Sada je: 28 tra 2024, 23:10.
Teme vezane za ostala grafička okruženja (XFCE, LXDE, *box...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Zooka je napisao/la:ma zblesiralo se...rušio mi se xfce4, postavio sam i da se xfce4 pokreće pri dizanju sustava, ali uzalud... :-D

Jesi sve napravio kako treba? Ovdje su detalji: http://www.linuxmint.com/rel_rebecca_xf ... php#compiz
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Vjeruj mi...jesam i šljakalo je...ali onda sam jednom ugasio laptop i ponovo pokrenuo i onda je počelo...morao sam stalno pokretati xfce da bi radio kako treba, ali onda ne bi radio compiz ma da je stavljen u postavkama na njega...mora da sam nešto smrdao dok sam se igrao :-D
Avatar
Postovi: 80
Postovi: 80
Pridružen/a: 12 vel 2015, 18:31
Lokacija: Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18 Xfce
vjeruj ti meni, 1 GB RAM-a je malo za "proždrljive" aplikacije (možda i za neko okruženje), staviš XFCE koji tokom korišćenja zauzima ~350 MB (lako se pohvaliti na malu potrošnju kad upališ računalo, ali ajde koristi nešto pa sve to izgasi i ostavi čist desktop pa vidi potrošnju.

LXDE dođe i do 200 MB, pa vidi koliko ti ostane - ~700 MB free + swap ti se krene puniti kad koristiš ff i ostale programe.

Za takvu konfiguraciju ili koristi sad što imaš ili idi na kombinaciju sa nekim WM (najčešće openbox), možeš probati ArchBang live ili neke druge pa da vidiš kako još lakše i brže rade. Bolje uči da radiš u terminal, više će ti valjati nego izleti sa distrama :-D

Edit: makni LXDE sa popisa OS-a jer imaš Lubuntu - samo ime ti govori ;) )
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
U želji da ostanem u okviru postavljenog pitanja, i dalje mislim da su pravi izbor Lubuntu ili LXLE. Ukoliko želiš probati nešto posve lagano a da nije LXDE, probaj Bodhi. Oku ugodno i vrlo štedljivo. ;)
Zadnja izmjena: dupin; 11 ožu 2015, 21:59; ukupno mijenjano 1 put/a.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Uz navedene, neki sam dan isprobao Pc Linux LXDE 2015 02 27-NL,čini mi se jako dobar i
LxPup64 - a 64bit version of Puppy with the LXDE desktop:
http://sourceforge.net/projects/lxpup/f ... o/download




http://technology.desktopnexus.com/cat/linux/ Best linux wallpapers
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 07 stu 2013, 18:49
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Lubuntu 15.10 donosi LXQt

Now we have confirmation that the Lubuntu developers are working hard these days to bring you the next generation of Lubuntu built around LXQt, which will also include a new Control Panel, a new screenshot utility, a new run dialog, and a new Software Center.

Therefore, Lubuntu 15.10 (Wily Werewolf) will be the first release of the Lubuntu Linux distribution to use LXQt as the default desktop environment, which will look identical to LXDE, except for the fact that it uses the Qt libraries instead of the GTK ones used by LXDE.




http://linux.softpedia.com/blog/Lubuntu ... 0540.shtml
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.