Sada je: 19 tra 2024, 21:10.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ja sam upravo instalirala novi Mint KDE. :kava

When you gaze into the abyss, the abyss gazes also into you.

Zbogom, Gnome.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Od kuda li mi je taj citat poznat ?!?!?!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Od kuda li mi je taj citat poznat ?!?!?!

http://en.wikiquote.org/wiki/Beyond_Good_and_Evil
http://en.wikiquote.org/wiki/Friedrich_Nietzsche
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
shrike je napisao/la:Od kuda li mi je taj citat poznat ?!?!?!


Pa na to su se i referirali u originalnom članku :D Nietzsche, jel. Meni je drag jer sam ga koristila u jednom svom seminarskom radu, koji je na kraju ispao najbolji što sam ikad napisala na faksu rofl :zamisljen
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
moj prvi DE je GNOME 3. nemam nikakva iskustva s GNOME 2 pa ne mogu žaliti za njim.
koristim još i XFCE na embedded makini, što nema veze s desktop PC.
KDE nisam nikad probao jer sam bio oduševljen s GNOME3 - na prvu loptu.

razumijem zašto je npr. Linus ljut na GNOME3 - sjebali su mu navike koje je gradio godinama: upotreba miša ( desni klik ) na desktopu. toga nema u GNOME3. ja kao novi korisnik takve stvari niti ne primjećujem. oduševljen sam onim što sam dobio - a nemam na windozama: workspaces !

autor bloga se predstavio kao jedini profi u GTK projektu. što sve objašnjava. čovjek se boji da nema podršku i perspektivu. što je normalan ljudski strah. svatko tko nema tim pored/iza sebe dođe u takvo psihičko stanje. stavovi u tom blogu - kao i svakom drugom, su osobni i ljudski - ponekad su i terapijski. neka se čovjek malo izjada bit će mu lakše.

a to što broji koliki je doprinos RED HAT ljudi u odnosu na slobodnjake iz zajednice, to nije realan odnos snaga. jer zajednica su i oni koji na bugzili javljaju probleme, oni koji sudjeluju kao packageri ili bilo što. nije samo broj ljudi u developer timu snaga neke zajednice.

GNOME3 ima u meni velikog štovatelja. daleko je iznad mojih očekivanja o linuxu kao desktop kutiji. kad na poslu sjednem za MS windoze neprestano guram miša u hot-spot ne bih li prebacio prozor.

mislim da je GNOME izvrstan u onome za što je namijenjen: DE za desktop PC. nema potrebe da cilja na pametne telefone ili tablete, kad je upravo DESKTOP tržište i dalje glavno tržište.
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Abzeenth je napisao/la:Ja sam upravo instalirala novi Mint KDE. :kava

When you gaze into the abyss, the abyss gazes also into you.

Zbogom, Gnome.



rofl
E jesu te indoktrinirali! :thumbs
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
kepica je napisao/la:KDE nisam nikad probao jer sam bio oduševljen s GNOME3 - na prvu loptu.

KDE je nevjerojatno prilagodljiv. Probaj ga.
kepica je napisao/la:oduševljen sam onim što sam dobio - a nemam na windozama: workspaces !

To je bilo i u Gnome 2, a i u XFCE, KDE, LXDE, Unity, Cinnamon i so on.
kepica je napisao/la:
mislim da je GNOME izvrstan u onome za što je namijenjen: DE za desktop PC. nema potrebe da cilja na pametne telefone ili tablete, kad je upravo DESKTOP tržište i dalje glavno tržište.

Ali on jest namijenjen za smartphone/tablet uređaje! Pogledaj ga. Sve je touchabilno.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:
kepica je napisao/la:oduševljen sam onim što sam dobio - a nemam na windozama: workspaces !

To je bilo i u Gnome 2, a i u XFCE, KDE, LXDE, Unity, Cinnamon i so on.


E, a KDE ima i još nešto što nijedan od tih nema (barem koliko ja znam) - ACTIVITIES!! A to je još više awesome. :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Abzeenth je napisao/la:E, a KDE ima i još nešto što nijedan od tih nema (barem koliko ja znam) - ACTIVITIES!! A to je još više awesome. :D


ok, drago mi je da čujem. nemam pojma šta je to - ali ću sigurno složiti jednu kutiju s KDE i malo se informirati. :D

problem je što već sad imam 5 ( slovima: pet ) kutija doma - preciznije: tri kutije i dva laptopa, pa sam malo u gužvi :nee
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
kepica je napisao/la:
Abzeenth je napisao/la:E, a KDE ima i još nešto što nijedan od tih nema (barem koliko ja znam) - ACTIVITIES!! A to je još više awesome. :D


ok, drago mi je da čujem. nemam pojma šta je to - ali ću sigurno složiti jednu kutiju s KDE i malo se informirati. :D

Ovdje smo malo o tome pisali, pa ako te zanima baci pogled: viewtopic.php?f=31&t=7778&hilit=+activities
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.