Sada je: 16 ruj 2019, 08:09.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Malo i mojih utisaka, nisam dugo. Ja sam baš testirao Firefox sa novim profilom, ostavio upaljenu jednu statičnu stranicu i vratio se za sat vremena. Oko 100 MB RAM-a je pojeo u tom periodu bez ikakve aktivnosti. Sve je tromiji, i vidim u system monitor-u da mi je CPU slaba tačka. Ali sa druge strane Opera radi brže, ali ima drugih boljki. Tako da sam odlučio da ne žurim nigde i koristim tromi FF koji mi je skroz prilagođen :-D
P.S. Palemoon mi je pravio opasne probleme sa ispisivanjem nekih stranica pa sam ga batalio za stalno.
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
Jučer nakon neke sigurnosne nadogradnje imam na Firefoxu veliko zauzeće procesora.
slika

Vidim neki proces "Web content" koji ubija procesor. Terminal ne prikazuje nikakve greške, ne pomaže ni sa isključenim dodacima ni novi profil. Svuda ista stvar.
Dali još netko ima sličan problem?

Pozz
Sinko moj, vidiš što ti je život ....
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
NoMaam je napisao/la:Jučer nakon neke sigurnosne nadogradnje imam na Firefoxu veliko zauzeće procesora.
slika

Vidim neki proces "Web content" koji ubija procesor. Terminal ne prikazuje nikakve greške, ne pomaže ni sa isključenim dodacima ni novi profil. Svuda ista stvar.
Dali još netko ima sličan problem?

Pozz

Imam to u listi aktivnih procesa, ali ne zauzima mi procesor. Ja doduše imam jedan dodatni GPU acceleration uključen u about:config ali ne znam je li to povezano.
Primio/la zahvalu: 177 puta
JH-IM je napisao/la:Imam to u listi aktivnih procesa, ali ne zauzima mi procesor. Ja doduše imam jedan dodatni GPU acceleration uključen u about:config ali ne znam je li to povezano.

Kako si to napravio? Da i ja okušam sreću :-D

Pozz
NoMaam je napisao/la:Kako si to napravio? Da i ja okušam sreću :-D

Pozz

U about:config nađi layers.acceleration.force-enabled i stavi na true :-D
JH-IM je napisao/la:
NoMaam je napisao/la:Kako si to napravio? Da i ja okušam sreću :-D

Pozz

U about:config nađi layers.acceleration.force-enabled i stavi na true :-D

Ne pomaže.
Malo sam Googlao i koliko vidim bilo je i prije takvih situacija, rješavale su se vremenom uz nadogradnje Firefoxa.
Ako se ovo ne popravi za dan, dva malo ću se oprostiti od Firefoxa. Što je previše to je previše. Neću koristit jedno vrijeme ništa ni što je bazirano na Firefoxu, puko sam.

Pozz
Onemogući sve plugine, pa i flash pa probaj ili skini novu verziju raspakuj i vidi kako se ponaša...
Podijelio/la zahvalu: 68 puta
Spol:
vision je napisao/la:Onemogući sve plugine, pa i flash pa probaj ili skini novu verziju raspakuj i vidi kako se ponaša...

Sve sam to probao.

Danas Firefox radi bolje. Web content i dalje puno opterećuje procesor ali Firefox radi normalno kao i prije. Prije dva dana nisam mogao otvoriti više od tri kartice a da ne šteka. Možda je ipak GPU acceleration pomogao a da to nisam odmah primijetio.
Kako god bilo Chromium već radi u "leru" :-D .

Pozz
Ja sam danas imao povećano zauzeće procesora i ne sviđa mi se to, Firefox izgleda teško izlazi na kraj sa nekim opterećenjima dok Chrome, Chromium i Opera mi nisu nikada puno zauzimali procesor. Dao sam mu opet priliku, ali izgleda da bi me mogao opet razočarati, oprostio sam mu malo sporost u odnosu na spomenute jer je open source i sve, ali ovo sa zauzećem procesora ne mogu tolerirati.
FF koristim od kad je izašao i ova sporost FF koju opisujete mi je nepoznata. Tu i tamo se znalo nešto zablesirati, ali su uzrok uglavnom bili dodaci koji su iz verzije u verziju postali nekompatibilni (privremeno) no da osjetim neka abnormalna usporavanja ili otežan rad - ne osjetim szbunjen

Pa što radite sa FF ... ili podijelite sa nama problematične web stranice da ih možemo usporediti.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
1xSanDisk X400 512 GB & 1x240GB Intel 2500 Pro
15.6" FHD IPS anti-glare
6 & 9 cell Li-Ion battery
Slika: dio kolekcije

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."