Sada je: 18 tra 2024, 05:02.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

shrike je napisao/la:firefox mi se u zadnje vrijeme ruši svakih 5 minuta:) Koji predivan softvare:) 53.0.3 verzija.

EDIT: nakon brisanja starog direktorija i od nuie vraćanja linkova sve je ok, bar za sada. ovo sa 5 minuta nije bilo pretjerivanje, greška je neka GLX pizdarija i uopće mi se nije dala debugirati.


Meni radi iznenađujuće dobro na KDE Neonu (Ubuntu 16.04 LTS+rolling KDE) i Arch Linuxu sa KDEom, uključio sam par tweakova u about:config i radi dosta dobro pa ga sada redovno koristim. U oba slučaja proprietary Nvidia driveri.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Mislim da je ovo vezano uz činjenicu da je to isti firefox folder koji sam migriroa negdje od debian 7, na 8 na 9 pa na ubuntu 16 i 17 tako da realno nije čudo a malo radi pizdarije :D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Mislim da je ovo vezano uz činjenicu da je to isti firefox folder koji sam migriroa negdje od debian 7, na 8 na 9 pa na ubuntu 16 i 17 tako da realno nije čudo a malo radi pizdarije :D


Ništa sync i to? :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Danas sam tek vidio da je u FF dodana opcija za screenshot (druga ikona s desna na prvoj slici) :thmb-up ... pa kako vam se čini?

Koliko vidim za sad je usluga besplatna no ne znam kako misle održavati servis ako i dalje tako ostane jer koliko vidim postoji mogućnost trajne pohrane screenshota što će prije ili kasnije dovesti do hrpe zauzetog prostora na nekom serveru za pohranu :hmm

slika

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Nije loše mada nemam potrebu za još jednim screenshoter. Malo mi je pretamna površina prije odabira za slikanje, Ovaj je aktivan samo dok koristiš Firefox mada mi se sviđa mogućnost naknadnog downloada snimljenih slika. Čuva ih max 30 dana. Ja "obilato" :-D koristim defaulti screenshoter od Xubunta. Ima sve što meni treba.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Zadnja stavka je 30 dana (1 mjesec), ali prva je neograničeno tj. trajno.

slika

PS. Meni je OK kaj možeš prije okidanja SS-a odrediti njegovu veličinu u pixelima.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Koliko vidim za sad je usluga besplatna no ne znam kako misle održavati servis ako i dalje tako ostane jer koliko vidim postoji mogućnost trajne pohrane screenshota što će prije ili kasnije dovesti do hrpe zauzetog prostora na nekom serveru za pohranu :hmm



Neće. Takve stvari se dijele preko CDN-a (grupa servera koji rade geo bazirani caching), a izvor (di se drže) im je obično neki set origina koji bi za ove potrebe najvjerojatnije koristili neki storage sustav čija se kumulativna veličina mjeri u stotinama terabajta ili petabjatima. Svakako ne bih tako nešto držali na običnom serveru sa par diskova :D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ajoj... pa nisam ni mislio da za te potrebe imaju USB prijenosni HDD :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Zadnja stavka je 30 dana (1 mjesec), ali prva je neograničeno tj. trajno.

PS. Meni je OK kaj možeš prije okidanja SS-a odrediti njegovu veličinu u pixelima.


:nee stvarno sam ćorav. Ne znam kako to nisam vidio za neograničeno pface . Ovo sa pixelima isto nije loše :thmb-up .
Vrijeme će pokazati koliko je praktično :-D

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Kad smo se već dotakli Firefoxa :-D . Dali ima netko problema kod pregledavanja Google karata iz Firefoxa. Meni kad otvorim kartu prve 2 sekunde bude u redu zatim slika postane nejasna. Kod satelitsko prikaza je sve crno :hmm

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.