Switch to full style
Vijesti, rasprave, pitanja i savjeti o grafičkim okruženjima te upraviteljima prozora.
Odgovori

Re: Kako izgleda vaš desktop

06 sij 2020, 17:14

Rijetkost da se spominje ali lijepo iskustvo korištenja. Iako mnogi ne vole beskorisno zauzimanje prostora baš je fora što ima gomila programa, tako da je rijetka situacija da nešto zafali prilikom pokretanja neke radnje. Možda zgodno za početnike da ne traže potrebne aplikacije što zna frustrirati ako nemaju iskustva.

Moguće da je do hardvera, XFCE mi uopće ne kida sliku niti u Firefoxu, dok sam na starijem hardveru imao tih problema sa Xubuntuom (GTX950M vs. GTX650+TV).

Malo sam promijenio temu u tamnu da Ubuntu studio izgleda još bolje :)
slika

07 sij 2020, 22:29

jel rijec o ovom problemu, imate nvidia karticu?
https://www.youtube.com/watch?v=MfL_JkcEFbE

ja to ovako rijesavam i nema tog problema vise:

export nvidia settings to /etc/X11/xorg.conf

in text editor:
In section Monitor write
Option "DPI" "96 x 96" underneeth the line Option "DPMS"

and in section Device write
Option "TripleBuffer" "1" underneeht BoardName lines

ili?

Jeremija je napisao/la:
NoMaam je napisao/la:
Jeremija je napisao/la:Xfce ima manu što trga sliku i prilikom pomicanja prozora, a najviše smeta prilikom skrolanja u Firefoxu

Što se tiče trganja slike prilikom micanja prozora pomaže u upravitelj postavki/ugađanja upravitelja prozora/slagatelj staviti kvačicu na "sinkroniziraj crtenje s V.B." Kod mene je na prijašnjim verzijama to pomagala. Na trenutnoj 19.10 su to riješili i nema više kidanja slike ni kod pomicanja prozora ni kod video reprodukcije. Imam intel integriranu grafiku. Za Firefox ne znam jer ne koristim uglađeno klizanje. Ne znam zašto ali mi ne paše uglađeno klizanje :-D .

Pozz

Što se tiče Firefoxa igrao sam se sa postavkama, isključivao hardversko ubrzanje i uglađeno klizanje i kida i dalje sliku. No možda je do hardvera.
Za prozore na XFCE nekom novom prilikom, sada imam novu okupaciju :) ...

slika

07 sij 2020, 22:36

Evo i mog:
debian xfce:
slika
https://i.imgur.com/4RlTYMD.png

i nativni dropdown term:
slika
https://i.imgur.com/mvZs1Tz.png

nema ikona na desktopu ... iskljuceno

08 sij 2020, 07:09

Screen tearing sam imao svaki put kada bih god probao XFCE... Od Archa, Debiana, Xubuntua, Manjara na dalje.

Znam da mogu mijenjati compositor ali ne želim :/

08 sij 2020, 13:21

niingu je napisao/la:Screen tearing sam imao svaki put kada bih god probao XFCE... Od Archa, Debiana, Xubuntua, Manjara na dalje.

sto znaci da mozes mjenjati kompozitor, a ne zelis?

08 sij 2020, 15:09

Tako je. Nemam vremena ni volje jos da se i sa DE zezam :D

Sto sam stariji sve mi se manje prcka po sustavu a i sve vise uzivam u GNOME-u.

08 sij 2020, 17:23

niingu je napisao/la:Screen tearing sam imao svaki put kada bih god probao XFCE... Od Archa, Debiana, Xubuntua, Manjara na dalje.

U prijašnjim verzijama Xubunta sam uvijek morao "nešto" kemijati u vezi toga. Nova verzija Xfce 4.14 nema više taj problem, Xubuntu 19.10. Defaultno radi bez problema. Nedavno rekoh sebi da malo oprobam uglađeno klizanje na Firefoxu i šta da kažem, sad sam se navuko :-D .

Pozz

20 vel 2020, 09:07

Zakaj volim Linux :ljubav

slika

... e pa zato kaj na T440p (Ubuntu 18.04.1 + Unity) na bateriji mogu raditi oko dva sata duže nego na Windowsima 10. Eto, i to sam doživio :-D

21 ožu 2020, 20:34

slika

hello again

14 tra 2020, 19:14

slika

Edit:
Nakon malo zajebancije u .bashrc datoteci.. :-D
slika
Odgovori