Sada je: 02 pro 2020, 01:07.
Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

max360se je napisao/la:Još jedna stvar koja zna pomoć (vidim na netu). Stavi network boot na prvo mijesto

Nevjerojatno! :sokiran
Svaka čast kako si se dosjetio! Bolje da to nisi rekao sinć, onda se ne bi fino družili :zvizdi ;)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
I to što kažeš :D

Ma tražio sam riješenje (dopisivali smo se Vl@do i ja još od prije nego je ovdje postao problem) po netu. Jedan link drugom i eto. Samo što je k tome još bilo za drugi model.

I da još jedna stvar. Svi koji imaju probleme koriste Ubuntu, Mint ili neki od remixeva. Just sayin' :zvizdi
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
max360se je napisao/la:Stavi network boot na prvo mijesto

Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 210 puta
Primio/la zahvalu: 271 puta
Isto sam se dopisivao s Vl@dom, ali sam sumnjao isključivo na drajver.
Ja nekad imam problema s katastrofalno sporim wirelessom - jednostavno uspori sam od sebe! Našao sam rješenja pa ih po potrebi rutinski primjenjujem. Radi se loše riješenom power managementu za mrežne kartice i wireless, što je svojstveno novijim ubuntoidima. Potrebno je samo to isključiti i sve pet!
Ako netko treba, postavim....

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Postavi, dobro će doći nekom
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Rješenje za spori wireless za Debian/Ubuntu (meni pomaže):

Kod: Označi sve
http://www.hitxp.com/articles/software/ubuntu-fix-slow-wireless-internet-connection-speed-upgrading-11-04-natty-narwhal/

The new Power Management settings in Ubuntu is causing less power to be supplied to the wireless internet device there by constantly slowing down the internet speed in many wireless devices!

Open terminal and type:

sudo iwconfig

- check wireless device name, usually it will be wlan0. Then type:

sudo iwconfig wlan0 power off

It will switch off power mangement by Ubuntu for your wireless device. Now, try download youtube video!
To make this permanently, open as administrator /etc/pm/power.d or simply create that location.
Open gedit, save it as "wireless" on this location after adding following lines:

#!/bin/sh

/sbin/iwconfig wlan0 power off

Kod: Označi sve
http://www.penguintutor.com/blog/viewblog.php?blog=4414

Wireless connection information - speed setting:

1. - Right click on the wireless icon in the top right of the screen and choose "Connection Information".
the speed as 54Mb/s which is typical of an 802.11g/n network.

2. - If the speed is less than you expect and the network manager is showing a speed of less than 54Mbps then you can try forcing it to use 54Mbps using iwconfig (temporary solution!). First establish the name of the interface. This can be taken from the Connection Information panel in Network Manager. Change the setting dynamically using the following command:

sudo iwconfig eth1 rate 54M

3. - Making the network speed changes permanent - a file "wireless-speed" should be created in location:
/etc/network/if-up.d (opel location as administrator). Contents should be as follows:

#!/bin/sh -e
#
# Sets speed of interface to 54M

if [ "$IFACE" = "eth1" ] ; then
        iwconfig eth1 rate 54M
fi

obviously changing the entries form eth1 as appropriate. The command should be made executable:
sudo chmod 755 wireless-speed

The scripts in the /etc/network/if-up.d directory are all run whenever a network interface is brought up. The script checks to see if it is the interface in question and if so runs the iwconfig command that we ran earlier.

Moderator
Moderator
Da ne otvaram temu imam sličan problem ako ne i isti ,znači ovako:
Wireles mi se ruši nakon 10-15 min te mi pokazuje prozorčić da se ponovno conectiram ali nema šanse dok ne rebootam.
Stisnem na connect kružić se vrti do iznemoglosti i ništa.
Restartao sam i ruter onda traje čak i 20 min i onda opet ista stvar u čemu bi mogao biti problem szbunjen
slika
Edit:e da Xubuntu 12.04
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Podijelio/la zahvalu: 52 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Meni se to događa ako se ne može spojiti na mrežu, tj. ona postoji, ali se preko nje ne može spojiti na internet (najčešće kod poteškoća s ruterom / pucanja veze)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 189 puta
Pa da još mi pokazuje da sam kao spojen ali ne mogu na internet.
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
1h46min rekord do sada :hepihepi
16.07.2012 uptime 9h szbunjen
zole052 je napisao/la

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.