021, 00:24

Jesu li prestali prodavati korisničke podatke trećim stranama ili i dalje curi na sve strane?

Re: Brave preglednik

08 lip 2021, 20:40

domy_os je napisao/la:Jesu li prestali prodavati korisničke podatke trećim stranama ili i dalje curi na sve strane?

Nisam još ništa čuo o tome ali Brave mi nikada nije dobro "sjeo". Cijela ideja oko BAT-a i nekoliko "sitnica" poput onih referral kodova su mi dovoljne da ostanem na Firefoxu, kakav god on bio :kava

Priznajem kako prijateljima preporučam Firefox a ako im to ne paše onda Brave (za Android je tu i Bromite). Sve samo ne Chrome. pface

Re: Brave preglednik

09 lip 2021, 14:41

pandul je napisao/la:Priznajem kako prijateljima preporučam Firefox a ako im to ne paše onda Brave (za Android je tu i Bromite). Sve samo ne Chrome. pface

..ili Edge. :hihi :thmb-up
Odgovori