Sada je: 18 tra 2024, 03:02.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav,

Prvo konfiguracija: Lenovo G550, Debian , Gnome, dva monitora side by side (Monitor 1440 x 900, Laptop 1366 x 768).

Problem: Nakon gašenja igre (bilo koje), poremeti mi se rezolucija, i oba monitora mi pokazuju isto područje (a namjestio sam ih na side by side), i naravno rezolucija mi je manja.

Nakon bilo koje igre nanovo moram namještati rezolucije... Inaće nemam prigovora, ali mi ovo diže nerve.

Pokušao sam razna rješenja ali mi nisu pomogla.

Imate li kakvih iskustava s ovim, ideja...

Hvala unaprijed.
Avatar
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 22 vel 2012, 08:57
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Debian
možda da editiraš /etc/X11/xorg.conf? proguglaj, možda je netko imao isti problem ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
ja sam imao problema sa time... kada bi igrao igru preko wine-a i izaso iz nje ostala bi mi rezolucija koja je bila u igri

nisam nasao rjesenje ali to je bilo davno tako da bi trebao proguglati po wineovom forumu... moje rjesenje je bilo da stavim rezoluciju u igri istu ko rezoluciju desktopa pa onda nije bilo problema :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zole052 je napisao/la:moje rjesenje je bilo da stavim rezoluciju u igri istu ko rezoluciju desktopa pa onda nije bilo problema :)


Yep. Ili, ako je nemoguće, onda rezoluciju desktopa (Wine) prilagoditi rezoluciji igre.
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
Imo sam isti problem. Kad izađeš iz igre,odi na "DIsplays" ,searchaj u GNOME-u DIsplays..i tamo vrati rezoluciju...ja sam tako sredio bar :D
Postovi: 122
Postovi: 122
Pridružen/a: 07 vel 2012, 22:04
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Manjaro Linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.