Sada je: 14 stu 2019, 04:44.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ovo je zanimljiv prijedlog, hvala. Ranije ovo sigurno nisam radio. Pokušat ću prvom pogodnom prilikom. Samo mi nije jasno zašto bih LO 3.5.4 Writer (koji mi je instaliran po defaultu) tražio pod /usr/share/applications/ ako ga vidim u Package Manageru?

Evo, baš sam pogledao na drugom računalu: u /usr/share/applications/ vidim nesretni LO Writer, ali tu je samo short-cut, stvarni je sadržaj negjde drugo...
Podijelio/la zahvalu: 62 puta
Primio/la zahvalu: 99 puta
Spol: M
Da, jasno. Na toj se lokaciji nalaze samo .dekstop datoteke (koji su u suštini isto kao i shortcutovi na Windowsima). Njih svako grafičko sučelje (KDE, Gnome, Xfce itd.) povuće u svoje izbornike i zato imaš "ikonice" u izbornicima.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
4ndy, hvala ti. Možda se javi još neka dobra duša da usporedimo mišljenja, jednostavno mora biti neka sitnica u pitanju. Vraćam se sutra. Pozdrav!
Evo, uspio sam riješiti svoj veliki problem i hvala vam od srca svima koji ste mi pomogli. Nađe li se još neki 'haker' u sličnoj nevolji, evo svih koraka:

1) skinuti željenu verziju programa sa stranice www.libreoffice.org (pritom voditi računa koji je sustav instaliran, ovdje sam na teži način naučio razliku između .deb i .rpm)

2) kroz Package Manager potpuno ukloniti staru verziju programa

3) u Home raspakirati i izvaditi (extract) sadržaj preuzetog s interneta

4) otvoriti ga u terminalu (klik, Open in Terminal)

5) cd DEBS

6) sudo dpkg -i *.deb

7) cd desktop-integration

8) sudo dpkg -i *.deb

9) čitaj, piši i uživaj ::bravo ::bravo ::bravo

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.