Sada je: 01 pro 2020, 01:02.
Teme vezane za GNOME grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: Gnome 3.6
14 stu 2012, 01:37
Ajd da ti odgovorim na to...

Sto se tice GTK+3-a... Kolko ja znam to nije GNOME-ov projekt nego GNU-ov... Pa ako nis drugo, zar mislis da bi GNU dopustao neke takve malverzacije? Ili mislis da GNU nema kontrole nad projektom?

Onda, GTK+3 nije jos sasvim stable...
Developeri su lijepo to objasnili u bug reportu kojeg je otvorio autor tog blog posta kojeg si linkao
https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=687752 (preporucam procitat sve komentare)
Kolicina straw man argumentacije od strane autora tog tvog blog posta je smjesna... Sarkasticni komentar developera me bas razveselio ^^...

Sto se tice theminga... Nevidim u cemu je problem, developeri zele imat neku kozistentnost/prepoznatljivost... Windows je ima, MacOS je ima, Android je ima, KDE je ima i GNOME 2 ju je imao/ima(samo lako zaobilazljivu)... Zasto bi uopce developeri pisali interface za theming? Tako bi se samo davao dojam da je Theming podrzan od strane samog GNOME-a(i tako da su odgovorni za envetualne probleme koje je neka tema iltiga promjena uvela - sto je apsurdno)... Styling(mjenjanje boja; a i ne vidim sta bi se imalo vise mjenjat u sadasnjem GNOME 3-u a da se ne slomi neki prepoznatljiv dio) ce bit podrzan kako kazu na mailling listima, predpostavljam da cekaju da se GTK+3 malo stabilizira... Theming kao neograniceno mjenjanje svega i svacega bit ce moguc ali na vlastiti rizik, mjenjanjem javascript-a i css-a, i developeri na mailling listima kazu da nece nista radit da to sprijece, a morali bi biti stvarno glupi da takvo sto pokusaju(a ja mislim da ipak nisu), stvarat si neki overhead s kodom koji to pokusava sprijecit a nakraju dana je to ipak open source... Tako da su sve vase hipoteze trenutno za #paranoid.

Sve navedeno se moze provjerit na gnomeovim mailling listima, ako netko hoce bas neke specificne reference za nesto neka rece pa stavim...

Tako da se, po meni, jedino moze rec da GNOME 3 nije stabilan, ko sta sam ranije rekao malo drugacijim rijecima rijecima(da nije jos izdefiniran skroz)...
Uzevsi sve to u obzir, bi isto tako konstatirao, da ti jasox nisi donjeo nista korisno ovoj raspravi...

I ja se ovim postom povlacim iz ovakvih rasprava, jer ako developere nije briga za budale koje pricaju gluposti, necu se ni ja zivicirat, i jer sam skuzio da onaj tko hoce s*** ce uvijek nac nesto za s*** i bok, bez ikakvih mjerila... Samo bi apelirao na ljude da razmisle o dali se stvarno isplati prigovarat nekim dugogodisnjim open-source projektima na temelju stvari sto ste procitali na nekom blogu sto se pak temelji na posljedicama(tok informacija je izvrstan), barem procitajte mailling liste pa na tome temeljite zakljucke... Probajte bit objektivni...

Tolko od 'trolla'...
P.S. jasox, ako vec zelis pisat na engleskom, bolje ga nauci ;).
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
14 stu 2012, 06:33
Sto se tice theminga... Nevidim u cemu je problem, ... <-- ne bodi se sa rogatim

Uzevsi sve to u obzir, bi isto tako konstatirao, da ti jasox nisi donjeo nista korisno ovoj raspravi... <-- ev ga opet

Tolko od 'trolla'...
P.S. jasox, ako vec zelis pisat na engleskom, bolje ga nauci ;). <-- ccc, prvo nauci svoj maternji jezik, pa onda nesto savjetuj.

PS
Neka gnome-a samo neka se gtk razvija. Otjerao si nam naseg dobrog Luth-a, po meni u ovom malom community-u vise nisi dobrodosao.
Moj savijet, napravi novi account i spusti se na zemlju (ego u dzep = ponasaj se fino).
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
15 stu 2012, 13:42
Da napisem jos samo dvije stvari sto sam zaboravio u prethodnom postu:

Kolko znam, theming u GNOME 2 je izgledao kao skup fileova u arhivi, sa nekim toboze installerom za to sve(znaci opet je sve bilo mjenjanje fileova samo sa nekom sluzbenom podrskom svega toga posto je postojao sluzbeni installer - sada toga nema zbog koizestentnosti(sto opet donosi neke prednosti. developeri nisu glupi, promislili su oni sve to))...

Fukcije u GNOME 3 se micu zato jer postoji neki problema sa njima, a developerima se neda odrzavat kod koji je los(sto je po meni logicno. bolje da developer manje vremena trosi na odrzavanje loseg koda i umjesto radi na novom dobrom kodu/fičurima), radi se na novim stvarima koje ce zamjenit te lose stare.

Opet napominjem, to sve se moze nac na gnome mailling listima, i ako tko hoce bas specificne reference neka kaze pa mu stavim.

Ovo "ne bodi se sa rogatim" mi uopce nije jasno. No nije ni vazno...predpostavljam...
Za pravopis - pošteno. Drugo, ovo "ev ga opet" mi opet nije jasno... Vratim se na ovo kasnije.

Kritika vrijedi, no ti si odlucio pisat na eng. jeziku iako ga neznas a ja moram pisat na hr. jeziku jer je ovo hrvatska stranica...

Nisam ja nikoga otjerao, Lutherus je sam odlucio otic, ja nemam tu moc da nekog natjeram da napravi nesto protivno njegovoj volji... Lutherus je vrlo jednostavno mogo dat referencu di stoji ono sto tvrdi - i zamisli kakva bi ja budala ispo ;). Ovo moze i dalje napravit, zapravo bilo tko to moze napravit, pa evo i tebe pozivam da to slobodno ucinis... Ja bi prihvatio kritiku i nastavio sa zivotom, shvacajuci da nitko nije savrsen i da je to sve za ljude :)... Shvacam da moj čin nije bio bas najljepsi, ali eto, smatrao sam da previse ljudi drzi Lutherusove postove kao rijec boziju i mislio sam da bi bilo efikasnije da njega diskreditiram(iako to nevolim radit) nego da idem deskreditirat jednu po jednu njegovu netocnu tvrdnju sljedecih 20godina... Vjerojatno mi to sve bas i nije uspjelo ali eto, sta je tu je... Zasto sam uopce krenuo u to sve? Zbog ovog viewtopic.php?f=11&t=9361 slobodno pogledaj drugu stranicu tog topica pa mi onda kazi tko je tamo bahat(i ako mu dobar dio postova nije takav ja stvarno neznam)...ja nemam zivca se stalno natezat s nekim tako(natezat se da bi uopce argumentirao ono sto tvrdi)... A natezat cu se jer nezelim da eventualni citatelji steknu krivu informaciju zbog necijih emocija ili cega vec ne...

Vracam se na ono sto sam rekao da cu se vratit... Tim "PS"-om si samo potvrdio ono sto sam i pomislio na pocetku ove rasprave(jer si citirao moj post koji jedva ima ikakve veze s onim sto si ti napisao) da ovdje nisi dosao da raspravljas o GNOME 3-u nego da udes u svadu samnom... Lijepo te molim da to ne radis na temama koje nisu namjenjene za to, slobodno u "Ostalo" otvori temu "Netko je debil" i pos*** me kolko te mila volja ili jednostavno predi preko toga svega ali stvarno predi i bok...

Mi mozes dat primjer di sam ja to tolki egoist i rec po cemu se ja to ne ponasam "fino"(u protivnom cu ti to samo shvatit kao gluposti)? Naravno u temi prikladnijoj za to... Samo jos sto se tice egoizma: stvarno? sta mislis da bi dobio da si buildam ego na nekom e-forumu, bez nekog imena... Mislim stvarno, logike...

Tolko offtopica(ispricavam se, bio sam primoran)...
15 stu 2012, 18:17
Netko je napisao/la:...smatrao sam da previse ljudi drzi Lutherusove postove kao rijec boziju...

Mislim da se ničiji stavovi ne drže kao "riječ Božja" ;)
sve je, ili bi barem trebalo biti, podložno kritici i preispitivanju ;)
Netko je napisao/la:i mislio sam da bi bilo efikasnije da njega diskreditiram(iako to nevolim radit) nego da idem deskreditirat jednu po jednu njegovu netocnu tvrdnju sljedecih 20godina...

Ovo mi zvuči malo "ad hominem"...
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Spol: M
15 stu 2012, 21:12
Shicy je napisao/la:Mislim da se ničiji stavovi ne drže kao "riječ Božja"

Neznam, ja sam imao takav nekakav dojam...
Shicy je napisao/la:sve je, ili bi barem trebalo biti, podložno kritici i preispitivanju

Agreed.
Nemislim na taj nacin. Kolko me wikipedia sluzi "Ad hominem (latinski "prema čovjeku" ili "prema osobi"), je skraćenica za argumentum ad hominem i pokušaj je negiranja istinosti neke tvrdnje ukazivanjem na negativne karakteristike ili vjerovanja osobe koja je iznjela tu tvrdnju kao takvu."
Kljucne rijeci "istinitost neke tvrdnje", ja vise mislim na neistinite tvrdnje tj da se ne neistinite tvrdnje ne dozivljavaju kao istinite...

Eh, offtopic...
15 stu 2012, 22:22
PRVO UPOZORENJE: Držite se teme i ne napadajte se!
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.