Switch to full style
Teme vezane za ostala grafička okruženja (XFCE, LXDE, *box...)
Odgovori

[RIJEŠENO] Debian, Mate, Keyring

08 vel 2014, 14:36

Ovako, koristim Debian sa Mateom te imam instaliran Mail notification sa 3 mejla. Kada prvi puta stavio račune morao sam dopisati lozinku za Keyring i sad me to svaki puta pita i to 3 puta, jer je za svaki račun pitao. Kako to onesposobiti a i da dalje Mail notification provjerava mejlove. Dosadno mi upisivati svaki puta kada upalim ili restartam. Da imam 10 mejlova morao bih 10 puta upisivati lozinku.
Zadnja izmjena: Spider; 10 vel 2014, 11:06; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Debian, Mate, Keyring

08 vel 2014, 17:41

Ajme, imala sam isti problem davno na Mintu s Gnomeom 2 :sokiran
To je applet mail-notification, je li tako? Ako jest, mislim da sam to riješila instalacijom paketa gnome-keyring (ili tako nekako, ne sjećam se je li se zvao točno tako). Međutim, ako ti već imaš instaliran taj paket, onda ne znam :?

Re: Debian, Mate, Keyring

09 vel 2014, 12:00

Ja koliko sam skužio sam taj keyring ti radi kako i ime kaže, kao keyring, kao što imaš ključeve vrata od kuće, auta etc. tako i vamo imaš ključeve (passworde) za neke važne stvari, e sad ja mislim da sam negdje našao da taj proces autentifikacije može biti automatski, tj. kad npr. otvoriš mail, on automatski autorizira da si ti vlasnik tog keyringa/user accounta i ne moraš upisati passworde. Ali to više ne mogu naći, nije mi više trebalo i ne sjećam se gdje sam to vidio. Probaj malo guglati.

Re: Debian, Mate, Keyring

09 vel 2014, 18:06

Instaliraj Seahorse, Gnome GUI za GPG ključeve i ukloni pass sa dotičnog keyringa.

Re: Debian, Mate, Keyring

10 vel 2014, 08:01

madone je napisao/la:Instaliraj Seahorse, Gnome GUI za GPG ključeve i ukloni pass sa dotičnog keyringa.


Da, to je to. Zahvaljujem. Imao instalirano ali nisam uklonio lozinku pa mi zato nije radilo pface
Odgovori