Sada je: 25 tra 2024, 20:02.
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Onda cu morat to cim prije napravit :)
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
da li se kome, a da je već iskusni bekapdžija, napravit članak o izradi istog? naime, ovaj carnetov članak je super s teoretske strane. kao, imate te i te vrste bekapa, ali pravi woohooo efekt bi se dobia sa praksi okrenutim člankom ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
kvaju je napisao/la:ja nikad nisam radio backup os-a niti podataka, al čuje se wd u zadnje vrijeme dobro :D
prije sam pržio po dvd-ovima slike i toga se poprilično nagomilalo, a i neda mi se pržit.
dropbox bi mi dio slika i spasio, to mi je najbitniji sadržaj na hdd-u, al nemam prostora za sve.
pa evo jedno noob pitanje ovdje, dakle taj backup npr. foldera slike koji je velik nekih 30gb
on će meni maltene napravit kopiju tih slika i to je to?
ili će kompresirati to u neki manji file koji kasnije mogu restorat ili?
ko pita ne skita :)

Što se tiče kompresije, na tome vjerojatno nećeš baš previše uštedjeti, osim ako ti većina slika nije bitmap i sl. jer većina popularnih formata već je kompresirano (jpg, png). Ako ti je particija samo sa slikama, za backup toga ti Clonezilla baš i nema smisla. Mondo Rescue bi bio bolji izbor, ali možda više u smislu nekakve automatizacije u kombinaciji s cronom. Mislim da bi u tvom slučaju bolje bilo koristiti neki sync umjesto kloniranja, osim ako na toj particiji imaš različitih vrsta datoteka. U principu kloniranje je zahvalno kod backupa OS-a, nije baš za pojedinačne datoteke, pogotovo ne ako se te datoteke ili direktoriji često mijenjaju. Za te stvari ti je dropbox princip idealan (možda nešto tipa ownCloud) ili neki program za sync.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
ako si se prijavio na box.com preko androida dobio si 50Gb prostora pa neznam jel to jos vrijedi... u svakom slucaju pristojna velicina za backup nekih stvari samo neznam koja je maximalna velicina filea ali za slike ne bi trebalo biti problema... i miran si :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
25 MB file size limit
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
ako kome zatreba, nek se zna: adrive.com mukte daje 50 gb prostora (nema desktop klijent i ne podržava ftp), a 4shared.com 15 gb (desktop klijent, sinkronizacija, upload do 200 mb)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.