Sada je: 18 tra 2024, 05:22.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

domi je napisao/la:slika
Ovo da ja instaliram ma nema šanse....!!!!

Zašto ne. Barem ćeš imati posla, malo igranja na kompjuteru. :)
Avatar
Postovi: 1481
Postovi: 1481
Pridružen/a: 07 kol 2009, 10:38
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
domi je napisao/la:
Davor je napisao/la:Kuda spada Pro3x Nautilus Edition?

Jesi ti šta razumio tamo ,ono skini skini a ne može se ništa skinuti bo!


Pro3x Nautilus Edition nije knjigovodstveni program. Pro3x Nautilus Edition je zamišljen kao program koji se koristi uz usluge knjigovodstvenog servisa. Program se može koristiti za izdavanje računa, vođenje popisa kupaca i dobavljača, praćenje stanja skladišta itd. Program u biti prati većinu svakodnevnih poslovnih aktivnosti, a knjigovodstvo vodi zakonski propisanu dokumentaciju.

Zbog te podjele program ima prilično širok krug korisnika, čak i izvan Hrvatske. Program se može besplatno koristiti u Java Web Start verziji. Instalacija programa se pokreće na download stranici klikom na Launch gumb, Pro3x Nautilus Edition, open source program za male poduzetnike. Nakon instalacije, program se može koristiti i offline. Java Web Start se koristi za automatski update programa. Google Code se koristi za verzioniranje izvornog koda. Link prema izvornom kodu se nalazi ispod Launch gumba.

Korisnici programa mogu kupiti svoju kopiju programa za 49,00€, koja ne koristi Java Web Start i koju mogu jednostavno instalirati i na računalo koje nema pristup internetu itd. Kupnjom svoje kopije korisnici podržavaju daljnji razvoj programa. Kupnjom svoje kopije korisnik više ne mora pratiti posljednju verziju program na serveru. Program se stalno razvija i unapređuje prema potrebama i prijedlozima korisnika.

Slučajno sam naletio na ovu temu. Nadam se da sam vam pomogao da bolje shvatite ideju. Ako bilo tko ima bilo kakvih pitanja vezanih uz Pro3x poslovne aplikacije, može se slobodno javiti na moj email ili na bilo koji drugi način. Moje kontakte možete pronaći na službenim stranicama Pro3x Community projekta. Bit će mi drago ako budem mogao pomoći.

Lijep pozdrav.
Pro3x poslovne aplikacije
poslovni programi za male i srednje poduzetnike
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 24 lip 2009, 16:09
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Windows XP
Naletih na ovo:

http://www.napp.hr/

Ali, jedan veliki ALI!

Pa zar nisu mogli umjesto .NET Frameworka i MS SQL baze koji su čisti MS vendor-locking i vlasnički, koristili superiorni Qt Toolkit i MySQL bazu, te time dobiti multiplatformsku računovodstvenu aplikaciju??

Što mi vrijedi ovaj Open-source kada sam vlasnički vezan uz MS.... szbunjen

EDIT:

Uglavnom, ekipa s napp-a je zainteresirana za portanje na Qt i MySQL, pa ako možda ima kakvih voljnih studoša koji bi za slavu i moć htjeli u tome sudjelovati uz svu potrebnu pomoć developera napp-a, mogu se javiti! :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Naletih na firmu Holobit.
Imaju prilično interesantna rješenja za ERP, odnosno Knjigovodstvo, a pišu u Qt-u i Postgre bazi. Naravno, aplikacije su im multiplatformne.

Ima li netko s njima kakva pozitivna iskustva?
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Dižem temu iz mrtvih, ali mislim da će informacija koristiti svima koji pokušavaju organizirati komplet knjigovodstvo na linuxu.

Nakon dugog ispitivanja, informiranja i traženja odgovor je: nemoguće!
Nije zbog linuxa ili nedostatka zainteresiranih programera i tvrtki nego zbog državnog aparata.
Obrasci koji se predaju u Finu, Poreznu upravi i ostale institucije koje to zahtjevaju moraju biti obrađeni, napravljeni i svaštanešto u windows okruženju.

Znači, ne gine kupovina windowsa.
U tom slučaju se isplati kupiti cijeli program za knjigovodstvo za windows, ako ništa drugo zbog jednostavnosti posla. Ostatak raditi i dalje u linuxima.
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 03 srp 2013, 21:08
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 23/Mint 17/Win 7.1
Necroposting katkad može biti i koristan - dobro je što iznosiš vlastita iskustva u ovakvoj općoj temi.
Možeš li samo pojasniti (ja se ne kužim u knjigovodstvo), što točno uvjetuje državna uprava, a nije provedivo na linuxu?
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Medo_os je napisao/la:Dižem temu iz mrtvih, ali mislim da će informacija koristiti svima koji pokušavaju organizirati komplet knjigovodstvo na linuxu.

Nakon dugog ispitivanja, informiranja i traženja odgovor je: nemoguće!
Nije zbog linuxa ili nedostatka zainteresiranih programera i tvrtki nego zbog državnog aparata.
Obrasci koji se predaju u Finu, Poreznu upravi i ostale institucije koje to zahtjevaju moraju biti obrađeni, napravljeni i svaštanešto u windows okruženju.

Znači, ne gine kupovina windowsa.
U tom slučaju se isplati kupiti cijeli program za knjigovodstvo za windows, ako ništa drugo zbog jednostavnosti posla. Ostatak raditi i dalje u linuxima.


Itekako je moguće.

Svi obrasci koji se predaju u e-servise su u xml obliku i uopće nisu ovisni o operativnom sustavu na kojem su nastali. Servis e-porezna u cijelosti radi na linuxu (učitavanje obrazaca, potpisivanje i slanje) kao i pregled predanih obrazaca i knjigovodstvena kartica. Kolko su me informirali i e-regos radi na linuxu. Za info i e-zaba radi na linuxu bez greške.

Da li knjigovodstveni program radi na linuxu ili ne ovaj put nema veze sa državnim aparatima. Postoje firme koje rade razvoj programa na linuxu a postoje i knjigovodstveni programi pisani na windowsima koji rade na linuxu pod wine-om.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Zbilja bih volio da si u pravu, Nicky, i osobito da ne robujemo nametnutim rješenjima od strane 'sustava'. Knjigovodstvenim se programima, nažalost, ne bavim, ali ova me mala razmjena misli potaknula na jedno (pra)staro pitanje, također vezano uz (ne)usklađenost nametnutnih MS programa u odnosu na Open Source.

Konkretno, godinama ne uspijevam potpuno riješiti problem vezan uz bilješke (fusnote) u tekstu koji je napisan u LibreOffice Writer, snimljen u formatu .doc (isto je i ako se snimi kao .docx) i onda otvoren na MS Office Word. Uvijek se nakon broja bilješke do početka teksta pojavi jedna nepotrebna praznina, širine tabulatora. Linux s ovim nema veze; instalirao sam LO i na MS Win 7, pa bi se jednaka greška događala kad bih tekst otvarao u MS Word.

Uvijek moram ručno izbrisati taj razmak, pa zato bude problema kad tekst napisan u LO Writer šaljem nekome tko ima samo MS Office. Ispada vrlo neuredno s moje strane i nema pomoći, nego nesretni tekst otvoriti u MS Word i ručno brisati te razmake uz svaku pojedinu bilješku. Čini se da bi jedini spas bio ako bi dokumenti snimljeni u .odt formatu postali standardni, ali tko zna kad će se to dogoditi. Inače, LO Writer mi je neusporedivo ugodniji i lakši za rad nego MS Word 2013, kojim se trenutno koristim.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Sad ja moram pitati... zašto poslovnim partnerima (ili kome već u poslovnom okruženju) pisane dokumente šaljete kao word dokument??

Osobno, zadnjih 2-3 godine u 99% slučajeva dokument koji sam stvorio izvezem u PDF i takvog pošaljem onom na koga je naslovljen (ako se šalje elektronskim putem)... istina da je bilo nekoliko mjeseci otpora kod nadređenih no sad se samo tu i tamo pojavi neki nadobudni lik koji inzistira na .doc/.docx dokumentu no lagano dobije cipelicu.

U onih 1% kad moram poslati dokument kao .doc/.docx me baš briga što će se izvorni text raspasti jer će primatelj ionako vršiti korekcije onog što sam napisao (zato je i inzistirao da ne bude PDF) pa neka popravlja do mile volje :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Format je propisan i zadan. Na to ne mogu utjecati. Kako sam prije napisao, ne znam dokad ćemo tome robovati, ali zasad promjene nema, niti se najavljuje.

Usput, nisam bio jedini kojega je ovo mučilo. Netko je bio otvorio temu ovdje viewtopic.php?f=25&t=8701&p=126519#p126519 ali nisam zadovoljan s ponuđenim rješenjima. Možda bi i pisane upute za LO Writer mogle biti malo preglednije...

Apsurdno je, ali istinito, da mi je ova nevolja s fusnotama jedini pravi problem s kojim sam se suočio (a nisam ga još riješio) otkako uopće koristim GNU/Linux. Pet godina. Da je po mojemu, razvijatelji svijeta GNU/Linuxa (i kernela i distri) bi svake godine primali Nobelovu nagradu.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.