Sada je: 29 tra 2024, 18:16.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

slamd64 je napisao/la:Kod mene je taj isti samo 17", i sad mu je ugradjen bypass zbog te nesretne AMD grafike :D


Bypass si riješio ovako kao ja (ova mala bijela žica zalemljena na MBO):

slika

... ili si si dao truda pa je ljepše napravljeno :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11353
Site Admin
Postovi: 11353
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Kako si to izveo, samo jedna zica, wow :-D
Inace, prema ovom uputstvu to bi bila jedna zbrka s zicama, no meni je elektronicar uradio to na ovaj drugi nacin s headerom bez lemljenja: https://doslabelectronics.com/Demux

Ne upitah ga kako je dosao do toga, sam pravio ili mu je ovaj lik s linka iznad poslao :-D
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 08 svi 2019, 12:51
Lokacija: Sarajevo
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: macOS/Linux
Imam negdje spremljene linkove sa uputama, probam naći,... no po tim uputama se spajaju samo dva pina na MBO i flasha se UEFI iz Ubuntua (mislim da imam negdje spremljen i ISO Ubuntua 16.04 jer sam njega platio par dolara i on je prilagođen da odradi flash MBO.

Ne znam samo kako je kod tebe, ali meni nakon toga ne rade tipke na tipkovnici za smanjivanje/pojačanje pozadinskog osvjetljenja (uvijek je na 100%), ali se to riješi softverski kasnije (tipke i dalje ne rade), no može se to navodno i hardverski riješiti tako da se povuče struja s jednog od USB-a no pustilo me igranje s tim hardverom nakon nekog vremena pa MBP i dan danas kad ga se povremeno sjetim radi sa softverskim rješenjem za smanjivanje svjetine ekrana.

Inače (bez obzira kaj cooleech nemre smisliti Apple) mislim da je ta serija Unibody MBP-a bila hardverski najbolje složena serija laptopa općenito i šteta je kaj se Apple (i dioničari) toliko pomamio za novcem da su ga ubili MBP Retinom.

PS. Idem sad baciti oko na link koji si stavio.

Našao jedan link, drugoga nemrem naći, a znam da smo kombinirali upute za popravak MBP sa dva linka :udri_glavom
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11353
Site Admin
Postovi: 11353
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Hmm, to je bas neki cudan nacin, kod mene je uradjeno preko ovog solderless metoda i rade sve funkcijske tipke na Linuxu out of box. Ok, na zadnjem macOS ne rade za osvjetljenje ekrana, ali to se da softverski rijesiti i plus potrebno je mapiranje tipki ponovno putem tog softvera. Za osvjetljenje tipki radi.
U pocetku prve verzije ove modifikacije nisu nudile podesavanje osvjetljenja tipkovnice ni ekrana, no to je kasnije rijeseno povezivanjem nedostajucih pinova.
Evo bas podigoh Void uz dualboot s macOS i radi sve, trebalo je samo jos naknadno nastimati Broadcom drivere, ima metod s xbps-src koji pokupi drivere s AUR :-D
S druge strane meni nije jasno, kako na Linuxu sve tipke rade out of box na oba MacBook-a, a na macOS s OCLP ne rade, bas cudnovato...
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 08 svi 2019, 12:51
Lokacija: Sarajevo
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: macOS/Linux
Pa ako stavim Linux na taj MBP onda i meni radi podešavanje osvjetljenja ekrana, ako stavim Sierru ili High Sierru onda ne,... jbg, MacOs :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11353
Site Admin
Postovi: 11353
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Clanak done, jedino te hmm slike potrebno je nekako smanjiti, no Imgur mi nije dao opciju embeddanja kao thumbnailse :hmm
viewtopic.php?f=44&t=15149&p=274802#p274802
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 08 svi 2019, 12:51
Lokacija: Sarajevo
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: macOS/Linux
Dobar tekst. Zamima me kako radi linux na M1,2 i 3 ako tko ima iskustva sa time.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Skoro vratih firmi nazad Macbook Pro M1 Pro 14" posto smo zavrsili, ali ne usudih se na tome instalirati :-D
Ali evo jedan vrlo dobar pregled kako to sve radi: https://www.youtube.com/watch?v=8ZjR1Izt2dE

Sto bih jos da probam - PowerBook G4 :-)
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 08 svi 2019, 12:51
Lokacija: Sarajevo
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: macOS/Linux
Kako sam trenutno bez posla (i ganjam drugi) pa mi je pomalo i dosadno, imam prijedlog za još jedan mini članak (vrlo kratak, obećavam :-D)
Vjerujem da svi vole emulatore i igrice, pa evo nađoh nešto što svi manje više već i znaju, ali uvijek ima onih koji ne - Waydroid https://waydro.id/
Nešto mi se igrao Mobile Legends: Bang Bang na većem ekranu i rekoh da istražim ima li mogućnost da se igra na PC :-D
Ako vam se sviđa evo jedna ideja, ili ako već ne, onda neki drugi emulator, retroarch, qemu, mupen64, yuzu ili koji je već sad za Switch - odaberite, ja ću istražiti kako i šta dalje :-)
Ili pak malo napredniji vodič za Lutris - vjerujem da mnogi bježe od Linux-a jer misle da se igre ne daju na njemu pokrenuti :hihi
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 08 svi 2019, 12:51
Lokacija: Sarajevo
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
OS: macOS/Linux
Smatram da će većinu zanimati Lutris/Proton/Wine pa moj savjet je - kreni od toga. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6766
Moderator
Postovi: 6766
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.