Sada je: 13 kol 2020, 09:57.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ajme koliko se toga skupilo!

@domi
Ne znam je li ovo propaganda za PCLinuxOS, kao što me i glaskoncILLa pokušava ovdje uhvatiti na krivoj nozi i preobratiti na vjeru Ubuntuovog oca, ili ipak savjet. :misli :) Mogu i ja tako otvarati fileove - desni klik > Open With Clementine, ali mi običan dvostruki lijevi klik na MP3 file otvara sve prije nego C.

@Abzeenth, sumski
Idem se samo raspremiti i nešto pojesti pa ću vam odgovoriti.
sudo wizard
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
http://img36.imageshack.us/img36/5613/s ... 120020.png
Shvati kao savjet ali eto i na Xubuntu 11.10 isto radi s tim da je Clementine naknadno instaliran :)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Podijelio/la zahvalu: 52 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
domi je napisao/la:http://img36.imageshack.us/img36/5613/screenshot2110201120020.png
Shvati kao savjet ali eto i na Xubuntu 11.10 isto radi s tim da je Clementine naknadno instaliran :)

Pa da, kao što smo već zaključili/pretpostavili, problem je u Gnomeu...na prvoj slici si imao KDE i radilo je, Xubuntu koristi XFCE i radi, a ona ima Gnome i njoj ne radi kava :)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 630 puta
Yup, i ja nemam pojma kako postaviti GDebi za zadanu aplikaciju za instaliranje paketa. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Abzeenth je napisao/la:
domi je napisao/la:http://img36.imageshack.us/img36/5613/screenshot2110201120020.png

Pa da, kao što smo već zaključili/pretpostavili, problem je u Gnomeu...na prvoj slici si imao KDE i radilo je, Xubuntu koristi XFCE i radi, a ona ima Gnome i njoj ne radi kava :)

Pa eto izbora PCLOS ili Xubuntu 11.10 u čemu je problem ;)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Hugo je napisao/la:Yup, i ja nemam pojma kako postaviti GDebi za zadanu aplikaciju za instaliranje paketa. :)

a ti ne zezaj :bleh
zole052 je napisao/la
domi je napisao/la:
Hugo je napisao/la:Yup, i ja nemam pojma kako postaviti GDebi za zadanu aplikaciju za instaliranje paketa. :)

a ti ne zezaj :bleh

Ne zezam domi, ozbiljno. :D To sam danas pokušao postaviti jer mi se svaki puta pokreće Software Centar koji je prespor, ali se ne može postaviti GDebi, ne znam zašto.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Pa da skratim priču sve što pokušavate na Unity ja to isto pokušavam na Xubuntu i eto radi,tako da su to očito neki bagići ili.... ;)Čak i global menu radi...
zole052 je napisao/la
Evo našao sam:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=11222539

:)
@Abzeenth
Žena! Hej-hej! :-D Isprika što sam ti pripisala obilježja muškog roda! Postoci u kojima smo ovdje zastupljene su vjerojatno jednoznamenkasti, tako da se iskreno veselim što si me ispravila. Nick ti je unisex, a plišanog zeku se također može naći u različitim kontekstima. Sorry!

Isprobala sam sve kombinacije. Najprije sam krenula s "gedit ~/.local/share/applications/mimeapps.list", a onda dodala i ovo %U. Čačkanje po Exec=clementine > Exec=clementine %U je na kraju dovelo do nestanka oba shortcuta, i onog iz launchera i onog iz popisa aplikacija, pa sam na kraju morala reinstalirati C. Sad si mi još dala ideju pa sam pokušala dodati (ne znam radi li se to tako ili ne, ali... ionako sam kopirala original u poseban file pa ga uvijek mogu vratiti):

[Added Associations]
x-scheme-handler/http=firefox.desktop;
x-scheme-handler/mailto=thunderbird.desktop;
text/calendar=gedit.desktop;
audio/x-vorbis+ogg=clementine.desktop;
audio/flac/=clementine.desktop;
audio/mp3/=clementine.desktop;

video/x-ogm+ogg=video/x-ogm+ogg=totem.desktop;
image/jpeg=eog.desktop;
application/x-xpinstall=gedit.desktop;
application/x-sqlite3=gedit.desktop;
inode/directory=ubuntu-software-center.desktop;

[Default Applications]
audio/x-vorbis+ogg/=clementine.desktop
audio/flac/=clementine.desktop
audio/mp3/=clementine.desktop

I samo s audio/mp3/=clementine.desktop, ali uzalud. Koristim zadnju verziju koja je u repozitoriju. Bila sam pokušala instalirati i iz jednog drugog repozitorija, ali ni od toga nije bilo ništa. No nije to izgleda samo problem s Clementineom, jer meni Ubuntu na listu za određivanje defaultnog programa ne uvrštava nijedan izvan svog zadanog popisa, tako da vjerojatno instaliranje starije verzije ne bi dalo rezultata. Vidim da je na launchpadu bug prijavljen upravo tako, a mc3man je i ponudio rješenja na ubuntuforums.org.

Usput, kažeš dramatike u mojim postovima ne nedostaje?! :D To se ja malo previše uživim u procese instaliranja i podešavanja pa onda sve pokušam sabiti u koliko-toliko suvisle misli/riječi. Na tom putu se ponekad izgubi pridjev suvisle. Hvala ti na komentaru i na finalnom "sretno"!

! ! ! EDIT ! ! ! Pišem ovo u geditu i čitam opet vaše komentare da provjerim jesam li što zaboravila, i prije nego što ću kopirati tekst i zalijepiti ga na forum, a uglavnom zbog komentara u kojima ti i sumski pišete tko je što rekao a tko ponovio :D , odem sad još jednom promijeniti Exec=clementine > Exec=clementine %U i WEEEEEEEE! :hepihepi Hahaha! Ne mogu vjerovati! 4 - 0! Kakav dan! Kakav petak! Abzeenth, ti si carica! HVALA! :bravo Ako napišem kraljica, a gore sam već napisala žena, mogla bi uvrstiti i treću nepoznanicu u jednadžbu i misaono me lansirati u nepoznatom smjeru! HVALA, sumski! :bravo Zbog tvog i Abzeenthinog dodatnog komentiranja, kao i tvog inzistiranja da je %U ključ rješenja, na kraju sam i pokušala još jednom! Grlim vas oboje!
sudo wizard
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.