Sada je: 11 svi 2024, 21:42.
Teme vezane za KDE grafičko okruženje.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Monitor je spojen preko DVI-ja, a tv preko VGA.

Ovo su postavke:
slika

Postoji li ikakav načina da se natjeraju SVE aplikacije na pokretanje na primarnom ekranu.
Totalno random se desi na Iceweasel prilikom pokretanja bude na drugom ekranu (TV), ili npr System Settings, a GIMP pokrene na primarnom ekranu, tj na monitoru.

Evo task manager setting jednom pokrene na primarnom ekranu, drugi put na sekundarnom.

S obzirom da mi nije upaljen TV cijelo vrijeme da prikazuje sliku s računala, ovo poprilično živcira, pogotovo jer onda moram vuć prozor nazad na primarni ekran.

Kako doskočiti ovom problemu?
Avatar
Postovi: 473
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Ja sam nakon nekoliko povremenih pokušaja trajno završio na istom prikazu na oba ekrana. Xinerama.
Bilo bi idealno kad bi računalo prepoznalo da li je tv uključen, te da li je prebačen na računalni ulaz, te prema tome prilagodilo prikaze. Velim, bilo bi. Ali nije. :(

Isti prikaz ti nije opcija?
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
ARandR ne pamti položaj. Svaki put kod pokretanja računala dočeka me ovo:

slika
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6162
Moderator
Postovi: 6162
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 228 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Desni klik na titlebar aplikacije pa "More Actions" i onda "Special Application Settings..."
Tamo imaš opciju Initial placement (Pod "Size & Position"). Odaberi "On Main Window"!

Tu postavku bi trebo poslije imati i u "Configure Desktop" > "Window Behavior" >"Window Rule"

Meni radi
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Riješeno. Stefan, prije nego sam vidio ovo, instalirao sam arandr-git iz aura, a onaj stari arandr maknuo. Ovaj se sada ponaša normalno.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6162
Moderator
Postovi: 6162
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 228 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:Riješeno. Stefan, prije nego sam vidio ovo, instalirao sam arandr-git iz aura, a onaj stari arandr maknuo. Ovaj se sada ponaša normalno.

Tek sad vidim da sam ja zapravo odgovarao branimiru koji je pitanje postavio prije godinu dana... :nee
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.