Sada je: 29 ožu 2024, 07:00.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Suko je napisao/la:Na zalost, nekako nismo uspjeli prenijeti na mladje generacije onaj nas entuzijazam oko Linuxa i FLOSS-a koji smo mi imali kad smo se prvi puta sreli s Linuxom prije puno godina. Svijet je sada valjda drugaciji i ljudi neke stvari oko kojih smo se mi odusevljavali sada shvacaju "zdravo za gotovo".


Svijet je isti, možda malčice gledate kroz ružičaste naočale na ono što je bilo prije :), to svi
znamo raditi. Svi koji su negdje bili aktivno uključeni i dobili nekakve pozitivne kritike imaju tu fazu.
A možda je i osjećaj istrošenosti samo faza.

Jer nije baš ni lagano zadržati entuzijazam kad se neke stvari jako sporo razvijaju. Ako se razvijaju...

Btw, čisto me zanima: da li imate bilo kakav podatak o broju linux korisnika u HR? Ili udjelu na desktopu?
Koliko procjenjujete da imate aktivnih korisnika na forumu?

I da li imate iste podatke u vrijeme kad ste počeli?
Zato se i gubim u diskusijama. Ovaj tvoj potpis mi svaki put razbije koncentraciju.
Neuroni stvore nove veze i onda ih je teško "prežičiti". Cijele generacije su danas takve.
Dobro, vjerojatno nije samo tvoj potpis kriv, ali ...NETIQUETTE
Postovi: 116
Postovi: 116
Pridružen/a: 13 ruj 2013, 21:29
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
Spol: M
Znam da sam vidio nesto prije, ali nije mi se sad dalo trazit ponovo, zasluzio sam ukor :-)
Postovi: 35
Postovi: 35
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:16
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint
Tommy21 je napisao/la:Znam da sam vidio nesto prije, ali nije mi se sad dalo trazit ponovo, zasluzio sam ukor :-)


Za kaznu, 1-2 članka o zanimljivim (i ne razvikanim) android aplikacijama rofl2
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
goran_ je napisao/la:
Btw, čisto me zanima: da li imate bilo kakav podatak o broju linux korisnika u HR? Ili udjelu na desktopu?
Koliko procjenjujete da imate aktivnih korisnika na forumu?

I da li imate iste podatke u vrijeme kad ste počeli?


Postoje samo podatci o članstvu pojedinih Linux zajednica i analitika većih stranica (drži se tajnom uglavnom), ne postoji ništa drugo. Nije te nitko na popisu stanovništva pitao koji OS koristiš. :pogled_dolje

Definiraj što smatraš aktivnim korisnikom. Korisnici koji su postali u zadnjih mjesec dana? Svi koji su se ulogirali u zadnjih 2 tjedna? Svi koji su išta radili u zadnjih godinu dana? Ti podatci se mogu izvući iz baze i phpBB-a, ali ne znam koliko je to bitno i ovo je sad već dosta žestoki offtopic.

Mislim da ima tih podataka i s početka foruma, no gotovo je sigurno da su te brojke ipak manje od trenutnih.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:Definiraj što smatraš aktivnim korisnikom. Korisnici koji su postali u zadnjih mjesec dana? Svi koji su se ulogirali u zadnjih 2 tjedna? Svi koji su išta radili u zadnjih godinu dana?


Pa recimo, broj onih koji su primili barem jednu zahvalu i logirali se barem jednom u zadnja 3 mjeseca.
Po ovome što vidim na stranici sa zahvalama, takvih je oko 30 na 3 stranice. Ukupno bi takvih onda
vjerojatno bilo negdje oko 150, otprilike.

Btw, ovo je čisto konstruktivna kritika, ali potpisi nekih od vas su jednostavno grozni.
Ne razlikuju se od citata praktički, malo istina jesu svjetliji, ali su dugački,
i kad site admin još stavi dva jedan ispod drugog a treba brzo preletjeti kroz postove,
sve skupa počne užasno umarati, jednostavno se unosi zbrka. In my humble opinion :-)
Zato se i gubim u diskusijama. Ovaj tvoj potpis mi svaki put razbije koncentraciju.
Neuroni stvore nove veze i onda ih je teško "prežičiti". Cijele generacije su danas takve.
Dobro, vjerojatno nije samo tvoj potpis kriv, ali ...NETIQUETTE
Postovi: 116
Postovi: 116
Pridružen/a: 13 ruj 2013, 21:29
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
Spol: M
e bome sada pretjeruješ
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Čuj njega, da sada. :zvizdi :)
Zadnja izmjena: Cooleech; 28 srp 2014, 10:15; ukupno mijenjano 1 put/a.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
@iweb.. srami se!!
I izvoli skratiti i promijeniti potpise.

pface
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
tuči ću vas sve sa mokrom paprikom.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:e bome sada pretjeruješ


Pa nikad ne znam da li gledam citat ili sig. Zato i skačem od jedne na drugu stvar u diskusijama,
pošto mi kod skrolanja dolje ovaj tvoj potpis, a i iwebov, jednostavno svaki put razbije koncentraciju.

A to se sve kasnije odražava i na način razmišljanja. Bez zafrkancije, pročitaj recimo
od N. Carra: The shallows. To je živa istina. Neuroni stvore nove veze
i onda ih je teško ponovno "prežičiti". Cijele generacije su danas takve.
Dobro, vjerojatno nije samo tvoj potpis kriv :) ali ...ljudi ne mogu više pročitati pola stranice teksta.
Zato se i gubim u diskusijama. Ovaj tvoj potpis mi svaki put razbije koncentraciju.
Neuroni stvore nove veze i onda ih je teško "prežičiti". Cijele generacije su danas takve.
Dobro, vjerojatno nije samo tvoj potpis kriv, ali ...NETIQUETTE
Postovi: 116
Postovi: 116
Pridružen/a: 13 ruj 2013, 21:29
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.