Switch to full style
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost
Odgovori

[RIJEŠENO] fat32 i ubuntu server

14 stu 2011, 20:39

Bok imam jedno pitanje.
Kako mogu mountati fat32 disk na ubuntu server tako da svi korisnici i sve grupe imaju read/write dozvole? hvala :)
Zadnja izmjena: andrei; 18 stu 2011, 18:14; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: fat32 i ubuntu server

14 stu 2011, 21:16

ne zelis to raditi, fat32 ima velikih problema sa unix permissionima, bolje je ili korisiti neki nativni linux format ili barem ntfs.
plus je fat32 debelo mrtav fs..

14 stu 2011, 22:33

Nemoj to nikako raditi, NTFS je jos gore jer ako nestane struje particija se vjerojatno nece zatvoriti kako treba i imati ces gadnih problema, inace se mounta sudo mountu /dev/sdxx /<gdje vec zelis mountati

inace ja sam radio FS imas moj dnevnik u ovoj temi:
viewtopic.php?f=26&t=7635

14 stu 2011, 22:59

max360se je napisao/la:Nemoj to nikako raditi, NTFS je jos gore jer ako nestane struje particija se vjerojatno nece zatvoriti kako treba i imati ces gadnih problema

problem sa ntfs particijom mozes imati ako istu otvoris sa windowsima koji se ne zatvore na pravilan nacin i onda pokusas dignuti istu u linuxu.
to i nije toliko gadan problem je je dovoljno da ponovo upalis windowse i ugasis ih na pristojan nacin.

inace je ntfs daleko bolje podrzan na linuxu od fat32.

14 stu 2011, 23:05

Znam da mozes imati isti problem sa Windowsima, ali on koristi Ubuntu Server, pa pretpostavljam da nema Windowse na tom racunalu, inace Etx3/4 su bolje za server, a i preko SAMBA-e rade na Windowsima. Nema veze koji je format na serveru, nego da li koristis SAMB-u, NFS ili nesto drugo i kako je to podeseno.

14 stu 2011, 23:06

max360se je napisao/la:Znam da mozes imati isti problem sa Windowsima, ali on koristi Ubuntu Server, pa pretpostavljam da nema Windowse na tom racunalu, inace Etx3/4 su bolje za server, a i preko SAMBA-e rade na Windowsima. Nema veze koji je format na serveru, nego da li koristis SAMB-u, NFS ili nesto drugo i kako je to podeseno.

upravo to. prebacio sam cijeli disk u ext4 i sve radi kako spada bez potrebom za daljnje mrdanje. :) hvala!
inače izbjegavati fat32 i ntfs kod rada s ubuntu serverom

14 stu 2011, 23:17

max360se je napisao/la:Znam da mozes imati isti problem sa Windowsima, ali on koristi Ubuntu Server, pa pretpostavljam da nema Windowse na tom racunalu,

odlicno, onda mu nikad ne zalockali particiju. :)

naravno da ima veze sto koristi, nativno je uvijek najbolje, ali ako iz nekog razloga mora birati medju formatima podrzanima na linuxu, onda je ntfs bolji izbor.
Odgovori