Sada je: 12 tra 2021, 22:11.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Vidi stvarno, nema ga u download sekciji :sokiran Thx jukva ;)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
:D
Dropbox reg. se i dobivaš 2GB odmah, a +250MB dobivamo i ti i ja ako se regaš preko ovog linka
How to

LastFM grupa LINUXZASVE join us
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Dva dobra programa:

1. FlyBack - frontend za rsync sinkronizaciju i backup podataka
  2. Navit - program za cestovnu navigaciju GPS uređajem. Koristi OpenStreetMaps, no idu i neki drugi formati (navodno i Garmin mape)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
PrinterShare

Na jednostavan način ispišite bilo koji dokument na bilo koji printer bilo gdje u svijetu uz pomoć ovog inovativnog softverskog rješenja. Možete ispisati izravno iz vaše aplikacije, kao što su Microsoft Word, Outlook, Photo Editor ili bilo koji drugi program na pisač priključen na neko drugo računalo putem Interneta.

http://printershare.com/download-linux.sdf
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Unetbootin
http://unetbootin.sourceforge.net/
Montiranje linux distribucija na usb stick, uglavnom ako imamo ubuntu onda nemožemo montirati bilokoju drugu recimo fedoru, mint, opensuse itd, jer svako za sebe radi i svako ima svoj usb creator.
No ako imamo samo windows onda je tesko montirati linux na usb stick jer treba par fileova promjeniti, nemoze se samo tako staviti na usb stick.
Postoji u verziji za windows i za linux. Ja sam počeo koristiti usb zato jer na neki način brže je, nepotrebno je kupovati cd/dvd medije.

Postoje tri načina korištenja,
Distribution - odaberete distribuciju sa liste (ima hrpu poznatih) uklučujuči i bsd distribucije i skine vam sa neta i montira sa neta.
Disk image - samo treba nači iso sliku neke distribucije i odma montirate na usb stick (ovaj postupak traje 5minuta jer oni mjenjaju boot sliku i neke stvari na način da sebe reklamiraju)
Custom -
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Markec je napisao/la:Unetbootin
http://unetbootin.sourceforge.net/
Montiranje linux distribucija na usb stick, uglavnom ako imamo ubuntu onda nemožemo montirati bilokoju drugu recimo fedoru, mint, opensuse itd, jer svako za sebe radi i svako ima svoj usb creator.
No ako imamo samo windows onda je tesko montirati linux na usb stick jer treba par fileova promjeniti, nemoze se samo tako staviti na usb stick.
Postoji u verziji za windows i za linux. Ja sam počeo koristiti usb zato jer na neki način brže je, nepotrebno je kupovati cd/dvd medije.

Postoje tri načina korištenja,
Distribution - odaberete distribuciju sa liste (ima hrpu poznatih) uklučujuči i bsd distribucije i skine vam sa neta i montira sa neta.
Disk image - samo treba nači iso sliku neke distribucije i odma montirate na usb stick (ovaj postupak traje 5minuta jer oni mjenjaju boot sliku i neke stvari na način da sebe reklamiraju)
Custom -

pa sat to vec nema, pa ovo je spas za one koji zele isprobavat distre. ja ih uopce neprzim ca cd,

dobro nejdu sve na stik prek njega, mandriva i suse necedu da se butaju, oslao vecimom sljaka, i da, nemrete debiana instalirat sa stika.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
kvaju je napisao/la:http://www.virtualbox.org/

Ja ga nisam uspio pronaći u download sekciji, mislim da zaslužuje mjesto tamo

Postavljeno! :thumbs
Site Admin
Site Admin
Grof je napisao/la:Navit - program za cestovnu navigaciju GPS uređajem. Koristi OpenStreetMaps, no idu i neki drugi formati (navodno i Garmin mape)

Postavljeno! :thumbs
Site Admin
Site Admin
ako vec nije bio onda Scribus

http://www.scribus.net/

"Scribus is an open-source program that brings award-winning professional page layout to Linux/UNIX, Mac OS X, OS/2 and Windows desktops with a combination of "press-ready" output and new approaches to page layout. Underneath the modern and user friendly interface, Scribus supports professional publishing features, such as CMYK color, separations, ICC color management and versatile PDF creation. "
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Scribus je već u download rubrici, tako da nema priliku biti program tjedna.
Site Admin
Site Admin

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.