Sada je: 01 pro 2020, 00:16.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

iweb je napisao/la:
kepica je napisao/la:
mislim da je GNOME izvrstan u onome za što je namijenjen: DE za desktop PC. nema potrebe da cilja na pametne telefone ili tablete, kad je upravo DESKTOP tržište i dalje glavno tržište.

Ali on jest namijenjen za smartphone/tablet uređaje! Pogledaj ga. Sve je touchabilno.

iako je mobile sad buzzword, mislim da su karte vec podijeljene, tesko da ce se netko uspjeti probiti uz android i ios.
tak da bi svakako vise volio vidjeti razvoj u desktop smjeru.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Problem kod gnome korisnika su ljudi koji sebe smatraju power userima, (oh gosh ja zelim tu i tu da imam ikonu da mogu klikom misa pokrenut svoju dragu aplikaciju, e pa moj power useru zar ti nije brze kliknut super key i napisat dva-tri slova i kliknut enter). Problem im je sje**** podsvjest, gdje ponovo moraju rewire svoj mozak za nove navike (nazalost mnogi nisu svjesni toga, pa ne zele uloziti malo svog vremena).
Ne vidim razlog da neko mrzi gnome shell, po meni je mnogo ljepsi, jednostavniji i od KDE-a.
Pa sta li ti power useri koriste --> web browser vecinom koji naravno podrzaje GTK, neki IDE (Eclipse opet gtk), tekst editor (emacs, gvim opet GTK).
Po mom misljenju je super imati takav DE koji bi mogao koristiti na svom tabletu. Moj savjet novim korisnicima linuxa ili malo vise onim napredinijima je da odaberu jedan WM i DE, i da se oko toga puno ne peglaju.
Ne znam da li ima mnogo slicnosti izmedju sexa i odabira DE, WM-a al sa nedavno sam naletio na jedan podatak u kome su testirali miseve tako sto su jednom muzijaku misu dali da ima sto vise odnosa sa zenkama, drugom/drugoj grupi dali jednu zenku. Prvi mis je bio nezasitan i "sex" je trajajo jako kratko (to je taj dio u mozgu koji je nezasitan a koji i mi ljudi posjedujemo), dok kod misa koji je bio samo sa jednom zenkom imao je jakooo duze odnose, sto bi vjerovatno trebalo znaciti ostani na jednom DE/WM-u i jednoj distri (don't be freakin' distro hopper).
Zadnja izmjena: jasox; 29 srp 2012, 20:00; ukupno mijenjano 1 put/a.
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Abzeenth je napisao/la:
iweb je napisao/la:
kepica je napisao/la:oduševljen sam onim što sam dobio - a nemam na windozama: workspaces !

To je bilo i u Gnome 2, a i u XFCE, KDE, LXDE, Unity, Cinnamon i so on.

E, a KDE ima i još nešto što nijedan od tih nema (barem koliko ja znam) - ACTIVITIES!! A to je još više awesome. :D

Da, zaboravih na to. Super je taj Activities. :)

glaskoncILLa je napisao/la:
iweb je napisao/la:
iako je mobile sad buzzword, mislim da su karte vec podijeljene, tesko da ce se netko uspjeti probiti uz android i ios.

Istina, ali to pokušavaju napraviti sa sučeljem, napravljen je više za rad na tabletima / touchscreen uređajima. Također bih volio vidjeti razvoj u desktop smjeru.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 189 puta
Spol: M
glaskoncILLa je napisao/la:iako je mobile sad buzzword, mislim da su karte vec podijeljene, tesko da ce se netko uspjeti probiti uz android i ios.

Takodjer mislim da su silni napori da se orientira tablet tržištu od strane gnoma pomalo uzaludni android i ios imaju čvrste pozicije, jedini tko im se još u manjoj mjeri može pridružiti je W8 ukoliko microsoftov marketnig zaživi i uspije lansirati W8 na veći broj (poslovnih)smartphone uredjaja i nokiine modele, te bi nekidašnji blackberry koristnici mogli prieći na microsoftovu platformu iako neki veći uspjeh kod običnih koristnika vjerojatno neće ostvariti. Vjerujem da je Red Hat i developeri uvidjeli situaciju i da će nastaviti razvijeti shell orientiran desktop tržištu, šteta bi bila da se projekt poput gnomea ugasi.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
retsam je napisao/la:Takodjer mislim da su silni napori da se orientira tablet tržištu od strane gnoma pomalo uzaludni android i ios imaju čvrste pozicije, jedini tko im se još u manjoj mjeri može pridružiti je W8 ukoliko microsoftov marketnig zaživi i uspije lansirati W8 na veći broj (poslovnih)smartphone uredjaja i nokiine modele, te bi nekidašnji blackberry koristnici mogli prieći na microsoftovu platformu iako neki veći uspjeh kod običnih koristnika vjerojatno neće ostvariti.

W8/blackberry, ne vjerujem, najveca prednost blacberrya je no data traffic email, osim toga je u prilicnom zaostatku za ostalom pamecu.
ili ima nekih vijesti da ce mali i mekani raditi nesto slicno?
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Evo nastavak priče, ovaj puta u malo ljepšem svjetlu:

http://www.phoronix.com/scan.php?page=n ... px=MTE0ODg

Na Guadecu se raspravljalo o Gnometu, i vele da planiraju u ožujku 2014. godine objaviti Gnome 4.0 a time i Gnome OS zbog čega su i objavljeni oni planovi za vlastiti Software Center, Update Manager i sl. Uz to žele do 2020. godine držati 20% tržišta (desktop ili mobilnog to nisam skužio) što mi je pomalo smješno, ali dobro je biti ambiciozan.. :D

Uglavnom, potpuno druga priča, vrijedi pročitati.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
@drone: odličan tekst, shvatio sam razliku između activities i workspaces. hvala. :thumbs
bit će dana da se i KDE proba - ima više dana nego kobasica, kažu slavonci

@jasox: izvrsna poanta. potpuno se slažem s tobom. ::bravo
za korisnika je bolje da se drži jedne priče. ali se iskreno nadam da developeri GNOME gledaju šta drugi rade i unose ono dobro od drugih timova.

@hugo: pa naravno - to sam odmah rekao - otte ( autor bloga s početka ove priče ) je samo čovjek koji se umori i padne u depru. to ne znači baš ništa. ovaj pokret - GNOME, KDE ili bilo koji drugi iz ove priče - je puno veći od zbroja pojedinaca.
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
http://alexcabal.com/dear-gnome-devs-pl ... ing-gnome/

Dear Gnome devs: Please stop trashing Gnome!
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:http://alexcabal.com/dear-gnome-devs-please-stop-trashing-gnome/

Dear Gnome devs: Please stop trashing Gnome!

Odlican tekst!
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.