Switch to full style
Razmjena savjeta i trikova o podešavanju sustava i programa.
Odgovori

Re: Conky konfiguracije / teme

08 ožu 2015, 13:12

Ovo je radno okruženje Mate, ako dobro vidim? Zanimljivo izgleda. Usput, postoji li mogućnost da se osnovni panel prebaci s vrha na dno? Izgleda da je u Debianu i kod Xfce i kod Mate okruženja zadano da se panel nalazi na vrhu ekrana...

08 ožu 2015, 14:19

vision je napisao/la:Prvi put da sam ovakav conky napravio :geek: 8-)

izgleda odlicno. Mozda malo too much ovih za vrijeme informacija ali svakako super posao vision :thmb-up

08 ožu 2015, 14:28

rudar je napisao/la:Ovo je radno okruženje Mate, ako dobro vidim? Zanimljivo izgleda. Usput, postoji li mogućnost da se osnovni panel prebaci s vrha na dno? Izgleda da je u Debianu i kod Xfce i kod Mate okruženja zadano da se panel nalazi na vrhu ekrana...

Možeš ga staviti i dole i sa strana, koliko god panela hoćeš, samo dodaš novi i na njega dodatke po želji.

08 ožu 2015, 14:32

:kinez:
samo da nekako uklonim ikonicu iz Menu Bar-a i onda će biti ok, drugi panel dolje je skriven :-D

08 ožu 2015, 15:03

vision je napisao/la::kinez:
samo da nekako uklonim ikonicu iz Menu Bar-a i onda će biti ok, drugi panel dolje je skriven :-D

Lijepo to izgleda! :thmb-up A ikonicu bi mogao maknut negdje iz d/g confa, znam da se moze ali sam zaboravio gdje tocno jer je taj dconf toliko skompliciran da je koma naci nesto kad trebas...

08 ožu 2015, 15:10

vision je napisao/la:Prvi put da sam ovakav conky napravio :geek: 8-)

Bolesno i pogubno za produktivnost :-D :-D .. mislim moraš svako malo sve da desktopa dolje i pogledati conky rofl

08 ožu 2015, 15:12

Za ikonicu u Menu Bar:
dconf > org > mate > panel > menubar = show icon ;)

Edit:
@bertone
u planu je nešto još bolje, za šta mi neće trebati blink blink desktop :hihi

08 ožu 2015, 15:19

Znao sam, uvijek si mi bio sumnjiv........ kupio si google glass :-D :hihi

08 ožu 2015, 18:54

blast beat je napisao/la:
rudar je napisao/la:Ovo je radno okruženje Mate, ako dobro vidim? Zanimljivo izgleda. Usput, postoji li mogućnost da se osnovni panel prebaci s vrha na dno? Izgleda da je u Debianu i kod Xfce i kod Mate okruženja zadano da se panel nalazi na vrhu ekrana...

Možeš ga staviti i dole i sa strana, koliko god panela hoćeš, samo dodaš novi i na njega dodatke po želji.

Hvala, to mi je poznat postupak. Mislio sam da postoji nešto još jednostavnije, uz Xfce, a nisam htio odviše eksperimentirati sam...

08 ožu 2015, 21:43

slika

https://imageshack.com/i/ipfLGFBRp
#=====================================================
# Conky-Linux
# autor: Marko Sučić-Hrvatska
# e-mail: marksuci@yahoo.com
#=====================================================

Kod:
background yes
update_interval 1
total_run_times 0

cpu_avg_samples 1
net_avg_samples 2
temperature_unit celsius

double_buffer yes
no_buffers yes
text_buffer_size 2048

gap_x 1030
gap_y 30
minimum_size 200 360
maximum_width 320
own_window yes
own_window_title conky
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
own_window_argb_visual yes
own_window_argb_value 0
own_window_type normal
border_inner_margin
border_outer_margin 0
#alignment top_left
draw_shades yes
draw_outline yes
draw_borders no
draw_graph_borders yes

override_utf8_locale yes
use_xft yes
xftfont caviar dreams:size=8
xftalpha 0.5
uppercase no

default_color Olive
color0 Green   
color1 Yellow      
color2 Olivedrab3   
color3 White   
color4 Orange   
color5 Cyan
color6 Grey
color7 Brown
color8 Blue
color9 Red

TEXT
${color5}Debian 8 ${color9} ${hr 3}
${color5}$alignc Debian Jessie
${color9}${font :Bold:size=14} $alignc ${time %H}:${time %M}
${color9}${font :Bold:size=14} $alignc ${time %h} ${time %e} - ${time %Y}${font :Bold:size=08}
$alignc(${time %A})
${color3}$alignc Vrijeme rada: $uptime
${color8}$sysname $kernel $nodename    $machine

${color5}Procesor i memorija $hr:

${color9}CPU Upotreba:${color0}$alignr${cpubar 8,145} ${color1}$cpu%@${freq_g cpu}GHz
${color9}Jezgra 1: ${color0}${cpubar cpu1 7,76} ${color1}${cpu cpu1}% $alignr${color1}${cpu cpu2}%${color0}${cpubar cpu2 7,76}${color9} :2

${color5}SWAP ${alignr}${color1}$swap / $swapmax ($swapperc%)
${color0}${swapbar 8}

${color5}U upotrebi CPU & Memorija $alignr CPU% MEM%

${color9}${top name 1}$alignr${top cpu 1} ${top mem 1}
${color3}${top name 2}$alignr${top cpu 2} ${top mem 2}
${color8}${top name 3}$alignr${top cpu 3} ${top mem 3}
${color3}${top name 4}$alignr${top cpu 4} ${top mem 4}

${color5}Temperatura: ${color3}CPU: ${color1}${hwmon 0 temp 1}°C

${color5}Tvrdi disk:

${color1}root:${color1}(${fs_type})${alignr}${color5}${fs_size /}>${color6}${fs_used /}${color0}${alignr}${fs_bar 8,75} ${color7}(${fs_used_perc /}%)
${color3}Čitanje-> ${alignc}${color2}${diskio_read}/s ${alignr}${color3}${diskio_write}/s ${color7}<-Zapisivanje
${color1}${diskiograph_read 10,150 000000 ff0000} ${alignr}${color1}${diskiograph_write 10,150 000000 ff0000}$color

${color1}home:${color1}(${fs_type})${alignr}${color5}${fs_size /home}>${color6}${fs_used /home}${color0}${alignr}${fs_bar 8,75} ${color7}(${fs_used_perc /home}%)
${color3}Čitanje-> ${alignc}${color2}${diskio_read}/home ${alignr}${color3}${diskio_write}/home ${color7}<-Zapisivanje
${color1}${diskiograph_read 10,150 000000 ff0000} ${alignr}${color1}${diskiograph_write 10,150 000000 ff0000}$color

${color5}Baterija $hr
${color1}${alignr} ${battery BAT1} $alignr
${color0}${battery_bar BAT1}

${color5}Mreža $hr:

${color9}Bežično:${alignr}${color7}

${color9}IP adresa: ${addr wlan0}
${color5}ESSID:${color1}${wireless_essid wlan0} ${color9}
Rate:${color1}${wireless_bitrate wlan0} ${alignr}${color7} Signal:${color1}${wireless_link_qual_perc wlan0}%${color9}${wireless_link_bar 8,80 wlan0}

${color3}Preuzimanje: ${color2}${downspeed wlan0}KB/s ${color3} $alignr${color3}Slanje: ${alignr}${color3}${upspeed wlan0}KB/s
${color}${downspeedgraph wlan0 15,140} ${alignr}${color4}${upspeedgraph wlan0 15,140}
${color9}Preuzeto:${color0}${totaldown wlan0} ${alignr}${color0}Poslano:${color9}${totalup wlan0}
${color9}${hr 3}

EDIT by bertone
  • tekst stavljen u "code"
  • smanjen broj znakova ==
Odgovori