Sada je: 29 ožu 2024, 11:29.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dok sam koristio "Njih" Firefox mi je bio omiljeni preglednik ali me na Linuxu razočarao zbog sporosti. Zbog toga sam koristio Chromium. Na Xubuntu 14.04 sam primjetio da nema više velike razlike između ta dva preglednika što se tiče brzine i zauzeća procesora, rama. Ugodno sam iznenađen i volio bih da tako i ostane. Neću ga previše hvaliti "da ga ne ureknem".

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Kako nema, meni na Xubuntu 14.04 chromium uzima 150MB, a FF 350.
U vezi brzine se i meni cini da ne odstupaju, bar na 14.04.


Sent from my iPad using Tapatalk
Avatar
Postovi: 101
Postovi: 101
Pridružen/a: 16 ožu 2014, 00:37
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: UBUNTU MATE (15.10) 64bit
Od danas dostupan FF 29 s kretenskom chromeidnim Australis sučeljem pface




Tko mora, neka nadogradi ili ga preuzme ovdje:
http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/



http://www.webupd8.org/2014/04/firefox- ... nload.html
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Ijao.
Znači, svi pinajte pakete na 28 :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Tko nađe kakvu lijepu klasičnu i upotrebljivu temu (čitaj: UI), neka javi... :?
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Nije mi đava da mira pa sam nadogradio na starom laptopu:

slika
http://www.pohrani.com/f/36/tX/31gfv86u/ff29.png


Odmah pri prvom paljenju se pojavljuje tour window. Zgodno je što nije samo show off, već se u njemu mogu izravno i podešavati stvari.
Najveća novina je očito Autralis, pod haubom je sve ostalo manje-više isto, osim nekih dodataka za web dizajnere. Aktivan tab je označen i nalazi se u prvom planu, dok svi ostali zajedno izgledaju ko komad stopljene plastike. Slabo uočljivo i nepraktično ako imate stotinjak tabova.
Poboljšano je upravljanje pinnanim linkovima pri otvaranju novog taba. Iskreno, izgledaju barem malo ljepše (jasniji thumbovi) nego prije, ali se i dalje manično ponašaju. Ni blizu dodatnim mogućnostima uređivanja kao što ima npr. Opera. Očito su programeri naumili da ih preko cijelog prozora uvijek mora biti 3x3 - ništa više, ništa manje. Mene zaboli glava gledajući u tu nakaradu. Možda i bude donekle upotrebljivo, ali radije zaobići.
Koja su točna poboljšanja u Syncu nije mi poznato (navodno nekakav novi account). Do sada je ionako samo djelomično radio (pass i bookmarks; ostale opcije njet).
Najpozitivnija stvar je novi prozor za uređivanje alatne trake. Sve djeluje novo i fensi-šmensi. Uređivanje je vrlo lagano po principu otključaj, drag-n-drop, zaključaj. Malo je jednostavnije i dinamičnije nego prije.
Za ostale detalje vidjeti priloženu sliku i video.

Ukratko: ako koga zanima, neka nadogradi samo radi Australisa - to je jedina novost. Iako se moguće naviknuti na novi izgled, ostaje loš okus UI-a kopiranog s Chromea ili Opere. Loše i bezidejno, Mozilla, vrlo loše... :kava :e-necu :thumbs_down :losa-ideja :srednjak
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
@calisto
Evo ti pa se igraj. ;)
http://dedoimedo.com/computers/firefox- ... ralis.html
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
blast beat je napisao/la:@calisto
Evo ti pa se igraj. ;)
http://dedoimedo.com/computers/firefox- ... ralis.html


Znao sam da sam to negdje vidio! Hvala, frende, imaš pivce! spivo
Dedoimedo bi ovu čitavu zavrzlamu sašeli u jednostavnu mudrost: " Ergo, thank you Mozilla for this unneeded effort. " + priložena slika
Sad je cijela stvar ipak malo podnošljivija :udri
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Nema na čemu. ;) Meni nije problem, sviđa mi se ovaj chrome stil. Jeste da nije baš kreativno sa njihove strane, ali hajde, nekome će odgovarati, nekome neće.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
NIsam isprobao do detalja ali meni lično i za moje potrebe ovo je ipak poboljšanje:

Koristim Firefox na Androidi i Thunderbird ,sviđaju mi se novi dizajn tabova pošto je sličan dizajnu "awesome bar" na Android verziji a identičan dizajnu u Thunderbirdu. Ne koristim veliki broj tabova, a i kada koristim raspoređujem ih po prozorima (jer niko izgleda osim Opere ne shvata kako grupisanje tabova može biti sjajna stvar!)
Sviđa mi se što je premešteno meni dugme na desnu stranu i sada se nalazi u grupi sa prečicama i menijima za dodatke a konzistentan Thunderbirdom.
Dopada mi se novi meni pošto je moguće u njega ubaciti dodatke a i što je moguće lakše pristupanje podešavanjima izgleda.

Sync još nisam isprobao, ali meni je radio sasvim OK (pass, history, add-ons i sl.) nadam se da ga nisu "poboljšali".

Sa druge strane kao velikom fanu Opere i dalje me nervra potpuno bazična kopija speed dial-a koju je napravila Mozilla.

Nadam se da će do Firefoxa 180 da ubace bolji speed dial i grupisanje tabova, trenutno je dobra ali nedovoljna zamena za Operu
Postovi: 27
Postovi: 27
Pridružen/a: 02 ožu 2014, 18:15
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Linux Mint

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.