Sada je: 19 tra 2024, 21:08.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo jednog programa za prevoditelje. Poedit!
http://www.poedit.net/
* Unlike other catalogs editors, Poedit shows data in very compact way. Entries are aranged in a list, so that you can easily navigate large catalogs and immediately get an idea about how big part of the catalog is already translated, what needs translating and which parts are only translated in a "fuzzy" way.
* Runs on Unix and Windows systems.
* Plural forms support. [1.3.0]
* Features whitespaces highlighting.
* Fuzzy and untranslated records are highlighted and displayed at the top of the list.
* Automatic compilation of .mo files (optional).
* Automatic headers update.
* References browser lets you see where and in what context is the string used.
* You can use Poedit to scan source code for translatable strings.
* Integration with KDE and GNOME desktops. Neither of these environments is required, support for them is strictly optional.
* UTF-8 support. Poedit understands all encodings supported by operating system and works in Unicode internally. [1.1.0]
* Support for conversion between line-ending formats (useful if you need to edit catalogs by hand under Windows). [1.1.0]
* Translation memory automates translation of frequent phrases. Poedit can reuse translation data from all your PO, MO and RPM files. [1.1.1]
* Search dialog for quick navigation in the catalog. [1.1.1]
* Comments editing. [1.1.3]
* Catalogs manager. [1.1.3]
* Unicode support on Windows NT/2000/XP (partial Unicode support on Windows 9x). [1.1.6] Full Unicode support under Unix with GTK+ 2.x. [1.1.11]
* Spellchecking (GTK+ 2.x). [1.3.0]
Avatar
Postovi: 9
Postovi: 9
Pridružen/a: 28 vel 2009, 22:16
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
ko sto rece centar- sajb.

awesome- tiling window manager. mislim d a svako ko pise za zivot(programira) mmora probat neki od tiling window managera. awesome je moj izbor jer je gennijalan i da se jako dobro konfigurirat no to ima puno losih strana. konfiguracijski file je uzasan. pisan u lua-i, opskurnom programskom jeziku. sama konfiguracija je poznata po tome kaj izaziva stvaranje tumora na mozgu. recimo moja ima nekih 500 linija za awesome 3.1 dopk je ona za awesome 3 imala oko 1000 linija koda. treba to napisat. ali je zato sucelje potpuno prilagodeno vama. tj meni. jel:)
jednom kad probate tiling nema natrag. iako to isto kazu ljudi i za openbox pa mi on nikad nije legel. ako zelite malo jednsotavniji tiling probajte wmii ili dwm. tu su jos i stumpwm, ratpoison i xmonad. xmonad mi se jedini uz awesome bas jako svidel ali mi se nije dalo igrat sa dzenom i dmenuom pa sam se vratil na awesome koji ima svooj statusbar tj wibox.

gore sam spomenul dzen i dmenu. dzen je nesto tipa notification manager ili kak se to vec zove u gnomeu, kombinacija tipki pokazuje stvari tipa kalendar i slicno, mislim bilo sto sto mu zaete da prikaze. dmenu je divota koju ja nekim cudnim cudom uvijek u neki debilni loop ubacim pa mi pojede ram prokletnik. da to sredim stalno bi ga koristil. dmenu je nesto tipa gnome-do samo za tiling wm , originalno pisan za dwm. munjevito brz i straso lagan za reurse.

sve sto sam gore napisal je jako lako za racunalo. awesome i slicni tiling wm-ovi koriste oko 10 mb rama sa svim funkcijama, moj komp sa pidginom i transmissionom dok ga bootam koristi oko 50-60 mb rama. mozda sam glup ali pazim jako na ram iako ga imam i vise nego dovoljno.

urxvt iliti rxvt-unicode, divan terminal emulator kojeg je jako jako lako podesiti kroz .Xdefaults file. ima divan daemon pa ako ga dignete pri startu mozete pokretet urxvt sa komandom urxvtc pa imate zapravo samo jednu instancu programa podignutu.

screen- mislimd a se tu nema kaj puno pricatiu, mozda najkorisniji program na linuxu. pogotovo ako ste cli addict. i ako radite puno sa sshom, kao ja.

mocp- divan audio player iz clija, isto radi kao daemon pa ga je moguce ugasiti a da dalje svira. puno ga koristim na poslovnom laptopu gdi enmam music player daemon.

mpd iliti music player daemon sam opisal vec u jednom tutoralu negdje tu an forumu. sa ncmpcpp frontendom ili sa tipkoncickim kraticama bindanim za konrtrolu enma bolje stvari.

mplayer. tata vide playera, mislim na cli mplayer, ponovno, malo kaj se da tolko podesavati. ako trebate bas neki gui frontend onda preporucam smplayer koji je bas divna igracka.

pcmanfm- fiel manager,da se sloziti da upravlja desktopom na gnome-u umjesto nautilusa. koji je bas preogroman i pretezak, inace je default na lxde. ima tabove jos od davno. malo je sad razvoj stal ali neznam ni kaj bi jos mogli poboljsat, super je stvarno.

ako bi koritili recimo openbox bez nekog panela dobro bi vam dosel tray neki. 2 su bas divna, stalone tray i trayer. stalonetray se sda fino konfigurirat dok trayer jednostavno radi.

to je to, dok se jos negeg sjetim napisem.
Postovi: 536
Postovi: 536
Pridružen/a: 13 ruj 2008, 17:35
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Dropbox(usklađivanje podataka)
http://www.getdropbox.com
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
gFTP FTP klijent, koji ima mogućnost resume-a uploada velikih fileova. Jedino sam sa njim uspio da radim resume upload, i radi super.

Evo i jedna korisna stranica ako već niste znali za nju

http://www.gnomefiles.org/
Dropbox reg. se i dobivaš 2GB odmah, a +250MB dobivamo i ti i ja ako se regaš preko ovog linka
How to

LastFM grupa LINUXZASVE join us
Avatar
Postovi: 651
Postovi: 651
Pridružen/a: 16 svi 2008, 13:58
Lokacija: Mostar
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: w10/ Linux Mint 19.3 Cinn
kvaju je napisao/la:gFTP FTP klijent, koji ima mogućnost resume-a uploada velikih fileova. Jedino sam sa njim uspio da radim resume upload, i radi super.

Meni se neće ni spojit na server. :evil: :evil: :evil:
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
meni uvijek, bez ikakavih problema, možda nisi dobro postavio adrese i portove.
Dropbox reg. se i dobivaš 2GB odmah, a +250MB dobivamo i ti i ja ako se regaš preko ovog linka
How to

LastFM grupa LINUXZASVE join us
Avatar
Postovi: 651
Postovi: 651
Pridružen/a: 16 svi 2008, 13:58
Lokacija: Mostar
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: w10/ Linux Mint 19.3 Cinn
Lemonpos je izgleda odlican program za privrednike tj za prodaju. Ja sam malo ceprkao i naisao na veoma pozitivne kritike. http://lemonpos.sourceforge.net/index.html
http://www.kde-apps.org/content/show.ph ... tent=69945

moja preporuka
Postovi: 13
Postovi: 13
Pridružen/a: 12 ožu 2009, 00:15
Lokacija: Srbija
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 9.10 64bit
:offtopic

a da uvedete rubriku distra mjseca? :hm :misli
ono, misli one koje su izdane taj mjesec, ili tjedan, ili dan, svejedno.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Postovi: 1410
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
Lokacija: rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: arch | 7
a dobro, ne izlaze baš distre ko gljive vani :)
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
The Acacia Strain je napisao/la:a dobro, ne izlaze baš distre ko gljive vani :)


a ne, sveki dan pra komada il vise, pa bi ih se skupilo.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Postovi: 1410
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
Lokacija: rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: arch | 7

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.