Sada je: 28 ožu 2024, 09:01.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

http://www.gnome.org/news/2012/03/gnome-3-4-released/

slika
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Ajmo svi koji koriste Gnome 3.4, zanimaju me vaši dojmovi.. :anyone

Ja sam jučer instalirao OpenSuse 12.2 s Gnome 3.4.2, ali je izrazito spor i troši previše resursa i nekoliko mi je puta sav zablokirao da sam ga obrisao i onda instalirao Fedoru 17. Međutim ni na njoj mi Gnome 3.4 nije puno bolji. Tek nakon podizanja sustava u upotrebi je 600-700 MB RAM, ventilator non stop bruji a temperatura procesora ne pada ispod 60 stupnjeva.

Prije nekoliko dana sam imao OpenSuse 12.1 s Gnome 3.2, koji je tek nakon dizanja koristio 250-300 MB RAM, i prezadovoljan sam bio s njim, dok mi je ovo katastrofa. :o
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Nazalost isti slucaj, veliki sam fan gnome-a i gtk-a, al je gnome 3.4.2 fuseraj pravi sto se performansi tice. Tako da sam se prebacio na stumpwm i ne mislim se vracat ponovo.
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Avatar
Postovi: 324
Postovi: 324
Pridružen/a: 30 kol 2011, 04:14
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Hugo je napisao/la:Ajmo svi koji koriste Gnome 3.4, zanimaju me vaši dojmovi.. :anyone

Ja sam jučer instalirao OpenSuse 12.2 s Gnome 3.4.2, ali je izrazito spor i troši previše resursa i nekoliko mi je puta sav zablokirao da sam ga obrisao i onda instalirao Fedoru 17. Međutim ni na njoj mi Gnome 3.4 nije puno bolji. Tek nakon podizanja sustava u upotrebi je 600-700 MB RAM, ventilator non stop bruji a temperatura procesora ne pada ispod 60 stupnjeva.

Prije nekoliko dana sam imao OpenSuse 12.1 s Gnome 3.2, koji je tek nakon dizanja koristio 250-300 MB RAM, i prezadovoljan sam bio s njim, dok mi je ovo katastrofa. :o

Ne bih bas rekao da je do Gnomea, jer meni Gnome 3.x(3.2 ili 3.4) nikada u startu nije uzimao vise od 200-300 MB RAM-a
Avatar
Postovi: 85
Postovi: 85
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:40
Lokacija: Tuzla
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 17 Cinnamon 64
jasox je napisao/la:Nazalost isti slucaj, veliki sam fan gnome-a i gtk-a, al je gnome 3.4.2 fuseraj pravi sto se performansi tice. Tako da sam se prebacio na stumpwm i ne mislim se vracat ponovo.


Ajd dobro, već sam mislio da sam jedini s ovim problemom. :)

Bio sam pisao o Gnomeu 3.4 dok je Fedora 17 bila još u Alphi, i mislio sam da će se do sad sve to malo srediti, ali izgleda da ću morati još malo pričekati. :(

Daniel4m je napisao/la:Ne bih bas rekao da je do Gnomea, jer meni Gnome 3.x(3.2 ili 3.4) nikada u startu nije uzimao vise od 200-300 MB RAM-a


Eto kod mene uzima najmanje 600 MB. Zapravo gnome-shell proces uzima najviše, nekih 300-400 MB od svega toga.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Ipak, meni Ubuntu 12.04 s Gnome 3.4.1 je odmah nakon boota zauzeće rama oko 130 MB a nakon nekoliko sati, ovisno o korištenju računala, ta brojka se popne na oko 180 MB u idle-u.

S Unityem, u drugu ruku, što god napravio nikad nije manje zauzeće rama od 220 MB.

Inače vrtim Ubuntu na Asus eee 1005Ha s 1 GB rama i zadovoljn sam...jako malo tweakanja je bilo potrebno da bi radio smooth..
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 27 lis 2011, 09:40
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: #! / Ubuntu 12.04 LTS
slika

Evo, što god značili ovi brojevi ja sam zadovoljan.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:slika

Evo, što god značili ovi brojevi ja sam zadovoljan.

brojevi? hm windows? szbunjen
Avatar
Postovi: 85
Postovi: 85
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:40
Lokacija: Tuzla
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 17 Cinnamon 64
Da se pridružim u dojmovima, pukno sam fedoru 17 na laptop i s njom gnome 3.4, prvo što je bilo poprilično razočaravajuće (nema veze s gnometom) da me je fedora nakon prvog velikog upgrade još jednom provukla kroz svoju post install proceduru, odlklikao sam "dalje", ali nikako nije dobar dojam. Gnomeu 3.4 treba nekih pola minute da se učita nakon prijave kroz gdm, sama brzina i "živahnost" je na nešto nižoj razini od 3.2, troši više resursa i nakon prvog restarta sam vidio gnome-shell bug report, par puta se sam zblesirao i ništa osim hard reseta nije pomoglo, par puta se rušio i online account preferences i odbijao unjeti google account, ali prešao sam preko svega toga sada radi solidno iako me već polako iritira ova nekompatibilnost ekstenzija i tema sa starijom verzijom, ako se tako nastavi u budućnosti, biti će pravi rusvaj s neodržavanim temama i ekstenzijama. Btw ovaj packagekit na fedori je užasan, to je prva stvar za izbaciti nakon instalacije iako niti yum nije najbolji package manager :zvizdi
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
retsam je napisao/la:Btw ovaj packagekit na fedori je užasan, to je prva stvar za izbaciti nakon instalacije iako niti yum nije najbolji package manager :zvizdi


THIS
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.