Sada je: 02 srp 2020, 13:05.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Prvo sam tako podesio, no nije radilo - odnosno nisam mogao nista ukljuciti pod visual effects... pa sam rucno postavio drivere kao sto je navedeno u ovoj temi.
Ne znam, mozda je zbog beta verzije minta - elyssa ... probat cu staviti Ubunbtu 8.04 pa vam javim kako to funkcionira.

hvala na odgovoru
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Pusti Bete za nekog drugog. Drži se ti release verzija imat ćeš manje muke. ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
stavio ubuntu 7 pa upgrade-o i radi sve 5 :D ; uff bas divotaa
Želio bih instalirati driver za ATI 9000 karticu. Jer bih koristio da preko S-video kabla gledam na TV-u filmove koje skinem. Da ne moram to raditi preko Windowsa.

Pa sam na Youtube-u našao ove upute:
Kod: Označi sve
http://www.youtube.com/watch?v=zPgqVyhZF4Y

No kad sam zadnji put instalirao driver za ATI karticu preko repozitorija. Nije mi se Linux mogao butati.... A i komentar na youtube-u mi ulijeva strah:
well this work on all PCs cause mine wouldent boot past the boot screen
Spol: M
Koji je driver "bolje instalirati"?:

XFree86 4.3
ili
X.Org 6.8

Napominjem, mene zanima preko s-video gledati filmove na TV-u ( CRT tv je u pitanju)... Ako sam dobro skužio to je u biti ovo:
http://img43.imageshack.us/img43/5448/s ... 1gh.th.png
bosanac je napisao/la:Koji je driver "bolje instalirati"?:

XFree86 4.3
ili
X.Org 6.8

Napominjem, mene zanima preko s-video gledati filmove na TV-u ( CRT tv je u pitanju)... Ako sam dobro skužio to je u biti ovo:
http://img43.imageshack.us/img43/5448/s ... 1gh.th.png

Ni jedan od ponuđenih... tebi treba ili xorg-x11-drv-ati ili nešto slično, jer se radi o staroj grafičkoj koju ATI vjerojatno ne podržava više... :misli

Znači, preostaju ti opensource driveri koji možda podržavaju S-video, a možda i ne :roll:

No napominjem da ti je S-Video zapravo vrlo limitirajuć u kontekstu kvalitete slike (rezolucije), ako imaš LCD/Plasma TV :( Sad se "fura" VGA, DVI ili HDMI za spajanje takvih TV-a i računala.

p.s. tražiš podršku za RV250
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Dobio sam službeno računalo:

NB Dell Inspiron 1545 crni, black, 15.6" 1366x768 LED, Core2Duo T6500 2.1GHz, 4GB, 320GB, ATI HD4330/256MB, WL, Bt, Webkam, CR, 24mj, Linux, DI1545HMCIG21E35YBC6LEB

Na hardware driversima sam aktivirio ATI-jevku i radila odlično. Onda sam vidio na softpediji da je izašao novi driver, deaktivirao stare drivere, skinuo instalacijski paket sa Softpedije, i postupio prema uputama koje su na softpediji u obliku pdfa (izabrao opciju za generiranje .deb paketa za ubuntu 9.04) i instalirao i sve radi super.

Adresa sa paketom i uputama: http://news.softpedia.com/news/ATI-Linux-Video-Driver-9-9-Has-Support-for-openSUSE-11-1-121691.shtml
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Jel neko proba ovaj tutorial na 9.10, ja iman problema sa radeonkom 7000?
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Ja bih molio nekoga dali zna kako da rijesim problem sa grafičkom. Imam ati radeon 3470 i normalno instaliram sustav(ubuntu 9.10 za 64bit) te upgrade-am sustav preko upgrade managera. Tada mi u appearance nije moguće postaviti efekte osim onog simple. Onda ja preko hardware managera nađem drivere koje mi on preporuči za grafičku(ati/amd fglrx...) i to onda instaliram i ponovno restartam komp i ne želi mi radit. počne kao učitavat nešto i onda odjednom pocrni ekran i samo Caps Lock lampica blinka i to je to. kako da rijesim problem?
rubuntu je napisao/la:Ja bih molio nekoga dali zna kako da rijesim problem sa grafičkom. Imam ati radeon 3470 i normalno instaliram sustav(ubuntu 9.10 za 64bit) te upgrade-am sustav preko upgrade managera. Tada mi u appearance nije moguće postaviti efekte osim onog simple. Onda ja preko hardware managera nađem drivere koje mi on preporuči za grafičku(ati/amd fglrx...) i to onda instaliram i ponovno restartam komp i ne želi mi radit. počne kao učitavat nešto i onda odjednom pocrni ekran i samo Caps Lock lampica blinka i to je to. kako da rijesim problem?

Pa... Za pocetak lupi Ctrl+Alt+F1, prijavi se na konzolu i reci `sudo apt-get remove fglrx`. To ce ponistiti instalaciju fglrx drivera i vratiti FOSS drivere. Zatim restartaj i trebal bi imati opet neke bijedne efekte, kao prije instalacije.

Probaj onda otici na AMD-ovu stranicu i skinuti najzadnji FGLRX i instalirati ga kreirajuci svoj .deb fajl (imas upute na http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu ... tion_Guide ).
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.