Sada je: 18 tra 2024, 23:49.
Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

još gore. to je već svetogrđe.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
bertone je napisao/la:
shrike je napisao/la:Ček, ti još koristiš OpenOffice? ja sam mislio da su više manje svi to napustili.

Ne, on govori o M$ Office-u :-D


Tak je, sad sam skužio da sam krivo deklinirao i zbunio ljudstvo. :D
KAJ
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 06 lip 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Fedora 34
shrike je napisao/la:Ček, ti još koristiš OpenOffice? ja sam mislio da su više manje svi to napustili.

Nisu, nažalost. Tommy, recimo. Sva računala (osim kasa, dakako) još imaju OO umisto LO-a. :zabrinut
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Pozdrav,

dosta mi je hitno, ako ima nekoga tko zna kako izvesti sljedeće u Libre Officeu:

Radi se o izračunu plaće prema ostvarenom rezultatu, s time da zaposlenik ovisno o ostvarenom rezultatu dobiva osnovnu plaću + dodatak prema rezultatu + jednokratni bonus ovisno o rezultatu, s time da:
- ako je rezultat <= 15, plaća je osnovna
- ako je rezultat između 16 - 29, radnik dobiva osnovnu plaću + (rezultat-15)*a + x1 (ako je rezultat >=25, ako je rezultat 16 - 24, sve isto, samo nema jednokratnog bonusa)
- ako je rezultat između 30 - 39, radnik dobiva osnovnu plaću + (rezultat-15)*b + x2
- ako je rezultat između 40 - 49, radnik dobiva osnovnu plaću + (rezultat-15)*c + x3, a ako je rezultat >= 50, dobiva bonus x4

Ostvaren rezultat do 15 = osnovna plaća
Dodatak prema rezultatu
a = 16 - 29
b = 30 - 39
c = 40+

jednokratni bonus ovisno o rezultatu:
25 = x1
30 = x2
40 = x3
50 = x4

Jel moguće napraviti tablicu sa svim podacima i formulom, gdje samo upišem rezultat i automatski se, ovisno o rezultatu pridodaju svi bonusi?
Postovi: 46
Postovi: 46
Pridružen/a: 07 tra 2012, 13:35
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Potaknut posljednjom temom o LO, zanima me da li i vi ostali imate problem s prezentacijama koje ne rade kako bi trebale na drugim verzijama LO ili operativnim sustavima?
Primjer: doma sastavim jednostavnu prezentaciju (slike, tekstovi, jednostavne animacije - pojavljivanje teksta) na LO 5.x/6.x. Odnesem na posao na nekoliko različitih LO 5.x/6.x na penđerima. Fontovi nekad budu pobrkani i grozno izgledaju (ok, neki nisu instalirani na win, ali čini mi se da to ipak ima veze s templateom), pola animacija ne radi i slike se nekada znaju pomaknuti. Neću ni spominjati kako je LO na win barem sedam puta sporiji.
Dakle, zamjeram nekonzistentnost LO programa na Win i Linuxu.
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Odustao sam od LO u Windows okruženju i 'rvatskom školstvu i kad klinci nešto trebaju za školu odrade to u MS Office (paketu) pface
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Heh, iz mog iskustva, jedini uredski paket koji uistinu nema nekakvih značajnih poteškoća između različitih desktop platformi je Googleov oblačni paket (Docs+Sheets+Slides), ali to samo zato što podržava jedino web.

Probleme slične tima koje opisuješ imam i s Office 365 desktop aplikacijama između macOS i Windows verzija izuzev problema s brzinom (s tim da je na Windowsu mi sve sporije), stoga koristim PDF za sve dokumente koje dijelim ako nema potrebe za uređivanjem jer radi odlično za jednostavne prezentacije (animacije nikad ni ne koristim), a dokumenti izgledaju lijepo gdje god ih otvorio.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
A MS Office na Macu je posebna priča (pogotovo ako poludiš pa probaš koristiti MS Outlook na MacOS-u) pface ... ali zato LO radi čist fino :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 12 gostiju.