Switch to full style
Rasprave u vezi Linux aplikacija.
Odgovori

[RIJEŠENO] Kako .ods poslati windowsašima

05 srp 2012, 11:23

Radim tablice u LibreOfficeCalc i sve pet ali kad šaljem to nekome tko još nije čuo za Linux onda oni to ne mogu ni otvoriti ni isprintati. Zato, prije nego pošaljem, spremim u format ".xlsx". E tu je problem što mi tada on pomiješa podatke u poljima, nekad promijeni debljinu crte (obruba)... Kako riješiti to da svi mogu vidjeti moj originalni dokument i isprintati baš onako kako sam ga napravio u svom LibreOfficeCalc ???

Sad sam probao ovu zadnju opciju i stvar je nešto bolja, ali još uvijek nije 100% identičan sa mojim dokumentom. Ali dobro ovo je zadovoljavajuće. Možda tako mora biti.
slika
Zadnja izmjena: Vl@do; 12 srp 2012, 17:33; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Kako .ods poslati windowsašima

05 srp 2012, 12:14

Vl@do je napisao/la:Radim tablice u LibreOfficeCalc i sve pet ali kad šaljem to nekome tko još nije čuo za Linux onda oni to ne mogu ni otvoriti ni isprintati. Zato, prije nego pošaljem, spremim u format ".xlsx". E tu je problem što mi tada on pomiješa podatke u poljima, nekad promijeni debljinu crte (obruba)... Kako riješiti to da svi mogu vidjeti moj originalni dokument i isprintati baš onako kako sam ga napravio u svom LibreOfficeCalc ???

Sad sam probao ovu zadnju opciju i stvar je nešto bolja, ali još uvijek nije 100% identičan sa mojim dokumentom. Ali dobro ovo je zadovoljavajuće. Možda tako mora biti.
slika

Ako ga ne trebaju mijenjati, najbolje koristiti PDF (export to PDF/izvoz u PDF).

05 srp 2012, 12:19

Ma toooo majstore. Super, riješeno. Još samo jedna sitnica kako maknuti oznake stranica i listova. U vrhu mi piše list 1, a u dnu stranica 1.

05 srp 2012, 12:21

Vl@do je napisao/la:Ma toooo majstore. Super, riješeno. Još samo jedna sitnica kako maknuti oznake stranica i listova. U vrhu mi piše list 1, a u dnu stranica 1.

Imaš to u postavkama. Piše ti nešto kao header i footer.

05 srp 2012, 12:33

Vl@do je napisao/la:Radim tablice u LibreOfficeCalc i sve pet ali kad šaljem to nekome tko još nije čuo za Linux onda oni to ne mogu ni otvoriti ni isprintati. Zato, prije nego pošaljem, spremim u format ".xlsx". E tu je problem što mi tada on pomiješa podatke u poljima, nekad promijeni debljinu crte (obruba)... Kako riješiti to da svi mogu vidjeti moj originalni dokument i isprintati baš onako kako sam ga napravio u svom LibreOfficeCalc ???

slika

Nema ti to veze s Linuxom, nego s tim da MS Office stariji od 2010 ne otvara OO/LO dokumente bez dodatka http://odf-converter.sourceforge.net/

Ako želiš da mogu kasnije uredjivati najbolje da im pošalješ kao Office 97/2000/XP/2003 radilo se o spreadsheet ili text dokmentu

[RIJEŠENO] Kako .ods poslati windowsašima

05 srp 2012, 12:34

Da, zaglavlje i podnožje. Sad mi je jasno zašto klinci ne žele nikakve hrvatske prijevode programa.
Uskoro se mislim sasvim prebaciti na engleski sa cijelim OS-om i svim programima. Mislim da će mi biti lakše.
Hvala svima.

05 srp 2012, 13:48

Možeš probat slati i u xls formatu koji ima bolju kompatibilnost.

05 srp 2012, 15:27

max360se je napisao/la:Nema ti to veze s Linuxom, nego s tim da MS Office stariji od 2010 ne otvara OO/LO dokumente bez dodatka http://odf-converter.sourceforge.net/

Ako želiš da mogu kasnije uredjivati najbolje da im pošalješ kao Office 97/2000/XP/2003 radilo se o spreadsheet ili text dokmentu

:thumbs

Pogledaj i moje komentare ovdje - identičan sličaj:
viewtopic.php?f=25&t=8319&hilit=sun+odf

05 srp 2012, 17:11

Da zaključim: Nije problem u formatima čak ni u windowsima. Problem je u ljudima i njihovim glavama. sbatine
Povremeno me jako naljute ljudi kojima je to struka a ne znaju osnove. Ja sam laik amater i nije mi to struka, ali kad sam bio na winsima potrudio sam se da otvorim svaki format. Sjećam se da sam imao raznih preglednika s kojima se moglo otvarati "nepoznate" formate, a instalirao sam si još onda LibreOffice kao besplatnu zamjenu za MS Office.
Znači sve se može ako se hoće.

05 srp 2012, 17:15

Hm, pa novi MS Office može otvarati dokumente u open formatu, zar ne? Trebao bi moći...meni je uspjelo otvoriti .odt u Wordu bez nekih većih problema, mislim da se samo sve bilo "spustilo" za jedan red, ali to nije tako strašno.
Odgovori