Sada je: 29 ožu 2024, 08:20.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

NoMaam je napisao/la:Kad smo se već dotakli Firefoxa :-D . Dali ima netko problema kod pregledavanja Google karata iz Firefoxa. Meni kad otvorim kartu prve 2 sekunde bude u redu zatim slika postane nejasna. Kod satelitsko prikaza je sve crno :hmm Pozz


Trenutno koristim Firefox 55.0.2 (64-bitni) i na Ubuntu 16.04.3 LTS radi bez problema.

Mislim da sam imao sličnih problema na Ubuntu Gnomeu, ali tada sam mislio da mi je to zbog toga što mi je pc već stariji pa mu treba vremena da učita. Na Fedori nisam imao tih problema.

LP
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Postovi: 222
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
Ovo se javilo prije desetak dana. Istovremeno s tim mi se pojavio i ljubičasti ekran na youtube stranicama ali sam to riješio.
Na Operi i Chromiumu sve radi kako treba. Jučer sam vidio i da mi je Google-earth otkazao poslušnost :nee . Tko zna možda je neka nadogradnja nešto smrdala.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Problem sa google kartama u Firefoxu je vezan za Webgl. U about:config se webgl.disabled postavi na true i onda karte na Firefoxu rade kako treba. Koliko je pametno to mijenjati ne znam, vrijeme će pokazati :-D
Vjerojatno će se popraviti sa nadogradnjama ali trenutno ću ostaviti onemogućeno

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Objavljen FF 57 beta s novim "Photon" sučeljem i potpuno novom "Quantum" jezgrom.
Hvale se kako su puno brži o Chroma i troše 30% manje RAM-a. "Quantum" engine je po prvi put pisan u novom programskom jeziku "Rust" (razvijen unutar Mozille), zbog čega je FF 57 prvi web preglednik koji može koristiti više procesorskih jezgri (što nije bilo moguće sa C++ -om). Službeni izlazak je 14. listopada

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/quantum/
https://blog.mozilla.org/firefox/get-re ... ontent-hub
https://medium.com/mozilla-tech/the-sea ... 520506aa35

Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Nadam se da će ga to napokon učiniti kvalitetnom alternativom Chromeu/Chromiumu i Operi. Vratio bi se rado na Firefox :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
chrome mi je brži od FF pogotovo kada se radi u google proizvodima tipa google maps, ali jede stravične količine RAM-a. Više puta sam se pitao da li bi zapunio 1TB RAM-a da ga toliko imam. Ukratko, sada sam krenuo sa dockerizacijom chroma pa da ne ždere toliko.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
calisto053 je napisao/la:Objavljen FF 57 beta s novim "Photon" sučeljem i potpuno novom "Quantum" jezgrom.
Hvale se kako su puno brži o Chroma i troše 30% manje RAM-a. "Quantum" engine je po prvi put pisan u novom programskom jeziku "Rust" (razvijen unutar Mozille), zbog čega je FF 57 prvi web preglednik koji može koristiti više procesorskih jezgri (što nije bilo moguće sa C++ -om). Službeni izlazak je 14. listopada

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/quantum/
https://blog.mozilla.org/firefox/get-re ... ontent-hub
https://medium.com/mozilla-tech/the-sea ... 520506aa35



Isprobana verzija 57 i verzija 58 , zadovoljan :thmb-up ljepi moj firefox :hihi
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
Tko ti ljepi tvoj firefox? :zbunj :zvizdi

Enivej, firefox ima neke dodatke bez kojih mi je rad u web pregledniku nezamisljiv. Primjerice, Page info opcija (tako nekako). Nudi hrpu linkova pod media tabom odakle se bez neke muke lako iskopira link nekog videa i slično. Redovno to koristim pri streamanim serijama. To je samo jedan od razloga zašto ne koristim Chrome(ium) redovno već tu-i-tamo.
Ovo s multi-cpu-ovima je svakako dobrodošlo. :)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Zato i kazem ljepi moj firefox ,nigdje beznjega :thmb-up

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
Firefox 57 lijepo radi. Još da se srede dodaci za prilagodbu izgleda i sve pet :thmbs-up :-D .

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.