Sada je: 01 pro 2020, 01:21.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: Gnome 3.6
31 lis 2012, 22:03
Nema nigdje zamjene za "New file"? A uvijek postoji mogucnosti da je to jednostavno bug.

@shrike
Ovo se ne protivi toj tezi. Vec ako nis drugo, ide na ruku k tome vecini korisnika... Ako cemo vec raspravljat koja je filozofija korisnija... Minimize? Pa zar ti nije jednostavnije kliknut na prozor koji zelis vidjet umjesto spustat jednog i brinut se koji je ispod tog?
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
31 lis 2012, 22:05
joj.. je. Jer želim da mi neki prozori uvijek budu "on top" a neki da budu dolje, želim imati task bar i slične stvari. Ono, fakat otežava rad i to radikalno. E da.. i za tu glupost moram imati 3D akceleraciju. Uopće mi nije jasno točno za što?!?!?!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 281 puta
Spol: Y
31 lis 2012, 22:09
stefan je napisao/la:To što je nešto open-source ne znači da je fleksibilno. A konfigurirati desetke config fajlova sa oceanom opcija (da, KDE ima još malo ekstra opcija ako kopaš po config fajlovima ;) ) sigurno nije lakše nego klikati po GUI-u. Recimo da za sviježi install mi treba nekih pola sata (laganini tempo) za iskonfigurirati apsolutno sve (Desktop, Kontact/Akonadi, Nepomuk, Dolphin, Konsole, Kdevelop, Kate, Kile, Kbibtex itd.). Istu stvar napraviti u config fajlovima... Jednostavno nemam toliko vremena :)

Čak i da spremim config fajlove iz stare instalacije - vjerojatno bi se tu i tamo desila nekompatibilnost. Pogotovo kod većih release KDE-a (sa 4.x na 4.x+1).

Meni se cini da je jednostavnije napisat opciju u config fileu nego otvarat ovaj prozor pa ovaj pa onda na taj tab i u postupku naides na jos 10 dvosmislenih imena... Meni se cini da je generalno slucaj da kod stvari GUI frontendi nerade kako treba, a kod KDE-a je obrnuto(iz vlastite ruke govorim). Neznam, meni se cini da je uredivanje izgleda DE-a iz GUI-a overkill. Imas css,javascript i uzivaj. A ne 300 opcija(od kojih ce ti opet falit neka ili vise njih)...
Znam da vjerojatno ima vise opcija, ali isto tako nevjerujem da nemozes neku upisat prvu ili u poseban file i dat je prednost i ni ne gledat ostalih 500 opcija... Ja ako bi vec htjeo bit brz, bi si narpavio patcheve sa svojim opcijama i onda ih aplajao na nove instalacije a ne 300 klikova izvodio stalno...
31 lis 2012, 22:11
meni se editiranje css i javacript fajla za par gluposti ne čini jednostavnijim. Mislim, mogao si odmah reći da trebam mijenjati C kod u kojem je kompiliran, doslovce isto.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
31 lis 2012, 22:13
@Netko, u pravu si: https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=687139

That feature (use of the "blank file" template) is still present if you have
any templates in your Templates folder.

so if I just want the context menu to show (to have the default Empty
Document entry) I need to create an arbitrary file in the template folder

Dakle, prije nego mogu to napraviti, moram a) kreirati Templates direktorij, b) napravit u njemu prazni file :facepalm
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
31 lis 2012, 22:16
Ali to ti je jednostavnije nego da imaš po defaultu prazni fajl, jer je jednostavno lakše da ti kreiraš fajlove i direktorije nego da su već tu
Moderator
Moderator
31 lis 2012, 22:18
fuck. logic.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 189 puta
Spol: M
31 lis 2012, 22:25
shrike je napisao/la:joj.. je. Jer želim da mi neki prozori uvijek budu "on top" a neki da budu dolje, želim imati task bar i slične stvari. Ono, fakat otežava rad i to radikalno. E da.. i za tu glupost moram imati 3D akceleraciju. Uopće mi nije jasno točno za što?!?!?!

Mislis da zelis vise prozora na screenu odjednom? Meni to osobno nije bas najfunkcionalnije osim ako nisu u odredeni format poslozeni(tiling)...
Da, ili 3D akceleraciju ili bjesni CPU, i s tim se slazem da im to nije bas najbolje... Ali ocito idu u smjeru nekog lakseg razvoja i manje zbrke u kodu kako se hardware razvija... Sto i nije bas toliko glupo, jer razmislimo kako se stvari u GNU/Linuxu pisu s principom da podrzavaju hardware od pocetka vremena. Primjer: Terminal Emulatori, kolko oni tipova terminala podrzavaju i kolko ih koristite? Oke je imat opciju toga, ali ne bas u prvom planu...
31 lis 2012, 22:31
sumski je napisao/la:@Netko, u pravu si: https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=687139

That feature (use of the "blank file" template) is still present if you have
any templates in your Templates folder.

so if I just want the context menu to show (to have the default Empty
Document entry) I need to create an arbitrary file in the template folder

Dakle, prije nego mogu to napraviti, moram a) kreirati Templates direktorij, b) napravit u njemu prazni file :facepalm

Haha da. To nije bas najednostavnije. Makar se opet to moze rijesit nekim paketiranjem... ali ako nis drugo na ovaj nacin se predpostavljam stvara mogucnost lakseg kreiranja drugih raznih templatea(ali to je opet imho u supronosti s gore navednom filozofijom; jer kolko ljudi treba neke razlicite template on-hand).
31 lis 2012, 22:31
a nekim ljudima trebaju terminal emulatori jer ne postoje GUI stvari za to i neće uskoro:)
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.