Sada je: 19 tra 2024, 07:37.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: Gnome 3.6
31 lis 2012, 22:31
To je ona stara*, kolko ti klikova treba da u gnomeu 3 promijeniš defaultni terminal?


* http://www.christoph-wickert.de/blog/20 ... f-the-day/
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
Moderator
Postovi: 1779
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE
Re: Gnome 3.6
31 lis 2012, 23:02
Dobro, tko voli nek izvoli. Ja volim opcije. Ako koristim DE, želim da ima što više opcija da si ga prilagodim kako želim uz što manje muke i rovanja po kojekakvim fajlovima. Ako se baš zaželim prčkanja i slaganja svog grafičkog okruženja do najmanjeg detalja, uvijek imam Openbox ili Fluxbox, mada sad i oni dolaze s raznim GUI konfiguracijskim alatima.
Ne želim reći da je smeće jer očito ima ljudi kojima je ok. Samo kažem da su funkcionalnost, način korištenja i filozofija Gnoma 3 potpuno suprotni onome što meni treba i što mi se sviđa. S Gnomom 3 se osjećam kao da su mi odrezane ruke i izbijeno jedno oko.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Re: Gnome 3.6
01 stu 2012, 00:04
shrike je napisao/la:meni se editiranje css i javacript fajla za par gluposti ne čini jednostavnijim. Mislim, mogao si odmah reći da trebam mijenjati C kod u kojem je kompiliran, doslovce isto.


Dobro, ipak kod css-a i javascripta nemoras pazit na tolko stvari ^^... S tim da ti javascript vjerojatno treba u slucaju da zelis neki event-handling napravit...

shrike je napisao/la:a nekim ljudima trebaju terminal emulatori jer ne postoje GUI stvari za to i neće uskoro:)

Ma nisam ni rekao da nikome netreba, nego da sam mislio u smislu da netreba podrska za svaki terminal bit u sourceu jer predpostavljam da nekoristi bas puno ljudi neke "egzoticne" tipove, ali sve u svemu mozda i nije bila bas najbolja analogija...

sumski je napisao/la:To je ona stara*, kolko ti klikova treba da u gnomeu 3 promijeniš defaultni terminal?


* http://www.christoph-wickert.de/blog/20 ... f-the-day/

Da... Nisam znao da je takva situacija... Citavsi mailling liste/bug tracker izgleda da su developeri to sve progurali jer su neke core stvari lose dizajnirali...

Sad se vec pitam sta oni misle(kakav im je plan daljnjeg razvoja)...
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Re: Gnome 3.6
04 stu 2012, 13:39
Netko je napisao/la:
shrike je napisao/la:meni se editiranje css i javacript fajla za par gluposti ne čini jednostavnijim. Mislim, mogao si odmah reći da trebam mijenjati C kod u kojem je kompiliran, doslovce isto.


Dobro, ipak kod css-a i javascripta nemoras pazit na tolko stvari ^^... S tim da ti javascript vjerojatno treba u slucaju da zelis neki event-handling napravit...

shrike je napisao/la:a nekim ljudima trebaju terminal emulatori jer ne postoje GUI stvari za to i neće uskoro:)


Ma nisam ni rekao da nikome netreba, nego da sam mislio u smislu da netreba podrska za svaki terminal bit u sourceu jer predpostavljam da nekoristi bas puno ljudi neke "egzoticne" tipove, ali sve u svemu mozda i nije bila bas najbolja analogija...


Odluka gnome tima (red hata) da javascript bude prog. jezik za pisanje ekstenzija je pokusaj da se pridobiju web developeri,
ali kao sto vidimo to je jedan veliki FAIL. Umijesto da su iskoristili ono sto vec posjeduju ("Eating your own dog food") i promovisili gnu software-a (http://www.gnu.org/software/guile/) oni promovisu jezik koji je napisan da radi u browseru i koji sadrzi maleni dio mocnog lispa.
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Avatar
Postovi: 324
Postovi: 324
Pridružen/a: 30 kol 2011, 04:14
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Re: Gnome 3.6
06 stu 2012, 03:31
Zasto citiras moj post(kako se to odnosi na moj post)?
No ajd...
Mi mozes malo objasnit to "Eating your own dog food"? Zasto bi koristili Scheme umjesto Javascripta? Zasto bi promovirali gnu software? Zar se sve mora vrtjet oko GNU-a? Kolko ljudi zna Javascript a kolko Scheme? Kolko je stvari napisano u jezicima koji imaju syntaxu slicnu C-u a kolko u jezicima koji imaju syntaxu slicnu Lisp-u? Di je tu veci potenicijal onda? Sto se tice same implentacije Javascripta, vjerovat cu da developeri znaju sta rade... O da, i QtScript koristi EcmaScript, tako da GNOME nije jedini sto se tice implementacije Javascripta za plugine i sl... Mislim da je jos prerano da bi se govorilo o nekakvim uspjesima ili neuspjesima, cini mi se da GNOME 3 jos nije jasno izdefiniran... Btw imas kakvu refenrecu da je javascript implementan s idejom da privuce web devove?
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Re: Gnome 3.6
06 stu 2012, 06:25
Netko je napisao/la:Zasto citiras moj post(kako se to odnosi na moj post)?
No ajd...
Mi mozes malo objasnit to "Eating your own dog food"? Zasto bi koristili Scheme umjesto Javascripta? Zasto bi promovirali gnu software? Zar se sve mora vrtjet oko GNU-a? Kolko ljudi zna Javascript a kolko Scheme? Kolko je stvari napisano u jezicima koji imaju syntaxu slicnu C-u a kolko u jezicima koji imaju syntaxu slicnu Lisp-u? Di je tu veci potenicijal onda? Sto se tice same implentacije Javascripta, vjerovat cu da developeri znaju sta rade... O da, i QtScript koristi EcmaScript, tako da GNOME nije jedini sto se tice implementacije Javascripta za plugine i sl... Mislim da je jos prerano da bi se govorilo o nekakvim uspjesima ili neuspjesima, cini mi se da GNOME 3 jos nije jasno izdefiniran... Btw imas kakvu refenrecu da je javascript implementan s idejom da privuce web devove?


Sta ce ti bola crne referenca, dovoljno je reci javascript i da znas o cemu se radi. Gnome developeri ne slusaju ćika Stallmana.
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Avatar
Postovi: 324
Postovi: 324
Pridružen/a: 30 kol 2011, 04:14
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Re: Gnome 3.6
07 stu 2012, 10:49
Dijeciji argument(neda mi se ni objasnjavat zasto je kriv)... Po cemu to GNOME neslusa Stallmana?
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Re: Gnome 3.6
07 stu 2012, 11:08
Netko je napisao/la:Dijeciji argument(neda mi se ni objasnjavat zasto je kriv)... Po cemu to GNOME neslusa Stallmana?


http://www.the-source.com/2009/12/gnome ... u-project/

fu gnome and you
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Avatar
Postovi: 324
Postovi: 324
Pridružen/a: 30 kol 2011, 04:14
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Re: Gnome 3.6
07 stu 2012, 19:20
Stvar stara 3godine, koja se tice toga da Stallman zeli da se GNOME "ogradi" od ikakvog spominjanja vlasnickog softwarea u blog postovima ljudi na planet.gnome.org tj da eksplicitno napisu da je non-free software loš i da treba koristit free software, sto sve proizlazi iz dvije razlicite koncepcije planet.gnome.org(tj rms-ovog krivog shvacanja GNOMEovog koncepta planeta)... Zbog toga nevolis GNOME? Super. To si mogo odmah napisat a ne iznosit netocne informacije... Mada nevidim koga briga sto ti nevolis GNOME. Btw predpostavljam da ti koristis slobodni bios i kernel bez binary blobova? :)
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Re: Gnome 3.6
08 stu 2012, 05:17
Netko je napisao/la:Stvar stara 3godine, koja se tice toga da Stallman zeli da se GNOME "ogradi" od ikakvog spominjanja vlasnickog softwarea u blog postovima ljudi na planet.gnome.org tj da eksplicitno napisu da je non-free software loš i da treba koristit free software, sto sve proizlazi iz dvije razlicite koncepcije planet.gnome.org(tj rms-ovog krivog shvacanja GNOMEovog koncepta planeta)... Zbog toga nevolis GNOME? Super. To si mogo odmah napisat a ne iznosit netocne informacije... Mada nevidim koga briga sto ti nevolis GNOME. Btw predpostavljam da ti koristis slobodni bios i kernel bez binary blobova? :)


https://igurublog.wordpress.com/2012/11 ... in-threes/
http://half-left.deviantart.com/journal ... -307026665

My bad, I fed troll. I am out.
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Avatar
Postovi: 324
Postovi: 324
Pridružen/a: 30 kol 2011, 04:14
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.