Sada je: 05 svi 2024, 21:31.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

bertone je napisao/la:FF koristim od kad je izašao i ova sporost FF koju opisujete mi je nepoznata. Tu i tamo se znalo nešto zablesirati, ali su uzrok uglavnom bili dodaci koji su iz verzije u verziju postali nekompatibilni (privremeno) no da osjetim neka abnormalna usporavanja ili otežan rad - ne osjetim szbunjen

Pa što radite sa FF ... ili podijelite sa nama problematične web stranice da ih možemo usporediti.


Nisu problem određene stranice nego generalni odziv samog interfacea i brzina otvaranja stranica općenito, kada surfam neko vrijeme sa Firefoxom i onda se prebacim na Chrome sve mi djeluje dosta brže na Chromeu, od otvaranja i prebacivanja tabova do brzine otvaranja stranica, jednako ubrzanje osjetim i na Chromiumu i Operi, nisam ni jedini koji ovo kaže pa nije isključivo subjektivan dojam. Isti problem je prisutan i na drugim računalima koje sam koristio i na Windowsima, jednostavno sve radi sporije na Firefoxu. Napomena-ja ne koristim nijednu ekstenziju za nijedan browser osim open source ad blockera uBlock Origin, a isti je bio korišten na svim browserima i isto tako sam testirao i bez njega browsere i uvijek je Firefox sporiji i zauzima više procesora.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Ok, znači sporost FF se bazira na onoj da 20 cm nije uvijek 20 cm :hihi
Meni FF ima samo lag kod pokretanja od 2-3 sekunde... i to je prisutno već jedno dvije godine... sve drugo mi je ok i iako sam par puta (ovo par je figurativno) koristi i druge programe, neku drastičnu razliku nisam vidio (osim kod IE koji se zna smrznuti svako malo, ali je on van konkurencije :-D ).
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11359
Site Admin
Postovi: 11359
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 663 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Ok, znači sporost FF se bazira na onoj da 20 cm nije uvijek 20 cm :hihi
Meni FF ima samo lag kod pokretanja od 2-3 sekunde... i to je prisutno već jedno dvije godine... sve drugo mi je ok i iako sam par puta (ovo par je figurativno) koristi i druge programe, neku drastičnu razliku nisam vidio (osim kod IE koji se zna smrznuti svako malo, ali je on van konkurencije :-D ).


Probaj surfati jedno vrijeme, na primjer par tjedana isključivo na nekome od Chrome baziranih browsera pa se vrati na Firefox i usporedi :hihi
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
bertone je napisao/la:Pa što radite sa FF ... ili podijelite sa nama problematične web stranice da ih možemo usporediti.

Zaboravio si kad je jedna forumašica imala problem sa ff i išao si kod nje i uvjerio si se - a sad ovdje pričaš drugo ... :hihi
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Se sjećate kada je FF bio lakša verzija mozilla browser suita? To je bio ako se dobro sjećam ako "experimentalni" browser u samom početku. I fakat je bio brži od mozille, koja je tada zapravo (bar meni) bolje radila na dialupu nego IE.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
vision je napisao/la:
bertone je napisao/la:Pa što radite sa FF ... ili podijelite sa nama problematične web stranice da ih možemo usporediti.

Zaboravio si kad je jedna forumašica imala problem sa ff i išao si kod nje i uvjerio si se - a sad ovdje pričaš drugo ... :hihi

Nije ona imala problem sa FF već sa Dell-om (WiFi-em) i Ubuntu-om 14.04. ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11359
Site Admin
Postovi: 11359
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 663 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:FF koristim od kad je izašao i ova sporost FF koju opisujete mi je nepoznata. Tu i tamo se znalo nešto zablesirati, ali su uzrok uglavnom bili dodaci koji su iz verzije u verziju postali nekompatibilni (privremeno) no da osjetim neka abnormalna usporavanja ili otežan rad - ne osjetim szbunjen

Pa što radite sa FF ... ili podijelite sa nama problematične web stranice da ih možemo usporediti.



Firefox se zna previše zblesirati. Na primjer imam naviku otvoriti youtube, slušati muziku. Na drugoj kartici otvorm Bild.de i pregledavam stranicu. Pritom naravno otvorim više kartica od Bilda. Nedavno je to bio problem. Sad je stanje bolje i bez obzira što je zauzeće procesora veliko Firefox trenutno radi glatko. Ne znam što mu je bilo tih par dana. Možda je ipak pomogao savjet od @JH-IM vezano za grafiku.

Da se primjetiti da Opera i Chromium malo brže otvaraju stranice i da je pregledavanje google karata na njima daleko ugodnije nego na Firefoxu ali imaju i oni svojih mušica :-D

Malo sam se smirio pa smo ja i Firefox opet :ljubav

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Ff 18.0.2 mi se najviše svidio. Nečitljive stranice pročita džugl cache, a kad ih se skupi još više onda planiram prijeći na nešto drugo.
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
firefox mi se u zadnje vrijeme ruši svakih 5 minuta:) Koji predivan softvare:) 53.0.3 verzija.

EDIT: nakon brisanja starog direktorija i od nuie vraćanja linkova sve je ok, bar za sada. ovo sa 5 minuta nije bilo pretjerivanje, greška je neka GLX pizdarija i uopće mi se nije dala debugirati.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:firefox mi se u zadnje vrijeme ruši svakih 5 minuta:) Koji predivan softvare:) 53.0.3 verzija.

EDIT: nakon brisanja starog direktorija i od nuie vraćanja linkova sve je ok, bar za sada. ovo sa 5 minuta nije bilo pretjerivanje, greška je neka GLX pizdarija i uopće mi se nije dala debugirati.

Jednostavnije ti je reset na defaultne postavke: u url traku upiši "about:config" -> gumb "Refresh". FF se resetira, stvori se novi korisnički račun (folder), a bookmarci, lozinke i keksići se importaju iz starog
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.