Sada je: 08 pro 2019, 04:41.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Od kojeg do kojeg dijela se mjeri taj boot? Meni nekako nerealno zvuči 7 sekundi :\
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Gogy je napisao/la:Od kojeg do kojeg dijela se mjeri taj boot? Meni nekako nerealno zvuči 7 sekundi :\

Od pritiska tipke enter u GRUB meniju (zapravo malo kasnije - odmah nakon podizanja dijela kernela koji omogucuje mjerenje vremena) do trenutka kad se prikaze login screen.

7 sekundi je itekako realno - toliko se meni na PC-u win7 bootaju. Archu treba 8 sec jer podize puno vise procesa pri startupu (do konzole, dakle bez X-a, CUPS-a, SSH-a, mreze i slicnih servisa, boota u manje od 5 sec).
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
DoDo je napisao/la:
Gogy je napisao/la:Od kojeg do kojeg dijela se mjeri taj boot? Meni nekako nerealno zvuči 7 sekundi :\

Od pritiska tipke enter u GRUB meniju (zapravo malo kasnije - odmah nakon podizanja dijela kernela koji omogucuje mjerenje vremena) do trenutka kad se prikaze login screen.

7 sekundi je itekako realno - toliko se meni na PC-u win7 bootaju. Archu treba 8 sec jer podize puno vise procesa pri startupu (do konzole, dakle bez X-a, CUPS-a, SSH-a, mreze i slicnih servisa, boota u manje od 5 sec).

Aha, do login screen-a. Ja sam uvijek mislio da se mjeri do kad se desktop učita kompletan.
Primio/la zahvalu: 1 puta
DoDo je napisao/la:7 sekundi je itekako realno - toliko se meni na PC-u win7 bootaju.

Ovo ću vjerovati tek kada vidim neki čvrst dokaz. Znam da sam negdje pročitao da Windows 7 nema teoretske šanse da boota ispod 35 sekundi, na ne znam kakvoj mašini, a tebi je 7 sekundi. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Hugo je napisao/la:Ovo ću vjerovati tek kada vidim neki čvrst dokaz. Znam da sam negdje pročitao da Windows 7 nema teoretske šanse da boota ispod 35 sekundi, na ne znam kakvoj mašini, a tebi je 7 sekundi. :)

Budem snimil video kad dodjem doma (za vikend). (7 sec do login screen-a)
Hugo je napisao/la:
charuga je napisao/la:evo da se i ja pridruzim
slika

jel to ok?

Daj mi reci kako si uspio na Ubuntuu navući na 19 sekundi? :mrgreen:

nova instalacija :zamisljen
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
DoDo je napisao/la:Budem snimil video kad dodjem doma (za vikend). (7 sec do login screen-a)

O, izvini, ja sam razumio do desktopa. :(

Meni ukupno bootanje na sedmici traje 40-tak sekundi (znači sa isključenom lozinkom, bez logina), dok do login screena nisam još mjerio, iako mislim da nije ispod 10-15 sekundi. :)

charuga je napisao/la:
Hugo je napisao/la:Daj mi reci kako si uspio na Ubuntuu navući na 19 sekundi? :mrgreen:

nova instalacija :zamisljen

A jesi pokušao mjeriti štopericom? Dali se razlikuje puno u odnosu na bootchart?
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
evo upravo i razlika je u 3 sekunde , stoperica mi nabroji 3 sekunde duze .
kako to?
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
Hugo je napisao/la:Ovo ću vjerovati tek kada vidim neki čvrst dokaz. Znam da sam negdje pročitao da Windows 7 nema teoretske šanse da boota ispod 35 sekundi, na ne znam kakvoj mašini, a tebi je 7 sekundi. :)

Eto: Video (boot pocinje tek na 6. sekundi filma, nakon sto odaberem Windowse u GRUB-u i lupim enter) (sorry kaj je losa slika - snimal sam s mobitelom u vecernjim satima)

Na videu se vidi bootanje od 10 sec do login screen-a, no rijec je o prvom paljenju kompa (obicno meni traje sekundu duze nego nakon restarta), a u medjuvremenu sam instalirao na windowse i par programcica kaj idu u startupu. Uglavnom, cisti windowsi su bootali 7 sec.
Jel mi moze netko rec sto mogu ugasit da se ne boota jer mi zna stekat kad upisem pass i onda mu treba 4,5 sekundi da se pojavi desktop. To se pocelo sad u zadnjih tjedan dana desavat :S

http://yfrog.com/ndantelucid201011301p
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.