Sada je: 01 pro 2020, 01:10.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

http://blogs.gnome.org/otte/2012/07/27/ ... the-abyss/

Autor veli da Gnome nema ciljeva, te da polagano ključni developeri odlaze zbog čega Gnome nema svijetlu budućnost.. :(

Baš sam iznenađen, jer iako su mnogi korisnici napustili Gnome radi Shella, činilo mi se da Gnome lijepo napreduje i da developeri ipak znaju što će napraviti od Gnometa. Također na kraju piše:

The claimed target users for GNOME are leaving desktop computers behind for types of devices (smartphoni i tableti) GNOME doesn’t work on.

A baš mi se činilo da je glavni razlog ovakvog dizajna Gnome Shella namjera korištenja i na touchscreen uređajima.. :)

Enivej, jako tužna priča i bit će strašno ako sve to propadne.. :cry:

EDIT:

Evo još jedan tekst na istu temu:

http://jewelfox.dreamwidth.org/33061.html
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
mislim da ipak nije tako fatalisticno, kroz povijest su se cesto vidjeli "restartovi" vecih projekata, stara krv se zamijeni novom.
jedna od prednosti gnomea je sto je red hat poprilicno upleten unutra..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
ako postane stvarno ozbiljno, vjerojanto će napraviti nešto kao i nullsoft sa winamp 3.0 debaklom, napravit će novi gnome na bazi verzije 2.0 :)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 281 puta
Spol: Y
Nedavno je i KDE izgubio jednog od svojih bitnih developera (razvio je Dolphin i kontributor je KDE-a od verzije 1.2) uz njegovo obrazloženje da KDE više nije relevantno grafičko sučelje.
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
Niš novoga. papa gnome, papa crvenkapica.
Lutherus
Lutherus
totalno stoji, pricamo o najkoristenijiem DE-u i kompaniji koja svake godine povecava dobit.. :)
glaskoncILLa je napisao/la:totalno stoji, pricamo o najkoristenijiem DE-u i kompaniji koja svake godine povecava dobit.. :)

ne možeš me ntjerati da volim red hat. em ih mrzim em im nevjerujem. a profit svake godine povečava i kia pa ne znaći da imaju kvalitetne aute.
Lutherus
Lutherus
ne tjeram te na nista, samo sam primijetio da tvoj osobni stav ne znaci da su gnome i red hat papa.. :)
sto se tice kie, njihova kvaliteta je znacajno skocila. :)
i dalje ije mercedes, ali mercedes kosta tri puta vise.. ;)
bumo vidli

@kia je skočila im je kvaliteta samo su to idalje loši materijali i vidi se falšanje na izradi tako da su još uvijek preskupi. jedino je dacia do pred par godina cijenom opravdavala donekle pruženu kvalitetu no sad su i oni digli cijene a nastavili proizvoditi vozila sa vremenom poluraspada za koja se nadaš na nećeš nikad imati prometnu jer će se polomiti.
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.