Sada je: 01 pro 2020, 01:20.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: AW: Mate
10 kol 2012, 11:25
calisto053 je napisao/la:Mate 435 mb (baš sam mjerio - s tim da mi je upaljeno par servisa i KNotes koji zavisi od KDE komponenata).

Čudno, meni gnome3 / shell troši oko 300 MB pri paljenju, sa svim systemd servisima i stvarima koje gnome pokreće u pozadini.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
10 kol 2012, 11:59
retsam je napisao/la:Čudno, meni gnome3 / shell troši oko 300 MB pri paljenju, sa svim systemd servisima i stvarima koje gnome pokreće u pozadini.

Zanimljivo, svi kažu kako je teži i kako hrpa servisa melje u pozadini. Kako mu se kreće potrošnja?
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Re: Mate
10 kol 2012, 12:19
Radi se o gnome shellu 3.4.2 na Archu 64 bit s pokrenutim systemd servisima: nm, dbus, gdm, alsa, syslog-ng, cpupower
i gnome-shell pokreće još dropbox + standardni set start-up aplikcija: gnome nm-applet, čuvar zaslona, volume control i na zadnjem startupu troš 328 MB , u intenzivnom radu(firefox - 4 taba, koji ždere resurse, mail client, nutilus i terminal) 700 MB, a u normnalnom radu(firefox 1 tab, gedit) 550 MB i IDLE cca 380 MB.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
10 kol 2012, 12:24
Odlično! :thumbs

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
AW: Mate
10 kol 2012, 12:37
Koje grafičke drivere koristiš? To je jedan od razloga zašto ne koristim Gnome 3. Neće jednostavno da se pokrene.

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
Slamd64
Slamd64
10 kol 2012, 13:10
Slamd64 je napisao/la:Koje grafičke drivere koristiš? To je jedan od razloga zašto ne koristim Gnome 3. Neće jednostavno da se pokrene.

Ja koristim Intelove FLOSS upravljačke programe(u Archu paket: xf86-video-intel) i nikada u život s intelovom integriranom(pa i ATI) grafičkom nisam imao problema na linuxu.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
07 lis 2012, 11:40
Imam problemčić sa MATE-om na LMDE-u koji je u početku bio Xfce. Uklonio sam sve što se ticalo Xfcea i instalirao sve što je MATE tražio/nudio i sada nemam ikonicu bežične mreže niti mi pokazuje temperaturu/vrijeme (postavljena je lokacija 'n' shit) u trayu. Ima li tko kakvu ideju, što još treba instalirat?
slika
Sorry, slika je malo retardirana... :roll:
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 275 puta
Primio/la zahvalu: 348 puta
27 lis 2012, 08:01
Cooleech je napisao/la:Uklonio sam sve što se ticalo Xfcea i instalirao sve što je MATE tražio/nudio i sada nemam ikonicu bežične mreže niti mi pokazuje temperaturu/vrijeme (postavljena je lokacija 'n' shit) u trayu. Ima li tko kakvu ideju, što još treba instalirat?

Evo baš gledam svoje instalirane applete u Synapticu: mate-applets, mate-applets-common, mate-control-center, libmatepanelapplet.
Što se tiče lokacije i vremenske prognoze, moraš upisat točnu lokaciju u geografskim koordinatama (ja nađem na wikipediji). Veće gradove ti sam ponudi, manje gradove odmah prepozna po geolokaciji

Moderator
Moderator
27 lis 2012, 08:18
calisto053 je napisao/la:Evo baš gledam svoje instalirane applete u Synapticu: mate-applets, mate-applets-common, mate-control-center, libmatepanelapplet.
Što se tiče lokacije i vremenske prognoze, moraš upisat točnu lokaciju u geografskim koordinatama (ja nađem na wikipediji). Veće gradove ti sam ponudi, manje gradove odmah prepozna po geolokaciji

Pregledat ću ove pakete, a što se tiče lokacije, dovoljno je upisat Spli već nađe Split, Hrvatska. ;)
Thnx, javim radi li čim isprobam!
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

Moderator
Moderator
27 lis 2012, 08:59
Imam sve te pakete, ali ni prognoze (postavljeno sve, lokacija i temperatura + brzina vjetra) niti ikonice za net... Ako ti nije problem, pogledaj što imaš pod network! :)
Hash Checker

Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.