Sada je: 16 tra 2024, 19:56.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

GNOME 3.34
22 ruj 2019, 21:01
GNOME...DE kojeg svatko voli mrziti :zabrinut
Moram vam priznati kako sam zadnjih nekoliko godina koristio isključivo XFCE i ponekad Plasmu.
GNOME bih probao u vritualci kada bi mi bilo stvarno dosadno. Tako samo napravio i jučer na svojoj pouzdanoj Arh mašineriji :hihi

3.34 je potpuno novo iskustvo. Animacije su ugodne i brze a cijeli DE daje dojam ozbiljnosti i pouzdanosti. Čak su poradili i na manjoj potrošnji RAM-a.
Naravno, ako vam se ne sviđa filozofija i način korištenja, to je do vas...ali mene se toliko dojmilo da ću pokušati koristiti GNOME kao primarno sučelje.

Evo najnovijih promjena:
https://www.gnome.org/news/2019/09/gnome-3-34-released/

Zanima me vaše mišljenje? Koja je budućnost GNOME-a i hoće li stvarno postati najbolji Linux DE (pogotovo sada kada su je kao primarni izbor odabrali Debian, Fedora, SUSE i Ubuntu)?
niingu
niingu
Je li eksperimentalni HiDPI scaling iz 3.32 u 3.34 postao nativan ili treba ponovno čeprkati?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 659 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
niingu je napisao/la:Zanima me vaše mišljenje? Koja je budućnost GNOME-a i hoće li stvarno postati najbolji Linux DE (pogotovo sada kada su je kao primarni izbor odabrali Debian, Fedora, SUSE i Ubuntu)?


Debian i Fedora još odavno koriste GNOME kao primarno radno okruženje, nije to baš "od sada". Izbor najboljeg radnog okruženja uglavnom je stvar ukusa i mislim da se nijedno radno okruženje neće nametnuti kao najbolji izbor.
Avatar
Postovi: 1067
Postovi: 1067
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 150 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
bertone je napisao/la:Je li eksperimentalni HiDPI scaling iz 3.32 u 3.34 postao nativan ili treba ponovno čeprkati?


Nije jos nativan...trenutacno su samo opcije 100 i 200% uz dodatnu opciju skaliranja teksta u gnome-tweak-toolu. Tko zna, mozda se u 3.36 to promijeni jos.

Danas bas dosla nova inacica 3.34.3 i stvarno jos uvijek nemam zamjerki. A kako vidim 3.36 ce bit veliki korak naprijed.
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.