Sada je: 29 tra 2024, 00:55.
Teme vezane za ostala grafička okruženja (XFCE, LXDE, *box...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Imam sličan problem kao na ovom linku. Ustvari, identičan.
Želim podesiti istu temu i set ikona za Thunar root mode (koji se pokreće pomoću gksu thunar) kao i za obični Thunar user mode. Ne koristim često Thunar root mode ali kada ga koristim želim da izgleda identično kao i Thunar pod običnim userom. Pokušao sam napraviti ovo što je predloženo na gore danom linku, pokušao sam ručno prekopirati .gtkrc-2.0 fajlu pod root, gtk-3.0 i gtk-2.0 direktorije ali ništa se ne mjenja.
Da li netko ima kakav savjet?
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Probaj staviti simlinkove na .icons i .themes foldere u root folderu na one od tvog korisničkog računa tako da root ima gdje potražiti tvoje ikone i teme. Stavi (ostavi) i te .gtkrc datoteke. Tako kad mijenjaš svoje, odmah simlinkom root čita promjene.

Kod: Označi sve
sudo ln -s ~/.icons /root/.icons; sudo ln -s ~/.themes /root/.themes


PS: Stvar je da su gksu postavke u stvari postavke posve drugog korisnika (roota). I tu je ta razlika u korištenju gksudo i sudo za gui aplikacije. Jesi li primijetio kako sa sudo thunar dobiješ tvoje ikone? Zato što sudo zadržava početni korisnički $HOME i $PATH tako da ti root piše tamo gdje ne treba (i tako može zeznuti stvari - promijeni dozvole konfiguracijskih datoteka u tvom folderu).
Gksu koristi original rootove postavke ali zato one nisu iste kao one nekog od običnih korisnika.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
E to je to! A da znaš šta sam ja danas napravio kada sam pokušao napraviti ovo isto što si mi i ti napisao? Ajmeee, neću se javno sramotiti :nee :D :hihi
Jura, hvala ti još jednom! :thmb-up
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Nema na čemu. Ja se sramotim bez brige. :zabrinut
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.