Sada je: 19 tra 2024, 01:08.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Koliko GB mjesečno "trošite"?

Anketa je završila: 05 kol 2014, 20:02.

1 - 10
1
3%
11 - 50
8
24%
51 - 100
11
32%
101 - 200
8
24%
201 - 300
3
9%
301 - 500
2
6%
501 i više
1
3%
 
Ukupno glasova : 34

Dragi forumaši,

zanima me statistika o mjesečnoj potrošnji podatkovnog prometa u vašim kućanstvima, pa pokrećem ovu anketu. Ne zanima me na što trošite svoje gigabajte niti zašto to radite; dakle, ne pitam o sadržaju, samo o brojevima.

Ako ne znate ili ne možete odrediti koliko prosječno trošite, odaberite opciju za koju procjenjujete da je najbliža vašoj stvarnoj potrošnji, ili pogledajte koliko ste potrošili prošli mjesec te odaberite taj broj.

Ako vas zanima razlog, moram vas razočarati - ne pišem nikakav kul izvještaj niti provodim neko istraživanje. Razlog je osobne i možda malo sebične prirode. Naime, osoba kojoj dolaze izvještaji o prekoračenju limita prometa u mom kućanstvu me iz mjeseca u mjesec maltretira (ili što bi se u narodu reklo, je*e u mozak) zbog tog prekoračenja. Zato se nadam da će rezultati ove ankete biti dovoljan pokazatelj/dokaz da i drugi ljudi troše toliko - ili čak i više - i da će mentalno silovanje mene prestati jednom kad potkrijepim svoje tvrdnje tim brojevima.

(Konkretno, u kućanstvu su 3 računala i promet često prijeđe tih 120 GB, koliko je limit. Meni to uopće ne izgleda puno, ali vidjet ćemo što će anketa pokazati :)).

Unaprijed hvala svima na sudjelovanju!
Ako je anketa neprimjerena, neka moderatori/admini slobodno obrišu ili premjeste.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Glasovao sam prema ispisu prometa sa web stranica operatera (isti kao i tvoj) i unazad tri mjeseca mi je promet u oba smjera između 330 i 390 GB.

PS. Reci (znaš kome) da ode na njihove stranice i promjeni si paket u neki drugi jer od kad ih je kupila šupak telekomunikacijska tvrtka, seruckaju sa prometom. više ne povećavaju brzinu i pakete automatski nego moraš nakon isteka ugovora uzeti novi na xy vremena da bi uživao benificije koje imaju novi korisnici no takav kurvinjski odnos prema starim korisnicima imaju sve telekom kompanije u Hr koje umjesto da paze i maze stare korisnike koji im redovno plaćaju račune, oni hi tretiraju kao teret.. kako i sami kažu, oni su maldi, a mi ne :twisted: .

Uglavnom, 120GB je po mom mišljenju malo u današnje vrijeme (tim više što otprilike znam koliko imate godina).
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Hvala na glasovanju! :)

I na savjetu, ali ja tu ne mogu ništa napraviti, nažalost. Tj. mogu ja to "reći", ali neće me poslušati. To ti je kao da pričaš s jako agresivnim zidom. Obični zid bi samo šutio, jel :) A ovaj zid te napadne i počne te omalovažavati, tako da...not worth it. :pogled_dolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ja sam :jako_tuzan
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Zanimljiva anketa. Pet, šest godina imam flat i nikad mi nije palo na pamet vidjeti promet, ako je uopće moguće.
Ukupno spojeno 7 uređaja. Ipak mislim da mi promet nije ni blizu Vašim ciframa. Možda potražim.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
@Fugu, bez obzira što imaš flat, promet se bilježi i dostupan ti je na stranici davatelja usluga. Kod mene je to Moj B-Net. Logiraš se i vidiš ispis svih poziva, internet prometa i ostalih usluga koje imaš.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:@Fugu, bez obzira što imaš flat, promet se bilježi i dostupan ti je na stranici davatelja usluga. Kod mene je to Moj B-Net. Logiraš se i vidiš ispis svih poziva, internet prometa i ostalih usluga koje imaš.


Da, pratim sve te "moj nešto" stranice davatelja usluga koje koristim, al nisam nikada potražio dio s prometom za "fixni" internet.
Nevezano, Vip je imao najkompliciranije "Moj..." stranice.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Čini mi se da se kreće oko 50 -70GB.
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Nemam pojma točno, ali ne vjerujem da u prosjeku pređem 50 GB. Za korisničke stranice bi trebao imati podatke koje sam zagubio, a nije da mi se traže. :zvizdi :roll:

EDIT:
Pa, zeznuo sam se. Evo ispisa:
Poslano | Primljeno | Ukupno | Ukupno (MB)
2079319236 | 78996372888 | 81075692124 | 77320
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Moram priznat da se nikad nisam sjetio tako nešto pogledati. Evo bacio pogled prvi put i dao svoj vote :)

Cooleech je napisao/la:Za korisničke stranice bi trebao imati podatke koje sam zagubio, a nije da mi se traže. :zvizdi :roll:

Složiš si LastPass ili bilo koji drugi password manager i riješiš se tih muka :D
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 tra 2012, 13:28
Lokacija: /home/Samobor
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.