Switch to full style
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.
Odgovori

Previše screenshota

24 vel 2013, 21:00

Za članak, odnosno tutorijal o Clonezilli imam previše screenshota, preko 30, a svi su važni. Nije mi problem napraviti takav članak, zapravo već sam napravio sve te screenshote i napisao 70% članka, ali bojim se da je to preveliko :?

Nešto slično je ovo, otprilike je te veličine: http://www.dedoimedo.com/computers/free ... tware.html

Razmišljao sam da ga podijelim na dva ili čak tri dijela (recenzija, backup tutorijal i restore tutorijal), ali tako će mi se razbiti koncept.

Help!

Re: Previše screenshota

24 vel 2013, 21:03

Ne znam da li se moze tekst podijeliti u nekoliko stranica. Nisam do sada takvo sto radio ali vjerojatno to WP podrzava.
To bi bilo jedno od mogucih rjesenja.

Re: Previše screenshota

24 vel 2013, 21:03

Moj savjet? Stavljaj male sličice (thumbnaile) koji linkaju na slike u punoj veličini. Time ćeš "ušparat" na prostoru. ;)

Re: Previše screenshota

24 vel 2013, 21:10

Ne znam u kakvoj funkciji su screenshotovi ali možda bi galerija mogla riješiti problem, kao što Cooleech kaže, prikazom thumbnailova koji se zumiraju po kliku.

Re: Previše screenshota

24 vel 2013, 21:19

Cooleech je napisao/la:Moj savjet? Stavljaj male sličice (thumbnaile) koji linkaju na slike u punoj veličini. Time ćeš "ušparat" na prostoru. ;)

Tako sam radio na jednom svom sajtu, ali mislim da mi ovdje tako ne radimo. Evo sad baš pregledavam neke članke. Calisto je recimo imao ogromne recenzije. Evo u ovom članku je broj tu negdje, pa ovaj moj ipak ne bi bio presedan: http://www.linuxzasve.com/bodhi-enlight ... novom-ruhu

Možda ipak da strpam sve u jedan. Nisam se prije sjetio tih njegovih mega članaka :)

@iv@n screenshoti su bitni jer pokazuju potrebne radnje kod backupa, a popratni tekst je samo dodatno objašnjenje na hrvatskom.

Ništa, ja ću sve to staviti u draft, odnosno skice, pa ćete vidjeti.

Re: Previše screenshota

24 vel 2013, 21:28

Pih, u svojim većim recenzijama sam stavljao više od 30 skrinšotova, pa su serveri sve uredno podnesli :mrgreen:
Ako teksta nema puno, bolje nek se šareni (nije baš da se trolovi pretrgavaju od čitanja)
Za CloneZillu su skrinšotovi ključni, tekst je samo za dodatno objašnjenje i vodstvo :thumbs

@ drone - vidim da si me upravo pretekao ;)

Re: Previše screenshota

24 vel 2013, 21:38

Ja kao čitatelj, ne autor, te redoviti Clonezilla korisnik, "navijam" za što opširniji tutorijal. Kome treba, znat će to cijeniti, a koga ne zanima neće čitati, bio tut malo, srednje ili jako opširan.

Više neću ljudima morati preporučivati: http://www.dedoimedo.com/computers/clonezilla.html, već Droneov tut.
:thumbs

Re: Previše screenshota

24 vel 2013, 21:55

Što detaljnije to bolje, ali moje preporuka je da se, ako je ikako moguće, tekst raspodijeli na više stranica. Razlog: ljudima je privlačniji i prije če čitati tako nego da je sve na jednoj stranici jer kad ljudi vide puno teksta na jednoj stranici "prestraše se". To je psihološki.

Re: Previše screenshota

24 vel 2013, 21:56

calisto053 je napisao/la:Pih, u svojim većim recenzijama sam stavljao više od 30 skrinšotova, pa su serveri sve uredno podnesli :mrgreen:
Ako teksta nema puno, bolje nek se šareni (nije baš da se trolovi pretrgavaju od čitanja)
Za CloneZillu su skrinšotovi ključni, tekst je samo za dodatno objašnjenje i vodstvo :thumbs

@ drone - vidim da si me upravo pretekao ;)

Ma ti si fenomen. Nije mi jasno kako si tolike člančine uspio napisati u relativno kratkom vremenu. Postoji li kakav tajni prah, napitak? :)

EDIT: nemoj sad reći čvarci.

Re: Previše screenshota

24 vel 2013, 21:57

max360se je napisao/la:Što detaljnije to bolje, ali moje preporuka je da se, ako je ikako moguće, tekst raspodijeli na više stranica. Razlog: ljudima je privlačniji i prije če čitati tako nego da je sve na jednoj stranici jer kad ljudi vide puno teksta na jednoj stranici "prestraše se". To je psihološki.

Teksta i nema toliko, samo u uvodu malo više. Ovo je slikovnica ;)
Odgovori